Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka Amica ZZA 4615 - ciągła praca pompy spustowej

15 Sty 2009 14:22 5762 4
  • Poziom 14  
    Witam,

mam problem z wyzej wymieniona zmywarka, po wlaczeniu zasilania i zatrzasnieciu drzwiczek wlacza sie na stale pompa spustu wody, zmywarka nie podejmuje normalnej pracy. Sterownik optycznie wyglada ok. Gdzie moge zaczac szukac przyczyny? Czytalem na forum iz w innej zmywarce (bodajze Ardo, podobne symptomy dawal wadliwy czujnik wilgoci, gdzie w tej zmywarce go znajde?)

Z gory dziekuje za wszelka pomoc.
  • Pomocny post
    Poziom 20  
    Witam. Masz wyciek>>na dole-do miski,sprawdź czy wycieka woda i skąd ,zadziałał system zabezpieczający przed zalaniem.Pozdrawiam
  • Admin grupy AGD
    Witam
    Podobne objawy daje zapchany układ hydrostatu.
  • Poziom 14  
    Dla potomnosci pisze jak sprawa sie zakonczyla:

Okazalo sie, ze drzwiczki sa nieszczelne, i woda gromadzi sie na dole zmywarki (trzeba zdjac blaszany front pod drzwiami). Na dolnej blasze, znajduje sie czujnik wody (w zasadzie plywak ze styropianu) ktory powoduje, ze wlacza sie pompa. Wymienilem gumowe trojkatne uszczelki naroznikowe w uszczelnieniu drzwi i jak dotad nie ma problemu :)

Dziekuje wszystkim za pomoc.
  • Poziom 1  
    miałem taką sytuację , że zmywarka Amica ZZA6626 po dwóch latach eksploatowania w normalnym cyklu mycia zatrzymała się . Po otworzeniu komory zauważyłem , że woda nie odpływa , przelała się ponad poziom podstawy i czujnik odłączył zmywarkę. Wybrałem zebraną wodę , nic to nie dało dalej i tak nie dało się jej uruchomić. Sam metodą prób i błędów doszedłem , że do obudowy pompy wody moim zdaniem cudem dostał się kawałek wykałaczki m który ją zablokował . Bardzo łatwo się do niej dostać tj przez przekręcenie lekko całego silnika pompy , po tym on odchodzi od obudowy. Po usunięciu tej usterki trzeba uważać aby dobrze zamontować czujnik steropianowy zamontowany w metalowej podtawie zamywarki , którą należy odkręcić aby dostać się do wnętrza .