Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

3 anteny ATX na jednym maszcie.

mkbijou 15 Sty 2009 16:42 6822 25
  • #1 15 Sty 2009 16:42
    mkbijou
    Poziom 15  

Proszę o poradę praktyków i fachowców posiadających podobne doświadczenia.
    Mieszkam w Rybniku (śląskie) i chciałbym zainstalować na moim maszcie 3 anteny ATX w trzech kierunkach: Skrzyczne; Ostrava (CS); Katowice.
    Inne anteny nie wchodzą w grę (testowałem różne, ATX najlepiej się sprawdza, na Televes mnie nie stać).
    Obecnie mam antenę ATX-55 z symetryzatorem skierowaną na Skrzyczne i odbieram programy analogowe TVP1; TVP2; POLSAT oraz przekaz testowy multipletu DVB-T. Sygnał jest dobry, a nawet bardzo dobry po podłączeniu do starego wzmacniacza typu CONSTEL.
    Teraz chciałbym skierować antenę ATX-87 na Ostravę (programy analogowe, a przede wszystkim Czeskie multiplexy) oraz ATX-91 (na szczycie masztu) na
    Katowice (mieszkam w dolince i jestem od strony Katowic przysłonięty małą górką).

Co muszę kupić i jak połączyć, żeby działało tak jak sobie wymarzyłem ? ;-)
    Ważne jest również, że potrzebuję włączyć w ten układ co najmniej 2 modulatory i zależałoby mi również na antenie radiowej UKF.

Wiem, że potrzebuję zwrotnic (chyba co najmniej dwóch?), jak połączyć, żeby dostać wszystkie sygnały na jeden kabel i do jakiego podłączyć to wzmacniacza, żeby zastąpić mojego Constela?
    Gdzie podłączyć modulatory (myślę, że połączę je szeregowo i na wyjściu z ostatniego będę miał już sygnał z obydwu…chyba że się mylę w tym miejscu).

Na koniec to wszystko po „przepuszczeniu” przez wzmacniacz (ale sygnału z modulatorów już chyba nie mogę kierować do wzmacniacza?) chcę podłączyć do istniejącej instalacji z multiswitch’em.

Reasumując:
    - 3 anteny ATX na maszcie w trzech różnych kierunkach
    - antena UKF
    - co najmniej 2 modulatory
    - jakie zwrotnice? (coś z Dipola? Które modele będą odpowiednie)
    - jaki wzmacniacz? (nie wchodzą w grę płytki wzmacniające do anten – to musi być wzmacniacz, który wzmocni sygnał z anten wyposażonych w symetryzatory)

Proszę o wszelkie użyteczne porady.

• #2 16 Sty 2009 08:45
    grzesiulek5
    Poziom 22  

Da się to zrobić.Trzy anteny w różnych kierunkach mogą być ale....Po pierwsze trzeba sprawdzić czy kanały z anten ni będą się wzajemnie zakłócać(Nie wiem na jakich kanałach są nadawane u Ciebie programy).Jeśli tak to trzeba zastosować dodatkowo półapki.Wzmacniacz możesz zastosować wwk861 firmy telkom.Bardzo dobry aczkolwiek nie tani.W nim masz możliwość ostawienia dowolnej konfiguracji pasm i pojedynczego strojenia kanałów.Ponadto nie będzie Ci potrzebna zwrotnica do spięcia anten gdyż do wzmacniacza podajemy wszystkie anteny pojedynczo.Reszta jest ok na Twoim schemacie.Pozdrawiam.Powodzenia:)

• #3 19 Sty 2009 23:49
    newmax
    Poziom 12  

I pamiętaj jeszcze o jednym! Nie łącz modulatorów w szereg! To bardzo kiepski pomysł zwłaszcza z tanimi modulatorami które na wyjściach w większości nie posiadają żadnych filtrów i dodatkowo mają problem z utrzymaniem stałej częstotliwości na wyjściu. Temat przerabiałem kilka razy.
    Powodzenia!

• #4 20 Sty 2009 11:41
    ansat
    Poziom 25  

Kol. grzesiulek5 jak ty widzisz możliwość podłączenia 3 anten ATX odbierających po kilka kanałów z każdego kierunku do wzmacniacza WWK 861. Ten WZMACNIACZ DO TEGO NIE NADAJE SIĘ.

