Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sony CDX-M8800- nie działa wyświetlacz

Jerzy Majkut 15 Sty 2009 19:46 3051 4
  • #1 15 Sty 2009 19:46
    Jerzy Majkut
    Poziom 24  

Witam! Dotarło do mnie do naprawy takie radio. Po podłączeniu do zasilania nie świecił wyświetlacz, po dokładnych oględzinach znalazłem przełamaną taśmę od panela do płyty głównej. Wymieniłem taśmę na oryginalną (Sony) i dalej radio nie uruchamia się. Złącza taśmy sprawdzone omomierzem. Prześledziłem posty o tym temacie, ale nie znalazłem podpowiedzi na mój problem. Radio po podpięciu zasilania nie daje oznak życia (nic nie świeci). Po naciśnięciu przycisku otwierającego panel, otwiera go -nie świeci żaden wyświetlacz; można wyjąć płytę z mechanizmu i włożyć ; jak najbardziej ją wciąga i dalej nic, chwilę tak "pomilczy" i zamyka panel. Można te czynności robić w kółko. Proszę o jakąś podpowiedż. Czy można zewrzeć któreś piny od odtwarzacza CD aby nie trzeba było za kazdym razem wkładać ten mechanizm, aby włączyć radio? Pozdrawiam.

0 4
  • #2 16 Sty 2009 19:21
    piotreksm
    Poziom 2  

Witam kolego posiadam takie same radyjko po podłączeniu do zasilani i otwarciu panela należy przycisnąc przycisk SOURCE bo inaczej się nie włączy tylko po kilku chwilach zamknie panel

0
  • #3 16 Sty 2009 19:46
    Jerzy Majkut
    Poziom 24  

Wiem dobrze,że trzeba nacisnąć SOURCE, ale ten i pozostałe przyciski, które nie były wyżej opisywane nie działają- nie wyświetla nawet zegara.

0
  • #4 17 Sty 2009 23:37
    tgrabka
    Poziom 14  

Bez włożonego modułu CD powinno chodzić Ci demo na dwóch wyświetlaczach. Sprawdź dokładnie omomierzem połączenie dwóch płyt (wyświetlacza i głównej w radiu). Z tym na początku miałem problem u mnie.

Następnie możesz przyjrzeć się sygnałom z taśmy. Schemat radia znajdziesz na elektrodzie. Strona 33 będzie dla Ciebie bardzo interesująca. Przyczyn zachowania Twojego radia może być kilka...

Czy działa Ci podświetlanie czegokolwiek? Przyciski lub tego oczka co masz pod wejściem CD?

0
  • #5 19 Sty 2009 16:35
    Jerzy Majkut
    Poziom 24  

Schematu jeszcze nie przeglądałem, ale brak jest podświetlania czegokolwiek.

0
  Szukaj w 5mln produktów