Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Epson i pojemnik z tuszem..

02 Kwi 2004 21:36 2967 7
  • Poziom 14  
    postudiowalem forum w tej dziedzinie i wszystkie pomysly jesli chodzi o regeneracje tuszu sprowadzaly sie do przywrocenia pamieci do stanu umozliwiajacego drukowanie.Mysle ze duzo efektywniej byloby rozwiazac ten problem w drukarce.Byc moze ktos ma pomysl jak zablokowac zapis w pamiec pojemika z tuszem lub zasymulowac jej obecnosc w drukarce...
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 14  
    no dzieki ale ja pisze o Epsonie a nie Lexmarku.Epson ma te wade ze wpisuje w pamiec zawartosc tuszu nie mierzac jej.Efektem jest pojmnik z np.40%zawartoscia tuszu a mimo to nir da sie drukowac bo drukarka sygnalizuje brak tuszu.
    Moim pomyslem jest nie "regeneracja"zawartosci pojemnika lecz bezposrednia ingerencja w drukarke
    Soft!?Hardware!?
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 14  
    Ad.Alek01
    uzywam tych programow o ktorych mowisz...i funkcjonuja.
    zacytuje fragment ostatniego mojego postu:
    "moim pomyslem nie jest regeneracja zawartosci....
    Chcialbym byc dobrze zrozumiany..
    uwazam ze mozna wplynac na soft drukarki?i spowodowac lub zablokowac ,,pamieciowe"wyczerpywanie sie tuszu-czytaj zapisywanie pamieci chipa
  • Poziom 16  
    Podejzewam ze trzeba by było zmienić bios drukarki jeżeli takowy ma , co prawda w drukarkach są epromy ale sie jeszcze niespotkałem zeby komuś udało sie zmienic bios
  • Poziom 20  
    Witam
    Są programy do kasowania zawartości pamięci w EPSONach.Serwusuje te drukarki.Programy są dostępne tu na forum,niestety nie jestem w stanie podać gdzie sie znajdują :D.Co do zasobników to jezeli pozostaje w nim powiedzmy 40% tuszu to mozna zainstalowac go ponownie czasami nawet nie wyciagajac go z drukarki.Wskażnik będzie pokazywał 100% a tusz skończy sie w tym przypadku jak dojdzie do 60%.Jak drukarka przestanie drukować wystarczy podnieść pokrywę,wyłączyć zasilanie,przekecic ręcznie koła zębate po lewej stronie odsunąć zasobniki i zalozyć nowy pojemnik.Potem dwukrotnie wykonac czyszczenie głowic i juz mamy po problemie.Oczywiście wskaznik będzie nas znów oszukiwał ale prawde mówiac nawet nowy zasobnik i wskaznik wyzerowany na 100% nie pokrywają sie z rzeczywistościa.Czasami zanim wskaznik dojdzie do końca atramentu zabraknie czasami zostanie (zalezy od producenta zasobnika,jedni leja wiecej inni mniej )Wydaje mi sie że to najprostrzy sposób.Przy swojej drukarce mam zawsze w zapasie pelne zasobniki wiec nagły brak atramentu mnie nie zaskoczy.A jezeli ktos lubi ogladać wskażiki na ekranie to może pokombinować z softem i skasować pamieć.
    Pozdrawiam