• #5 20 Sty 2009 16:04
    terrade
    Poziom 36  

Przypadek jest bardzo skomplikowany, jak też nie mam pojęcia jakie moce mają te czeskie nadajniki, itp. ale mogę podać link do zwrotnic Link.
    To tylko dla przykładu, bo będzie potrzebna inna, ale jak widać można taką skonfigurować i nic się nie będzie zakłócać, nawet dużych różnicach poziomu sygnałów, jak i przy sąsiednich kanałach. Ale bez miernika będzie ciężko określić, gdzie jakie wzmocnienie, czy też tłumienie.

• #6 20 Sty 2009 18:11
    mkbijou
    Poziom 15  

terrade napisał:
    ...nie mam pojęcia jakie moce mają te czeskie nadajniki, itp. ...

Bardzo się cieszę, że temat wreszcie ruszył :)

Wieczorem postaram się opisać trochę bardziej szczegółowo kanały i
    programy które mnie interesują.

Moc nie będzie zbyt duża, ale w przypadku nadajnika na Skrzycznym, który mam dalej niż Ostravę wystarcza moc zaledwie 0,5 kW, żeby mieć sygnał z polskiego multiplexu na poziomie 87%

Dodano po 16 [minuty]:

grzesiulek5 napisał:
    (...)Po pierwsze trzeba sprawdzić czy kanały z anten ni będą się wzajemnie zakłócać (Nie wiem na jakich kanałach są nadawane u Ciebie programy) (...)

Programy które mogę odebrać i które mnie interesują:

I antena (ATX-55) skierowana na Skrzyczne:
    K24 - TVP1 -> Wisła - G.Skrzyczne
    K41 - TVP2 -> Wisła - G.Skrzyczne
    K58 - POLSAT -> Wisła - G.Skrzyczne

K38 - DVB-T -> Wisła - G.Skrzyczne

Dla obiektu RTON Wisła/Skrzyczne TP EmiTel-a zaplanowane są 2 kan. zarezerwowane dla DVB-T:
    • kanał 38 moc - 1 kW ERP charakterystyka anteny kierunkowa polaryzacja pozioma
    • kanał 44 moc - 1 kW ERP charakterystyka anteny kierunkowa polaryzacja pozioma
    --------------------------------------------------

II antena (ATX-87) skierowana na Ostravę:
    K31 - CT1
    K51 - CT2
    K42 - NOVA
    K48 - PRIMA
    K32 K37 K39 K48 K54 K63 - DVB-T

III antena (ATX-91) skierowana na Katowice:
    K8 - TVP1 -> Kosztowy
    K60 - TVP3 -> Kosztowy
    K47 - POLSAT -> Kosztowy
    K21 - TVP2 -> Kosztowy
    K32 - TVN -> Siemianowice - Bytków
    DVB-T (w przyszłości...):

Dla obiektu RTCN Katowice/Kosztowy zaplanowane są 2 kanały zarezerwowane dla DVB-T:
    • kanał 25 moc - 10 kW ERP charakterystyka anteny dookólna polaryzacja pozioma
    • kanał 49 moc - 10 kW ERP charakterystyka anteny dookólna polaryzacja pozioma

Szczerze powiedziawszy nie uśmiecha mi się zakup wzmacniacza za 460,00 zł, zwłaszcza, że mój multiswitch 9/8 kosztował mnie 320,00 zł. Bardziej byłbym skłonny pójść w kierunku zwrotnic i tańszego wzmacniacza dla sygnału ze zwrotnicy... no chyba, że miałbym pewność, że proponowany wcześniej wzmacniacz jest wart tych pieniędzy...

Dodano po 20 [minuty]:

Zobaczcie jak Czesi działają!!!

Szlag człowieka trafia, kiedy się ogląda tą polską CZARNĄ DZIURĘ w naszym pięknym "przyjaznym państwie"...

To jest interesujący mnie rejon Ostravy...

a poniżej obraz całościowy...

My jesteśmy jednak 100 lat za Murzynami...(bez urazy) w każdej dziedzinie. I oczywiście zawsze znajdzie się grupa cwaniaczków, która kombinuje jak tu można z tego najwięcej wyciągnąć zdzierając skórę z biednych oglądaczy...
    Ale, ale oddalam się trochę od właściwego tematu...

