Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Co to za antena ? - zawartość chipa, pola stykowe karty

15 Jan 2009 17:28 1742 8
  • Level 13  

Ostatnio zainteresował mnie temat taki , że można radiowo sczytać zawartość chipa z karty np. bankomatowej te kształty na zdjęciu pasują mi do obwodów na Ghz może to być np jakaś antena panelowa ? albo jakiś obwód nastrojony na coś?? . Adam
  • Moderator
    Cześć.

To nie jest żadna antena. To są zwykłe pola stykowe karty.
  • Level 13  
    c2h5oh wrote:
    Cześć.

Wiesz na pierwszy rzut oka to jest to co mówisz i ja też to wiem i może właśnie każdy ma tak myśleć , ale przyjrzyj się w nie których miejscach ścieżki są zwężane , a w innych są jakby nacięte - w jakim celu ? podobnie wyglądają ścieżki na wysokie ponad 10GHz , również nie ma symetrii na górnym i dolnym boku co może jest zamierzonym rozwiązaniem , kto wie czy nie jest to niesymetryczny obwód paskowy . Ten wątek pojawił się podobno w jakim artykule chip , że to jacyś Amerykanie zademonstrowali na właśnie takich kartach , że jest możliwe ich zdalne sczytanie i zapisanie . Zobacz to jest fajna sprawa wchodzisz do sklepu i już na drzwiach sprzedawca zna zawartość Twojego konta , albo wita cię po imieniu . Mi się wydaje, że jest to już wstęp do chipowania ludzi i zapewne doczekamy się B.E.A.S.T. za naszego życia .
  • R.I.P. Meritorious for the elektroda.pl
    Witam.

INTRYGUJĄCE. :?:

Podobne i nie podobne . :?:

Pozdrawiam.
  • Level 13  
    proximate wrote:
    c2h5oh wrote:
    Cześć.

Wiesz na pierwszy rzut oka to jest to co mówisz i ja też to wiem i może właśnie każdy ma tak myśleć , ale przyjrzyj się w nie których miejscach ścieżki są zwężane , a w innych są jakby nacięte - w jakim celu ? podobnie wyglądają ścieżki na wysokie ponad 10GHz , również nie ma symetrii na górnym i dolnym boku co może jest zamierzonym rozwiązaniem , kto wie czy nie jest to niesymetryczny obwód paskowy . Ten wątek pojawił się podobno w jakim artykule chip , że to jacyś Amerykanie zademonstrowali na właśnie takich kartach , że jest możliwe ich zdalne sczytanie i zapisanie . Zobacz to jest fajna sprawa wchodzisz do sklepu i już na drzwiach sprzedawca zna zawartość Twojego konta , albo wita cię po imieniu . Mi się wydaje, że jest to już wstęp do chipowania ludzi i zapewne doczekamy się B.E.A.S.T. za naszego życia .

Jeszcze dodam , że prawdopodobnie jest to pozłocone ( lepszy styk w czytniku ? ) lub dla zwiększenia dobroci, i chyba nie ma lepszej opcji ni pozłacanie takich zabawek .
  • Moderator
    Cześć.

Jak sądzisz, to też jest antena nadajnika:

Styki pozłocone... Ta to chyba jakaś synfazowa...
  • Level 13  
    c2h5oh wrote:
    Cześć.

Jak sądzisz, to też jest antena nadajnika:

Styki pozłocone... Ta to chyba jakaś synfazowa...

Je nie mówiłem o nadajniku a o obwodach na GHz . A z ciekawości co to jest?
  • Moderator
    Skoro to nie antena do nadajnika, to co masz na myśli, pisząc o "obwodach na GHz"? Co to za obwody by miały być?

Kolejna "antena":

Oczywiście wszystko pozłacane...

Oba zdjęcia które zamieściłem pochodzą z przejściówek nie zawierających żadnej elektroniki. Zaczynają się gniazdem do innych urządzeń, potem zwykłe ścieżki i na końcu styki, które są na zdjęciach.

Nie ma co się doszukiwać żadnych sensacji. Po prostu, taka technologia wykonania styków.

:arrow: proximate Bardzo proszę nie cytować całych wypowiedzi. Nie ma sensu. Wszyscy widzą co jest napisane jeden post wyżej...
  • Level 13  
    c2h5oh - Zwróć uwagę na zastosowanie etykiet EM - też możesz powiedzieć, że jest to tylko kawałek dwóch blaszek metalowych ,a jednak mają one zastosowanie antykradzieżowe i pozwalają się dezaktywować i to są tylko najzwyklejsze blaszki . Moim zdaniem umożliwienie zdalnego odczytu takiej karty z procesorem w środku to kolejny krok do kontroli tego co robimy . Mam też kartę z NFZ i pole stykowe tej karty jest zupełnie proste bez jakiś dodatkowych nacięć i niesymetrycznych elementów . Wiesz, to , że nie wierzysz w takie możliwości techniki to świadczy to o tym , że ograniczyłeś się do posiadanej wiedzy w tym temacie , a mówienie komuś ,że doszukuje się sensacji jest objawem ignorancji rozwoju technicznego . Spróbuj może samodzielnie coś poszukać w tej kwestii nie ograniczaj się , chętnie też się więcej dowiem . Na początek proponuję : PŁASKOLANDIA - youtube