Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

peugeot 306 2000r problem z kluczykiem

15 Sty 2009 21:04 4367 14
  • Poziom 9  
    cześć mam problem nie moge otworzyć kluczykiem CZ kluczyk upadł mi na ziemie i od tego czasu nie reaguje. sprawdzałem że wysyła jakiś sygnał bo zakłuca radio czy może być rozprogramowany?
  • Poziom 15  
    Witam tak najczęściej uszkadza się pilot centralnego zamka(upadek na ziemię) można próbować programować-włączyć stacyjkę w drugą pozycję i przytrzymać przycisk zamykający na pilocie około 10 sekund.Myślę jednak że uszkodził się przetwornik kwarcowy odpowiedzialny za częstotliwość nadawanej fali przez pilota. Pozdrawiam
  • Poziom 23  
    spróbuj ''poprawić''wszystkie luty
  • Poziom 9  
    ok a czy można ten przetwornik samemu naprawić ? kto robi takie rzeczy serwis?

Dodano po 1 [minuty]:

luty w kluczyku?
  • Poziom 15  
    Luty w pilocie nigdy nie zaszkodzi poprawic a jeśli chodzi o tzw kwarc to serwis tego nie naprawia -trzeba poszukac dobrego elektronika,
  • Poziom 10  
    Ale chodzi sam kluczyk czy o pilot do CZ a może masz taki kluczyk połączony z pilotem?
  • Poziom 9  
    witam przeważnie padają kwarce przy pilotach zwłaszcza przy upadku . Radził bym Ci zawitać u bystrego elektronika. Pozdro:D
  • Poziom 9  
    pawlos23 napisał:
    Ale chodzi sam kluczyk czy o pilot do CZ a może masz taki kluczyk połączony z pilotem?
    kluczyk jest razem z pilotem

Dodano po 2 [minuty]:

ok dzięki spróbuje poszukać jakiegoś fachowca

Dodano po 0 [sekundy]:

ok dzięki spróbuje poszukać jakiegoś fachowca
  • Poziom 39  
    Szukaj ale nie jakiegoś fachowca tylko odpowiedniego. Elementy w pilotach często mają charakter specjalizowany. Także właśnie kwarce, gdzie często zwyczajnie nie doszukasz się parametrów. A więc fachowiec winien wiedzieć czego i gdzie szukać. Ale może w twoim przypadku akurat jest inaczej.
  • Poziom 10  
    Odpisuje troszkę za późno ale.....
    Nie dawno kupiłem jako drugie auto takiego peugeota z nie działającym kluczykiem, u mnie naprawa polegała na wymianie mikro przełącznika nową część wyjąłem ze starego OTV troszeczkę doszlifowałem tak aby się zmieściła i działa jak nowy.
  • Poziom 11  
    Jakiego przłącznika ja też kupiłem 306 i nie dziła mi żaden z dwóch przycisków znajdujących się na pilocie jak naciskam to kontrolka na pilocie świeci ale nic poza tym, a kluczyk otwiera wszystkie drzwi co pomożecie??

Dodano po 7 [minuty]:

Włozyłem przed chwilą kluczyć i pozycja druga i przytrzymałem przycisk i nic chyba że robie cos źle

Dodano po 14 [minuty]:

Dodano po 45 [sekundy]:

Dodano po 14 [minuty]:

dodam jeszcze że sprawdzałem aparatem cyfroym i dioda po naciśnięciu pilota tylko mrógnie 1sec i gaśnie mimo że trzymam przycisk ale nie wiem czy tak ma być reaguje tak na oba przyciski
  • Poziom 14  
    Zaplon, potem wyceluj pilotem w odbiornik ;)
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 11  
    Pisałem już wcześniej odnośnie swojego kluczyka i wszystko już działa. Włożyłem kluczyk do stacyjki, wcześniej zdemontowałem elektronikę z kluczyka. Przekręciłem zapłon i skierowałem nadajnik w odbiornik i przytrzymałem jeden z przycisków około 10sec.
    Po wyjęciu kluczyka wszystko zaczęło prawidłowo działać. Duży przycisk zamyka i otwiera drzwi a mały załącza alarm.
    Dziękuje i pozdrawiam.