Dodano po 29 [minuty]:

Ciekawostki z Czech:

Cyfrowy multipleks nr 1 w Ostrawie oferuje sygnał na kanale 54.
    Znajdują się tutaj programy telewizyjne: CT 1, CT 2, CT 24, CT 4 Sport i siedem programów Czeskiego Radia.
    Oprócz tego nadawany jest multipleks 2 na kanale 39 z TV Nova i Prima,
    multipleks 3 - kanał 32: OCKO, Z1, Public TV i Radio Proglas.
    Pod koniec 2008 roku w Ostrawie, rozpoczął się testowy przekaz multipleksu 4: Nova HD i CT 1 HD.

MULTIPLEKS 1

MULTIPLEKS 2

MULTIPLEKS 3

MULTIPLEKS 4

• #7 20 Sty 2009 21:14
    newmax
    Poziom 12  

Pierwsza rzecz jaką powinieneś sprawdzić to informacja o mocach z jakimi są nadawane poszczególne kanały i multipleksy. Odległość poszczególnych programów rzędu 1 lub 2 kanałów przy jednym silnym sygnale to bardzo mało i możesz mieć 100% pewności że ten silniejszy będzie zakłócał ten słabszy. Reasumując musisz:
    1. Pozyskać informację o mocach transmisji poszczególnych programów.
    2. Szukać zwrotnic antenowych o jak najwyższej separacji wejść i o bardzo stromych filtrach pasmowych.
    3. Bez regulowanych tłumików kanałowych i porządnego miernika sygnału efekt końcowy raczej będzie marny!
    Przy tego typu instalacjach trzeba wpierw bardzo dogłębnie przemyśleć wszystko i zaopatrzyć się w sporo osprzętu instalacyjnego do podjęcia prób zgrania tego wszystkiego. Jeszcze jedna ważna rzecz: podstawą sukcesu dobrego i pewnego działania jest uzyskanie na wyjściu sygnału o maksymalnie zrównanych poziomach poszczególnych kanałów a później dopiero wzmacniacz końcowy!!!

• #8 21 Sty 2009 14:57
    terrade
    Poziom 36  

newmax napisał:
    3. Bez regulowanych tłumików kanałowych i porządnego miernika sygnału efekt końcowy raczej będzie marny!

Właśnie. Temat jest tak bardzo skomplikowany, że trzeba mieć miernik, a zatem w praktyce wynająć instalatora z miernikiem. Bez tego np.zamówienie zwrotnicy kanałowej będzie niezwykle trudne (bo jakie podać im parametry?).

• #10 21 Sty 2009 21:41
    mkbijou
    Poziom 15  

Dziękuję za przeniesienie :-)

• #11 02 Lut 2009 20:53
    mkbijou
    Poziom 15  

Chyba się zbyt szybko ucieszyłem... :(
    Temat po przeniesieniu umarł...
    :((

• #12 03 Lut 2009 15:24
    terrade
    Poziom 36  

Ten temat jest za trudny dla mnie, jedyne co mogę poradzić to napisz do IrkaR (nick "irekr") podając mu linka do tematu (może przeoczył). To jedyny fachowiec, którego temat nie przerasta oraz jest chętny do pomocy.

• #13 03 Lut 2009 17:05
    mkbijou
    Poziom 15  

terrade napisał:
    Ten temat jest za trudny dla mnie, (...).

Dziękuję. Skorzystam z porady. :)

• #14 03 Lut 2009 17:21
    kondensator
    Poziom 36  

Temat nie jest tylko "trudny", lecz głównie kosztowny.
    Z powodu kolizji kanałów albo zrezygnujesz z części programów, albo zostają rozwiązania:
    Na max. 1 odbiornik TV - z przełączaniem (przekaźniki w.cz, przełączniki w.cz., obracanie (rotor). Po to je właśnie wymyślono, zwłaszcza rotory- gdy programy nadawane są z więcej niż dwóch kierunków. Oczywiście można użyć zwrotnicy pasmowej dla anten pasm FM, III, IV-V. Zwrotnice kanałowe mogły by być użyte w UHF jeśli programów było by mniej i bez kolizji kanałów.
    Na >1 odbiornik - z przemianą kanałową, modulatorami kanałowymi jednowstęgowymi. Więcej anten, wyższy maszt z wysięgnikami "rogi".
    Koszt dla jednej osoby (zwykle) za wysoki... Po prostu chcesz zrobić instalację z wieloma źródłami programów jak w dużych sieciach CATV...

