Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Texa PolandTexa Poland
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ford focus tdci nie odpala silnik

15 Sty 2009 20:45 12026 3
  • Poziom 10  
    Mam problem z samochodem ford focus 2001 tdci,silnik zgaszony został normalnie,do końca działał ok,i po czasie gdy przyszło do uruchomienia nie chce się uruchomić,po podłonczeniu komputera diagnostycznego pokazuje błąd 0409,niema opisu błędu i mnie interesuje z czym to może być powiązane-czy nie przypadkiem z czujnikem położenia wału-czy ktoś się spotkał z tym problemem??
  • Texa PolandTexa Poland
  • Poziom 19  
    Kolego błąd ten to jest od EGR poszperaj po necie to znajdziesz więcej na temat błędów do forda Google twoim przyjacielem :)
  • Texa PolandTexa Poland
  • Poziom 12  
    Nie chcę Cię straszyć, ale to może być poważna sprawa. W zeszłym roku miałem podobny problem . Kiepskie paliwo i w rezultacie do wymiany 4 wtryskiwacze. Koszt nowych to ok. 6 ty. (za komplet) z wymianą. Proponował mi regenerowanie, ale podobno nie sprawdzają się. Tylko ja mam rocznik 2004 i tam są wtryskiwacze z euro-kodem. Kod wtryskiwacza trzeba wklepać do kompa, żeby dobrze współpracował z silnikiem. Nie wiem jakie ty masz wtryski. Te zwykłe są tańsze. Mam nadzieję że to nie aż tak poważna sprawa.

Pozdrawiam.
  • Poziom 10  
    Temat zamykam,okazał się uszkodzony sterownik pompy,zmieniono na drugi,zaprogramowano sterownik do immobilizera i autko pali bez problemu.
    Dziękuję ze informacje i pozdrawiam-TIP

Dodano po 3 [minuty]:

Dodam że się pomyliłem co do silnika,jest to TDDI motor 1,8.