Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Alhambra 1,9tdi 2001r Webasto źle pracuje.

16 Sty 2009 10:15 2606 5
  • Poziom 10  
    Dziwne zachowanie webasta! po zakupie auta z Niemczech nie działało, wymieniłem świecę (oryginał) i teraz weasto zaprogramowane załącza się rano automatycznie prawidłowo, grzeje solidnie 30 min. Natomiast po odpaleniu rano z kluczyka auta dogrzewacz chodzi z 5 min i się wyłączy! ale wystarczy na moment przekręcić klucz w stacyjce odpalić auto jeszcze raz, nieraz muszę dwa razy i już chodzi normalnie, webasto nie wyłącza się. Na kostce diagnostycznej przy piecyku nie mam w ogóle sygnału (brak diagnostyki?) aha podmieniłem pompke paliwa od webasta - nic nie pomogło. proszę o jakieś podpowiedzi.
  • Poziom 12  
    w tym przypadku nic innego tylko odczyt błędów z sterownika
    poszukaj jest dużo napisane inne posty sharan
    a tak w ogóle to może nie chodzi ci pompka wody :|
  • Poziom 10  
    Wiesz zaczynam się zastanawiać nad tą pompką wody! przed wymianą świecy żarowej w webaście pamiętam jak wyjąłem kluczyk ze stacyjki to jeszcze chwilę słychać było szum pompki a teraz jest cisza!! czyżby to była ta pompka i sterownik odczytuje błąd i wyłącza webasto? ale dlaczego za drugim odpaleniem auta webasto juz sie nie wyłącza? Musze sprawdzić tą pompkę. Dzięki za podpowiedź.
  • Poziom 20  
    Padły szczotki w pompce wodnej, jest w komorze silnika w okolicy podszybia z tyłu silnika prawie na środku. Stuknij ją, to powinna zacząć działać (potwierdzi to diagnozę).
  • Poziom 10  
    nokian45 napisał:
    Dziwne zachowanie webasta! po zakupie auta z Niemczech nie działało, wymieniłem świecę (oryginał) i teraz weasto zaprogramowane załącza się rano automatycznie prawidłowo, grzeje solidnie 30 min. Natomiast po odpaleniu rano z kluczyka auta dogrzewacz chodzi z 5 min i się wyłączy! ale wystarczy na moment przekręcić klucz w stacyjce odpalić auto jeszcze raz, nieraz muszę dwa razy i już chodzi normalnie, webasto nie wyłącza się. Na kostce diagnostycznej przy piecyku nie mam w ogóle sygnału (brak diagnostyki?) aha podmieniłem pompke paliwa od webasta - nic nie pomogło. proszę o jakieś podpowiedzi.

Na początek proponuje ci odłączyc czujnik temperatury który uruchamia dogrzewanie gdy temperatura zewnętrzna spadnie poniżej +5 stponi c. i w jego miejsce wsunąć jakąś zworke czyli połączyć dwa piny. Czujnik ten znajduje sie na podszybiu pod silnikiem lub mechanizmem wycieraczek od strony kierowcy.
  • Poziom 10  
    Temat nie rozwiązany, szukam piecyka D5WS 12V 37W 5kW - prawdopodobnie uszkodzony w nim sterownik.