Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Vaillant VUW 240-3 nie trzyma zawór dobijający

15 Sty 2009 22:02 4241 6
  • Poziom 13  
    Witam,
    właśnie sie wprowadziłem do mieszkanka gdzie jest piec jak powyzej. Niestety zauważyłem że cały czas rośnie ciśnienie w piecu mimo ze jest wyłączony. Jak osiągnie ok 3bar zaczyna kapać z zaworu bezpieczeństwa. Próbowałem otworzyć na maxa i zakmnąc zawór dopełniający, ale ciągle mi dobija wode. Ok 0,5 bara na dobe. Poradzcie czy wzywac fachowca, czy samemu sie bawić, ewentualnie gdzie kupic taki zawór i ile kasy może krzyknąc majster za wymianę. Pozdrawiam tacza(malpa)o2.pl
  • Specjalista - systemy grzewcze
    www.vaillant.pl tam odszukaj nr telefonu Darka Czarneckiego z Oliwy. Części kupisz tylko w serwisie.
  • Poziom 11  
    Witam.

A w jaki sposób zakończyła się naprawa?
    To był uszkodzony zawór dobijający czy może jednak coś innego?
    Mam podobny problem z takim piecem i nie wiem czy kupować zaworek czy może szukać usterki głębiej np. nieszczelny wymiennik?

Pozdrawiam.
  • Specjalista - systemy grzewcze
    Generalnie nie jest trudno to stwierdzić, wystarczy zdjąć miedzianą rurkę z zaworu dopełniającego (uprzednio zrzucając wode z kotła) i sprawdzić, czy woda wypływa z zawory przy stanie-zamknięty.
  • Poziom 13  
    U mnie sprawa zakończyła się na wymianie zaworu dopełniającego. Koszt to 150zł z robocizną, czas wymiany to ok 20min.
  • Poziom 11  
    mauri_b napisał:
    Generalnie nie jest trudno to stwierdzić, wystarczy zdjąć miedzianą rurkę z zaworu dopełniającego (uprzednio zrzucając wode z kotła) i sprawdzić, czy woda wypływa z zawory przy stanie-zamknięty.

I tak też zrobiłem. Z zaworu nie kapnęła ani kropla.
    Dlatego wymontowałem wymiennik płytowy i okazało się że "dziurawy" pomiędzy komorami. Woda leje się z niego ze wszystkich czterech złączy gdy jedno z nich podłączy się do ciśnienia.

Pozostało go wymienić i sprawdzić jaki będzie efekt.

Pozdrawiam i dziękuję za podpowiedź.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    To rozwiąże problem.Temat zamykam.