Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zestrojenie starego dobrego Midlanda 79-265

mariuszjank 16 Sty 2009 11:50 1984 4
  • #1 16 Sty 2009 11:50
    mariuszjank
    Poziom 11  

Mam Midlanda 79-265,zrobionego zgodnie ze starymi zasadami dobrze i z dobrego towaru.Pomijam montaż Made in Korea ,słaby.Radio z racji wieku ma rozjechane częstotliwości.Zestroiłem syntezę ale jak dostroić BFO.Chciałem rozrównoważyć modulator i zmierzyć częstotliwość na wyjściu dla ssb.Układ modulatora ssb to c1037ha jak to ugryść.Bezpośredni pomiar odpada Wiecie sami dlaczego, obciążenie wprowadzi błędy.Modulator na zdjęciu.

0 4
  • #2 16 Sty 2009 12:10
    sq6ade
    Poziom 40  

Stroi się na te same częstotliwości jak w większości CB. Np Jackson.
    Tylko w innych p.p.
    Modulator równoważysz na najmniejszą nośną przy TX - SSB - z reguły punkt równowagi jest w połowie "podkówki".
    Częstotliwości nadawania w SSB można zmierzyć na wyjściu antenowym na sztucznym obciążeniu podając 1kHz na MIC (należy dodać lub odjąć ten 1kHz od wyniku pomiaru w zależności która wstęga).
    Praktykowałem tez metodę na partyzanta tj. rozjechanie modulatora,mic gain na 0 i pomiar pasożytniczej nośnej na antenie - z reguły sygnał był tak słaby że pomiar udawał się dopiero po odłączeniu obciążenia 50 OHM.

0
  • #3 16 Sty 2009 12:27
    mariuszjank
    Poziom 11  

Na partyzanta nie pomogło pokazuje mi max 17Mhz,za słaby sygnał.Spróbuje z generatorem 1khz.Jak zrównoważyć modulator też wiem ale,tu jest układ bez regulacji nie ma pr-ka.Jackson czy Alan to pestka dla mnie. Pozdrawiam Mariusz

0
  • Pomocny post
    #4 16 Sty 2009 12:48
    sq6ade
    Poziom 40  

Skoro nie dali PRka więc chyba nie wymaga zrównoważenia zewnętrznego. Dla dociekliwych co ma w środku ten modulator:
    I podstawowa aplikacja:

0
  • #5 19 Lut 2009 18:15
    mariuszjank
    Poziom 11  

Dla potomnych, uruchamiamy AudioGenerator_0_9_1 (darmowy i ogólnodostępny)1000hz,grucha do głośnika,i stroimy usb+1khz oraz Lsb -1khz.Pozdrawiam .

0