Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

pralka Ariston Margherita ALS88XEU - hydrostat

robek71 16 Sty 2009 12:58 4788 8
  • #1 16 Sty 2009 12:58
    robek71
    Poziom 9  

Proszę o pomoc, w jaki sposób zdiagnozować prawdopodobne uszkodzenie hydrostatu - gdzie szukać, co robić żeby eliminować kolejne możliwości. Proszę o porady jak najbardziej opisowe, z pralkami nie miałem do czynienia. Pralka pokazuje błąd F04.

0 8
  • #2 16 Sty 2009 15:11
    ROBSON33
    Moderator AGD

Witam.
    Napisz jakie objawy ma pralka

0
  • #3 16 Sty 2009 15:32
    robek71
    Poziom 9  

Pierwotnie pralka zaczęła kręcić programatorem, ale niestety wtedy byłem jeszcze mniej doświadczony niż teraz i nie wiedziałem że trzeba zliczyć mrugnięcia lampki. Pralka zaczynała pranie i po pewnym momencie programator zaczynał sie kręcić. Wyraźnie było czuć że pralka cały czas grzeje bo było słychać charakterystyczne burczenie i drzwiczki były gorące. Przyszli serwisanci stwierdzili, że trzeba wymienić sondę NTC. Po wymianie sondy, pralka załączała programy jednak grzałka już nie grzała (dalej jednak słychać burczenie) a raczej bardzo słabo i znowu po jakimś czasie kręcił się programator i dioda mrugała (4 razy) co wskazuje podobno na hydrostat.
    Zastanawia mnie brak grzania grzałki, która przed wymianą sondy była wydaje się po zewnętrznych oznakach sprawna. Może wstawić starą sondę i zobaczyć co wskazuje dioda.
    Proszę o wszelkie sugestie tylko z wyrozumiałością jeżeli chodzi o moją b. nikłą wiedzę techniczną.

0
  • #4 16 Sty 2009 16:05
    ROBSON33
    Moderator AGD

Witam.
    prawdopodobnie zablokowana pompa (np.monetą)
    lub silnik pompy do wymiany
    może być również niedrożny układ hydrostatu

1
  • #5 16 Sty 2009 21:25
    robek71
    Poziom 9  

W jaki sposób to najszybciej sprawdzić, w którym miejscu szukać. pralka wodę pobiera i usuwa. Jak wspominałem jestem laikiem w tych tematach

0
  • Pomocny post
    #6 16 Sty 2009 22:14
    ROBSON33
    Moderator AGD

Witam
    od hydrostatu odchodzi wężyk w stronę zbiornika dmuchając w niego ma nie dawać oporu

0
  • #7 17 Sty 2009 11:54
    robek71
    Poziom 9  

nie ma oporu po dmuchnięciu w wężyk od termostatu. Co dalej? a jak sprawdzić pompę i gdzie jej szukać

Dodano po 1 [godziny] 42 [minuty]:

znalazłem pompę, jeden z wężyków od bębna był totalnie zapchany przez osad, oczyściłem, przepłukałem i zobaczymy co się będzie działo, włączam pranie próbne

1
  • Pomocny post
    #8 17 Sty 2009 17:52
    ROBSON33
    Moderator AGD

Witam
    Będzie dobrze to tu ją bolało

0
  • #9 18 Sty 2009 09:56
    robek71
    Poziom 9  

Dzięki wielkie !!!! wszystko gra i buczy, przyczyną awarii był zapchany jeden z wężyków od pompy. Jako anegdotkę dodam że przyczyną nie działania grzałki była wymiana sondy NTC przez "speców" którzy przyszli do pralki. zamienili dobrą sondę na złą, no cóż ale to tak bywa.

0