Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

jak dziala przycisk "wlacz" ?

02 Kwi 2004 19:44 1247 6
  • Poziom 15  
    Witam...

Zadam zapewne naiwne pytanie, lecz chcialbym prosic o wyjasnienie w kilku slowach, jak dziala przycisk "wlacz-wylacz", w urzadzeniach typu kamera, aparat cyfrowy itp - Usiluje naprawic sobie malenka kamere-aparat cyfrowy i mierzac, widze, ze na stykach przycisku "wlacz" nic sie nie dzieje ? Skad i co powinno "leciec" na ten przycisk ? i co powinien on uruchamiac.Podalem na kondensator, jak sadze w zasilaniu, napiecie zasilania "recznie" i kamerka ruszyla, a wlacznikiem nie :(
    W jednym urzadzeniu spotkalem sie z malejacym napieciem, rzedu 3V, do zera... i TO juz moze wlaczyc urzadzenie ?

Sorry raz jeszcze za trywialnosc tego pytania, lecz wyraznie "spoznilem" sie ze swoimi zainteresowaniami i hobby :-)

z gory dziekuje za wyrozumialosc i zyczliwosc...

pozdrawiam
    WoWo
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 16  
    Witam
    Może buć różnie
    zwarcie do masy
    podanie napięcia
    możliwości jest tak dużo jak i urządzeń
    podaj coś więcej to może wtedy będzi można pomóc ????
  • Poziom 15  
    a jak to rozroznic ?....mam tutaj malenki mikroprzycisk, i tylko dwie sciezki, jedna zdaje sie biegnie do jakiegos scalaka (jest to miniaturowa kamera-aparat foto-digital) Jak to mozna sprawdzic, skoro na przycisku nic sie nie dzieje ?

WoWo
  • Poziom 15  
    Sprawdz czy przycisk jest sprawny (czy zwiera styki , ewentualnie rozwiera zaleznie od sprzetu).
  • Poziom 23  
    weź lupę i pod światło. Zobacz dokąd biegnie ta druga ścieżka.
  • Poziom 15  
    hi,,,
    odnalazlem polaczenie wlacznika... jest w jakis sposob powiazany z tranzystorem( SMD) jesli spr. omomierzem, to reaguje na wlaczanie wlacznika. Jak to sie ma do sterowania tego tranzystora ? co mam pomierzyc ? przy wlaczonym zasilaniu ?

- dzieki za rady...
    mam nadzieje przy Waszej pomocy to "zwalczyc" :)

WoWo

to jest TO malenstwo z ktorym walcze :)
  • Poziom 16  
    a czy na tym smd są jakieś napięcia,
    sprawdz względem masy
    wybacz , ale z tego zdjęcia to nawet wróżka nie naprawi