Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault Laguna 2003 GPS Carminat - j.polski

rav020 16 Sty 2009 04:47 11195 5
  • #1 16 Sty 2009 04:47
    rav020
    Poziom 9  

Witam
    Kupilem niedawno Lagune 2003 z wbudowana nawigacja carminat.
    Pytanie brzmi:
    W jakis sposob moge wgrac jej polski jezyk?

Z gory dzieki za info...

0 5
  • #2 16 Sty 2009 23:26
    plum
    Poziom 15  

Wyjścia są2 albo serwis koszt około 400 600 zł albo szukać "serwisu "ale wtedy na własną odpowiedzialność są mapy polski do tego sprzętu z j.polskim

0
  • #3 25 Sty 2009 16:34
    petrys-go
    Poziom 14  

a mógłby mi ktoś powiedzieć jak się ściąga tą instrukcję bo mi wyskakuje error

0
  • #4 25 Sty 2009 16:47
    jever 23
    Moderator - GSM

Instrukcja jest dostepna w baziena forum.

1
  • #5 09 Paź 2013 22:36
    coverled
    Poziom 13  

http://www.klubrenault.pl/forum/viewtopic.php?t=6085
    link powyżej to procedura sprawdzenia nawigacji pod kątem komunikacji urządzenia z anteną.

Tutaj
    http://www.mynavi-expert.pl/diagnostyka/instrukcje/523-carminat-8000-informacje.html
    sprawdzenie wersji i aktualizacja oprogramowania, zmiana języka.

W moim przypadku (laguna 2003 kombi, carminat 8000) brak komunikacji z anteną, pojawia się rec error i probleme, czerwona ikonka anteny na wyświetlaczy. Radio i wyświetlacz navi odpala się, mogę grzebać w ustawieniach, czytnik działa wciąga i oddaje płyte itp, antena płetwa. Wszystko sprawdzone zgodnie z instrukcją z linków powyżej.

szukałem i nie znalazłem konkretnej odpowiedzi. Czy będzie ktoś uprzejmy i odpowie na nast. pytania:
    1. Jak wyjąc czytnik ze schowka w celu sprawdzenia podłączenia przewodów?
    2. Krok po kroku co i jak ma być podłączone, gdzie wędruje przewód do anteny i czy jest gdzieś po drodze łączony w jakichś kostkach?
    3. Czy antena jest podłączona do czytnika cd?
    4. Ile podsufitki w bagażniku trzeba rozebrać żeby dobrać się do anteny?
    5. Jak sprawdzić antenę, można najprościej miernikiem?
    6. Przewód od anteny gdzie wędruje, gdzie kończy się?
    7. Czytałem też gdzieś o możliwości zapakowania Windowsa CE, a w związku z tym automapy, odtwarzania multimediów itp.
    8. Jak zrobić polskie menu, skąd pobrać jakąś sprawdzoną wersję softu?

1
  • #6 15 Gru 2013 14:18
    coverled
    Poziom 13  

2. Przewód od płetwy na dachu wędruje nad podsufitką, po prawy słupku bagażnika do dołu, połączenia są pod plastikiem w bagażniku na wysokości nadkola. Antena radiowa jest na tylnej bocznej szybie bagażnika. Przewód od niej wędruje podobnie.

3. Antena jest podłączona do czytnika, możemy ją zastąpić uniwersalną. Dostępna na Allegro za około 30 zł. Procedura podłączenia i komunikacji tak jak w linku powyżej. Zrobiłem tak i u mnie działa. Tzn zegarek chodzi normalnie, ikonka anteny świeci na zielono, ikonka płyty nadal czerwona. Płyta stara ale oryginalna.

4. Wyjmujemy światło w bagażniku i jak dobrze pamiętam podsufitkę wysuwamy spod uszczelki, widać przewody. Plastiki w bagażniku są na zatrzaski, delikatnie podwarzamy, raczej nie da się popsuć.

5. Antena jest rozbieralna, kawałek drutu miedzianego i płytki z elektroniką, u mnie było mokro w obudowie anteny.

W skrócie jeżeli chcemy mieć jako tako działającą nawigację dobrym rozwiązaniem jest montaż anteny uniwersalnej. Co do oprogramowania, języka polskiego itp. pobierałem z chomika i takie tam. Napęd wypluwa płyty.

4
  Szukaj w 5mln produktów