Zwrotnice i sprawy związane
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic738081.html
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic751478.html
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic756385.html
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic756919.html
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic784052.html
    ( https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic805259.html symetryzatory)
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic810800.html
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic893517.html
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic874757.html
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1028741.html
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1031141.html
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1047443.html
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1056929.html
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1059905.html
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1133070.html
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1176328.html (3 kierunki)

O odbiorze UKF na Śląsku, zwiększeniu selektywności odbiorników UKF, antenach UKF już nie raz pisałem, podobnie jak o bezpieczeństwie instalacji antenowych - poszukaj (także na f. Radiopolska, f.SEP).

Linki antenowe do 26.08.2007 https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=4116290#4116290
    Linki instalacja anten https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic855318.html
    ( https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=4524275#4524275 nie tylko UKF)
    Linki do linków antenowych, gł. na Elektrodę http://forumsep.pl/viewtopic.php?t=2951

UWAGA: Piszę prawidłowo w dziale Radiotechnika i w takim dziale prawidłowo został założony ten temat. Został on przeniesiony wbrew intencjom moim i założyciela.

• #15 05 Lut 2009 07:36
    irekr
    Moderator

Jeszcze moment, poprzeliczam zależności kątowe i częstotliwościowe....
    I temat będzie kosztowny, prostymi filtrami i zwrotnicami tego się nie zrobi.

• #16 09 Lut 2009 10:13
    irekr
    Moderator

Przychylam się do zdania Kondensatora, że najpierw trzeba się zdecydować na to, co chcemy odbierać.
    Wszystkiego się odebrać nie da, a raczej da, ale zapłacisz za taka instalacje więcej niż kosztuje telewizor LCD 40 cali...
    Aby móc odbierać wszystko trzeba by zastosować wkładki przemiennikowe i przenieść widma w zakres subkanałów pomiędzy 240 a 470 MHz. Nawet nie pytaj ile będzie kosztował jeden kanał a w końcu trzeba będzie tego kilkanaście sztuk. I nie ma to sensu, taniej będzie, tak jak pisał Kondensator, założyć prosty przełącznik wejść, nawet zrobiony w postaci listwy z gniazdkami i wtyczka kabla do telewizora.
    Jeżeli masz warunki na założenie trzech anten kierunkowych skierowanych na trzy wymienione obiekty to dobrze. Pamiętaj ze tego nie umocujesz na kawałku kija od szczotki, bo kiedyś komuś to zleci na głowę a Ty pójdziesz siedzieć.
    Kolejna uwaga: traktujemy to jako zabawę lub działanie edukacyjne. W momencie uruchomienia przekazu cyfrowego - a następnie wyłączenia przekazu analogowego - cała ta instalacja może okaże się zbędna.
    Podaj co zdecydowałeś....

• #17 10 Lut 2009 11:19
    mkbijou
    Poziom 15  

irekr napisał:
    Przychylam się do zdania Kondensatora, że najpierw trzeba się zdecydować na to, co chcemy odbierać.
    Wszystkiego się odebrać nie da, a raczej da, (...)

Mam w domu instalację z Multiswitchem 9/8.
    Obecnie od w/w Multi mam poprowadzone kable do 6-ciu gniazdek abonenckich.
    Do Multi mam podłączone 2 konwertery (Astra+Hotbird) i antenę naziemną w tej chwili tylko jedną (ATX-55) połączoną z modulatorem poprzez który leci sobie jeden program oglądany w pokoju (nazwijmy go telewizyjnym) na parterze.
    Zależy mi głównie na DVB-T (Polskie i Czeskie).
    Polskie odbieram w tej chwili ze Skrzycznego (ATX-55) i po przepuszczeniu sygnału przez taki prymitywny stary wzmacniacz firmy CONSTEL (z czasów kwitnącego socjalizmu) odbiór jest bardzo dobry.
    W momencie, kiedy dokładam modulator, (poprzez np sumator SAR) sygnał DVB-T pogarsza mi się o ok. 20%.
    Czeski multiplex odbieram tylko jeden (muszę tu wrzucić ATX-91 lub 87) przy pomocy 2 połączonych beznadziejnych antenek logarytmicznych.
    Oprócz tego w moim mieście nadawany jest program regionalny na kanale 22 (akurat pomiędzy kierunkami Skrzyczne-Ostrava), który również chciałbym oglądać, choćby miał być nie najlepszej jakości.
    Chcę również podłączyć co najmniej drugi modulator, do którego będzie doprowadzony sygnał z zewnętrznej kamerki...

