Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] schemat instalacji elektrycznej jednofazowej

hubiiik 15 Sty 2009 14:43 10229 2
  • #1 15 Sty 2009 14:43
    hubiiik
    Poziom 9  

Mam proszę państwa następujący problem!
    Zamówiłem przyłącze 1 fazowe do altanki na działce rolnej! Zakład Energetyczny podciągnie mi prąd postawi skrzynkę z licznikiem na krańcu działki! Ode mnie wymaga wykonania instalacji do ich urządzeń! Więc zrobiłem skrzynkę elektryczną z różnicówką prądową 25 a, S - 16 do zasilania gniazd i S - 10 do zasilania światła w kiblu i altance, wykonałem równierz instalację uziemiającą! Zakład energetyczny wymaga ode mnie wykonania jeszcze projektu tej instalacji i tu jestem po prostu cieniasem nie wiem jak to ugryźć, tz jakiś tam mały projekcik stworzyłem ale tylko swoich urządzeń, nie wiem jak zaznaczyć na rysunku ich skrzynkę i słup z którego jest podciągana linia! Mam uprawnienia elektryczne do 1kW ale takich rzeczy nigdy nie robiłem! Poprosiłbym o jakiś prosty schemat przykładowy na podstawie którego wykonam swój! Schemat ma być od słupa przez ich skrznkę do mojej skrzynki! Z góry dziękuję za linka lub jakiś prosty rysuneczek!

1 2
  • Pomocny post
    #2 15 Sty 2009 14:53
    adamjur1
    Poziom 39  

Kolego - pod takim projektem musi się podpisać osoba uprawniona do jego wykonania. I za samą pieczątke zapłacisz tyle samo co za wykonanie projektu - więc poszukaj w swoim rejonie takiego fachowca.( świadomie napisałem " w swoim rejonie" albowiem wymagania lokalnych ZE często się różnią) A potem jeszcze zawołają o protokoły pomiarowe i może certyfikaty materiałów....
    Pozdr.J.

0
  • #3 31 Sty 2019 08:50
    hubiiik
    Poziom 9  

Projekt musi wykonać uprawniony elektryk z okolic

0