Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
TermoPasty.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

podkrecenie toshiba satellite m70-340??

15 Sty 2009 14:17 2501 12
  • TermoPasty.pl
  • Poziom 12  
    Mery84 napisał:
    jaki ty uparty jesteś.
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1196153.html
    W tamtym temacie wyjaśniłem Ci dlaczego nie podkręca się laptopów.
    Tłumaczyłem o, skąpym biosie, wzroście wydzielanego ciepła i problemach z chłodzeniem.

no ale to już inny lapek i nie jest tak leciwy jak compaq.!
    to jak, nie mam sobie glowy zawracać bo i tak nic z tego??
  • TermoPasty.pl
  • Spec Overclocking
    Dotyczy to wszystkich laptopów. Nie ważne czy nowy, czy stary, czy Compaq czy też Toshiba. Nie da się, nie jest to możliwe. Jeśli chcesz podkręcać kup komputer stacjonarny przystosowany do tego celu. Koniec i kropka.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Ok masz nowego laptopa. Sprawdź teraz everestem jaką masz temperaturę CPU. Stawiam, że jest to coś w okolicach 50 stopni. Podkręcając go trochę dojdziesz do 70 i uszkodzisz jeszcze sprzęt.
    Poza tym jak chcesz go podkręcić? Wejdź do biosu i sprawdź czy masz tam opcje regulacji FSB, multiplier, DRAM timings, regulację napięć.
  • Poziom 26  
    Każdego kompa da się podkręcić, tylko płyta musi na to pozwalać. W niektórych laptopach jest to możliwe, można skrócić opóźnienia pamięci trochę podkręcić procesor. Przydała by się szlif radiatora na "lustro" oraz wymiana pasty na lepszą. Procki laptopowe mało si.e grzeją i pracują na niskim napięciu, to pozwala na dobre OC. Jak chcesz się tym bawić to musisz mieć pewne wiadomości na ten temat, a więc do nauki. ;-)
  • Poziom 12  
    no mam problem odnosnie temperatury procesora dochodzi nieraz do 62 STOPINI!!! czy to źle czy calkiem normalne?
  • Poziom 20  
    Tak, mnie kiedyś gość powiedział, że ma 110C na procesorze w jakimś laptopie asusa. Max operating temp. dla jego procesora wynosiło 90C.
    Jakie wnioski ? Nie wierzyć odczytom z everesta, speed fana etc.
    Jak chcesz wiedzieć na pewno musisz sobie podprowadzić osobny czujnik.

Czy coś z laptopem nie tak ? Zawiesza się ? Restartuje ? Nie!? Nie zawracaj sobie tym głowy.
  • Poziom 12  
    ok laptop chodzi normalnie to wszystko jest oki
    W laptopach tak jest. Mój Dual Core po 15min od startu ma 54stopnie ale 65 nie przekracza i działa bez zarzutu. Dlatego właśnie podkręcania laptopów się nie praktykuje.

@Sobota
    Każdego się da owszem. Wymień mi od ręki 10 modeli laptopów które pozwalają na zmianę FSB na sztywno w biosie tym samym wprowadzając zamieszanie do zarządzania energią odpowiedzialnego za oszczędzanie energii.
    Jaki model laptopa znasz, który pozwala zarządzać timingami pamięci? Jaki daje Ci możliwość regulacji mnożnika procesora?
    Wymiana pasty na lepszą to mit. Udowodnij mi wyższość pasty za 30zł nad pastą za 5zł. Procki laptopowe się mało grzeją - bzdura.
    Niskie Vcore nie pozwala na dobre o/c. Dlaczego jak trafiasz na problemy ze startem procesora po o/c to dla podniesienia stabilności podnosisz Vcore? Podniesienie Vcore idzie zawsze w parze z wydzielaniem większej ilości ciepła. Co zrobisz z tym ciepłem w obudowie laptopa? Wypolerowany radiator załatwi sprawę kilkunastu stopni więcej?
    Na koniec powiedz mi co zrobisz z większością nowych laptopów, które dla oszczędzania energii obniżają mnożnik i tym samym taktowanie CPU. Ciekawe czy CPU ze zmienionym FSB będzie stabilnie pracował przy ciągłej zmianie mnożnika dla przykładu mam mnożnik 6x za 10sek mam 13x a za moment znów wraca do x6. Wiesz jak będzie się sypał CPU w takich warunkach?
    Pora wziąć się do nauki ;).
  • Poziom 26  
    Jeśli chodzi o pastę silikonowa a typu ciekły metal to jest różnica nawet do 20 stopni. jak jeszcze się spoleruje radiator to ma się nawet 8 stopni mniej. Vcore można podnosić do kąd się nie osiągnie maksymalnej dopuszczalnej temperatury, jak twierdzisz że laptopowe procki nie mają niskiego TDP? Mają niskie porównaj sobie do desktopowych odpowiedników. Jeśli chodzi o możliwość regulacji mnożnika to który procek udostępnia taką możliwość ręcznie? Jeśli chodzi o zmienny mnożnik a stabilność, to po prostu trzeba sprawdzić.
    W desktopowych maszynach masz możliwość zmiany mnożnika. Nie zawsze ale w nowszych procesorach tak. Nie powiedziałem, że laptopowy procek ma niskie TDP. Pokaż mi gdzie tak napisałem?
    Laptopowy procesor ma niskie TDP ale również w parze z tym ma odpowiednio mniejszej wydajności układ chłodzenia. Przy TDP 45W nie potrzeba Ci coolera o wydajności 115W. Dlatego podniesienie Vcore podnosi również moc cieplną procesora, a tym samym cooler nie da sobie z tym rady bo nie jest zaprojektowany z zapasem.
    Co do pasty to powiedziałem udowodnij mi wyższość jednej nad drugą przedstawiając rzetelnie przeprowadzone porównanie, a nie powielaj opinii z ogólnie dostępnych testów i recenzji nie rzadko będących sponsorowanych.
    Ja przedstawię swoje porównanie silikonówki za 3.90zł z elektrycznego i srebrnej Arctic cooling. Wiesz jaka była różnica temperatury mierzona termometrem laserowym w przypadku Pentagram Freezone Qc92Cu i Athlon 3000+ Venice 2GHz s.754.
    2 stopnie. O tyle mniej wskazywał termometr laserowy mierzący temperaturę w identycznych warunkach obciążenia i chłodzenia. Jedyną różnicą była zastosowana pasta termoprzewodząca. Dla mnie wydać 15zł więcej dla 2 stopni mija się z celem.
    Niestety ale macie prawo upierać się przy wyższości jednej pasty nad drugą. Weź do tego poprawkę na skuteczność względem ceny.
    Za 3.90 mam 10g pasty, która jak piszę wyżej spełnia swoje zadanie.
    Za 18-20zł mam 3g AC Silver5. Teraz twój skrajny przypadek czyli Collaboratory Liquid Pro. 39zł za 1g.

Ten wątek odbiegł daleko od tematu i zamykam go. Zagadnieniem past zajmiemy się już niebawem ;).