To może tyle na tę chwilę

Dodano po 6 [minuty]:

irekr napisał:

(...)
    Kolejna uwaga: traktujemy to jako zabawę lub działanie edukacyjne.
    (...)

Żadne zastosowania komercyjne czy inne nie wchodzą tu w grę.
    Chodzi o mój przerobiony na nowo stary domek z nowymi instalacjami, w którym chciałbym, żeby mi wszędzie wszystko grało. Fachowcy (Amatorzy), których sprowadziłem do domu doprowadzili mnie do stanu, w którym postanowiłem wziąć sprawy w swoje ręce (a właściwie najpierw poradzić się na tym forum)
    :)

Dodano po 10 [minuty]:

irekr napisał:
    (...)
    Jeżeli masz warunki na założenie trzech anten kierunkowych skierowanych na trzy wymienione obiekty to dobrze. Pamiętaj ze tego nie umocujesz na kawałku kija od szczotki, bo kiedyś komuś to zleci na głowę a Ty pójdziesz siedzieć.
    (...)
    Podaj co zdecydowałeś....

Mam umocowaną do komina 3,5 metrową rurę aluminiową , na której "wisi" w tej chwili jedna antena (ATX-55). Mogę zrezygnować z odbioru z Katowic (które mam przysłonięte górką), bo prawdopodobnie kiedy (może raczej jeśli) ruszy w Polsce DVB-T, to i ze Skrzycznego i z Katowic będzie można odebrać to samo.

Nie zależy mi na super bajerach, odseparowywaniu kanałów, super wzmacniaczach z pułapkami kanałowymi itp.
    Chcę po prostu wykorzystując instalację, którą już mam, dobudować do niej sygnał naziemnej telewizji (głównie cyfrowej) + kamera + możliwość przesyłu modulowanego sygnału z dekodera płatnej telewizji satelitarnej.
    Wyobrażałem to sobie w ten sposób, że użyję jakiejś zwrotnicy - jednej lub dwóch + do tego jakiś prosty wzmacniacz uzyskanego sygnału ze zwrotnic i to łączę do Multiswitcha... i miało chodzić... ;)

• #18 10 Lut 2009 16:29
    irekr
    Moderator

A podaj jakieś namiary na tego multiswitcha którego posiadasz, jakiś maual czy user data, co on potrafi...? . Niektóre z tych bardziej wyrafinowanych potrafią sporo.
    Proste połączenie "wszystkiego do kupy" nie jest dobrym pomysłem. Jak sam piszesz ta instalacja ma działać a nie wyglądać. Nieco więcej informacji zapewne pomoże....

• #19 10 Lut 2009 18:42
    mkbijou
    Poziom 15  

irekr napisał:
    (...) Nieco więcej informacji zapewne pomoże....

Idę porobić kilka zdjęć. Postaram się to później wrzucić do posta.
    Dziękuję za dotychczasowe zainteresowanie tematem.

-------------------------------------

Wykorzystuję dokładnie ten Multiswitch (zdjęcie poniżej)

Multiswitch Wavefrontier 9/8 typ. 155-UP z 8 wejściami SAT dla dwóch konwerterów Quatro + 1 wejście z anteny TV naziemnej. Produkcja EMP-Centauri (Czechy).

Bardzo wysoka separacja wejść i nowy zasilacz.

Multiswitch Wavefrontier 9-8S rozdziela sygnał niezależnie z 2 satelitów na 8 tunerów (analogowe lub cyfrowe, które posiadać muszą sterowanie sygnałem DiSEqC2.0, czyli praktycznie każdy przyzwoity odbiornik lub dekoder platformy, bez starych dekoderów Wizji TV/Cyfry+).

