Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Aparatura zdalnego sterowania Eclipse 7 FM

15 Sty 2009 16:38 3385 8
  • Poziom 12  
    Zamierzam kupić aparaturę Hitec - Eclipse 7 FM Link (a może ktoś zna lepszą w podobnej cenie???). Mam parę pytań:

-Na jaką częstotliwość jest ta aparatura?

-Czy da się nią sterować samochodami, czy tylko śmigłowcami i samolotami?

Z góry dziękuję za szybkie odpowiedzi i pozdrawiam :-)
  • Pomocny post
    Poziom 32  
    czestotliwosc - zalezy od zast qarcy, 35 lub 40Mhz, Nie wiem jak z 36Mhz. Moduły WCZ z synteza znacznie ulatwiaja zycie ;)
    Do sterowania wszystkiego, Do Helli masz poptostu inny program (wiecej ustawien, zmeinne krzywe, mixery) ale do Glider czy Acro jest to samo w zasadzie.
    Samochód da sie sterowac, ale czy potrzebujesz az 8 kanałów do tego ?
    3-4 to max, chyba ze masz jakis wóż strazacki lub czołg ktory musi dymic, gwizdac i sie obracac czyms tam, to wtedy tak. ogolnie radyjko juz nie najnowsze, ma chyba ok 4 lat jak sie nie myle. ...... moge sie mylic, ale napewno nie mniej.
    DX6 Spectrum Nadajnik + odbiornik (bez serw) kosztowal mnie ostatnio 500zł z przesyłka do PL. na Ebay.co.uk jest tego mase.
  • Poziom 12  
    A jakie kwarce dodają do tego nadajnika, bo 35 Mhz to tylko do latania, a ja chciałbym uniwersalną częstotliwość (chyba 40 Mhz). 8 kanałów po to, że na początek prosty samochód, a za rok to może i nawet jakiś śmigłowiec. Chodzi mi oto, żeby nie kupować aparatury 2 razy. Chciałbym ją kupić tutaj. Która z tych aparatur w podobnej cenie jest lepsza od Eclipsa. Mam też na oku Graupnera i Futabę.
  • Pomocny post
    Poziom 32  
    35 to uniwersalna i 40 tez. Po drugie te dwa radia co podanez nizej to maja po 6 kanaówl, a nie tak jak Hitec 8. wiec porownanie zadne. jak bys porownal auto z 4 bieg skrzynia do 6 biegowego ;)
  • Poziom 12  
    Dziwne, bo wszędzie czytałem że 35 tylko do latania. Czyli na moim miejscu kupiłbyś Eclipsa? I jeszcze jedno: w opisie Futaby z linku pisze:

# 12 funkcji (6 kanałów)
    # Dostępne pasma pracy : 2,4 - 2,4835 GHz
    # Ilość dostępnych kanałów : chwilowo - 36

a w opisie Graupnera:

Ilość kanałów/funkcji : maksymalnie 6

Czyżby Futaba miała tak dużo kanałów??? - trochę tego nie rozumiem
  • Pomocny post
    Poziom 32  
    12 funkcji - czyli prawo i lewo to 2 fukcje
    ale jeden kanał ... jak nie trudno sie domyslec ;)
    ja mam jedno radio, a mam Buggy, Slizg FSR, i kilka latajacych modeli.
    chyba bym oszala jak bym musial miec 3 rozne radia ;)
    albo 3 komplety qwarcy
    tak mam Synteze i wybieram pierwszy wolny.
    35, 40 jest dla modelarzy, bardziej na 35. 72Mhz w USA , u nas tez dziala ;)
    a o futabie FASST 2,4Ghz to zapominasz o qwarcach, i to sa radia co maja przyszlosc, bo sam sobie wybiera wolne pasmo, ty o niczym nie wiesz. ale poczytaj o 2,4GHz bo zdania sa podzielone
  • Poziom 12  
    No ale przecież nie będę się sugerował tylko częstotliwością. Wydaje mi się, że Eclipse to dobra inwestycja( dużo kanałów, mikserów, funkcji, akumulatory i ładowarka w zestawie)
  • Pomocny post
    Poziom 32  
    byc moze Ci przejdzie modelarstow po pol roku, byc moze nie, ... byc moze tez nie wykozystasz nigdy 80% mozliwosci radia. Sa 2 podejscia do sprawy - stac mnie na super radio z bajerami, kolorwym LCD itp, mimo iz nie uzyje tego nawet 10%, lub - potrzebuje zwykle radio z podstawowymi funkcjami, stac mnie na lepsze, ale wole zainwestowac w wyposazenie modelu niz wsadzic to w radio i nie kozystac z tego. Wiem ze apetyt rosnie w miare jedzenia, ale przepraszam ze Ci to powiem - nie widze zebys wiedzial co jest z czym - czyli reprezentujesz typ osoby ktora przychodzi do sklepu modelarskiego z tatuseim, a pan sprzedawca namawia go na najlepszy bajer jaki ma , mimo ze koles nie ma o tym totalnie zielonego pojecia.
    pozdrawiam
  • Poziom 12  
    Po długim namyśle zakupiłem aparaturę Spectrum DX6i.
    Bardzo dziękuję za wszystkie odpowiedzi w tym wątku, temat zamykam.

Pozdrawiam serdecznie. :-)