Częstotliwość: naziemna aktywna: 40-862MHz
    Częstotliwość: naziemna pasywna: 5-862MHz
    Częstotliwość: sat: 950-2300MHz

Modulator Signal (prawie identyczny z tym ze zdjęcia poniżej)

• #20 14 Lut 2009 20:12
    mkbijou
    Poziom 15  

Inne zdjęcia i więcej danych Multiswitcha już wkrótce

• #23 05 Mar 2009 08:43
    mkbijou
    Poziom 15  

Śnieg z dachu zniknął, a ja nadal nie wiem co powiesić na moim maszcie i jak to połączyć, żeby fungowało... :(

• #24 07 Paź 2009 18:57
    irekr
    Moderator

Jeżeli to co pisałeś:

I antena (ATX-55) skierowana na Skrzyczne:
    K24 - TVP1 -> Wisła - G.Skrzyczne
    K41 - TVP2 -> Wisła - G.Skrzyczne
    K58 - POLSAT -> Wisła - G.Skrzyczne
    K38 - DVB-T -> Wisła - G.Skrzyczne
    *K44 - DVB-T - G.Skrzyczne
    II antena (ATX-87) skierowana na Ostravę:
    K31 - CT1
    K51 - CT2
    K42 - NOVA
    K48 - PRIMA
    K32 K37 K39 K48 K54 K63 - DVB-T

To tak: nie odseparujesz żadna zwrotnica kanałów 41 TVP2 i 42 NOVA, jeden z nich musi "przejść" przez modulator a raczej przemiennik
    Nie bardzo wiadomo co zrobić z kanałami 38 i 39 DVB - jeden z nich powinien przelecieć przez wkładkę mieszającą, NIE demodulujacą... Do tego to musi być DOBRA wkładka.

Masz może wkładki przemiennikowe...? Na prostym modulatorze się tego nie zrobi....

Dlaczego wykasowałeś posta ?

• #25 07 Paź 2009 19:16
    mkbijou
    Poziom 15  

Nie wykasowałem... Chyba ktoś "z góry" mi go wykasował... :(

Dodano po 5 [minuty]:

Odzyskany post:

Po kilku miesiącach przerwy powracam do drążenia tematu.
    Po trzeciej wymianie multiswitch'a wszystko po stronie satelitarnej zaczęło działać poprawnie. Wróciły więc do mnie chęci, by doprowadzić do jakiegoś konkretnego stanu anteny naziemne.
    Postanowiłem zrezygnować z odbioru programów z Katowic (mogę również zrezygnować z anteny radiowej). W dalszym ciągu upieram się przy odbiorze TV ze Skrzyczenego i Ostrawy + 2 modulatory (które ustawię sobie na kanały, na których nie będę miał żadnych "przebić".
    Jakiego przętu użyć do połaczenia sygnałów z dwóch anten ATX i dwóch modulatorów i do jakiego wzmacniacza to później podłaczyć, by ostatecznie uzyskać na wyjściu 1 kabel z sygnałem do podłączenia do gniazda telewizji naziemnej opisywanego wcześniej multiswitcha?

Prościej już nie pottrafię sformułować moich "potrzeb" w przedmiotowej sprawie...
    Proszę o każdą pomoc...

• #26 01 Maj 2011 16:32
    mkbijou
    Poziom 15  

Na koniec trochę się "szarpnąłem" i dokupiłem do mojego ATX 55 dwie anteny TELMOR'owskie ASR-860 P25, do tego wzmacniacz TELMOR WWK 1062...
    Były małe problemy ze skonfigurowaniem...
    Ale dziś...
    No właśnie dziś - w nocy Czesi poprzełączali swoje MUX'y DVB-T i zwiększyli moce po wyłączeniu niektórych kanałów analogowych. Małe modyfikacje ustawień wzmacniacza WWK i jest bajkowo. Instalacja działa zadowalająco i to bez 2-metrowego ATX-91.
    Jedno co mnie martwi, to brak możliwości odbioru w mojej lokalizacji Mux'a ze Słowacji. A wystarczyłoby, gdyby mój domek był kilkanaście metrów wyżej na pagórku, a nie tak bardzo w dolince...
    Temat uważam za zamknięty.
    Zainteresowanych proszę o kontakt na priv.

Black Friday do -15%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Ferguson