Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

pralka Ariston Margherita ALS88XEU - hydrostat

16 Sty 2009 12:58 4806 8
 • Poziom 9  
  Proszę o pomoc, w jaki sposób zdiagnozować prawdopodobne uszkodzenie hydrostatu - gdzie szukać, co robić żeby eliminować kolejne możliwości. Proszę o porady jak najbardziej opisowe, z pralkami nie miałem do czynienia. Pralka pokazuje błąd F04.
 • Moderator AGD
  Witam.
  Napisz jakie objawy ma pralka
 • Poziom 9  
  Pierwotnie pralka zaczęła kręcić programatorem, ale niestety wtedy byłem jeszcze mniej doświadczony niż teraz i nie wiedziałem że trzeba zliczyć mrugnięcia lampki. Pralka zaczynała pranie i po pewnym momencie programator zaczynał sie kręcić. Wyraźnie było czuć że pralka cały czas grzeje bo było słychać charakterystyczne burczenie i drzwiczki były gorące. Przyszli serwisanci stwierdzili, że trzeba wymienić sondę NTC. Po wymianie sondy, pralka załączała programy jednak grzałka już nie grzała (dalej jednak słychać burczenie) a raczej bardzo słabo i znowu po jakimś czasie kręcił się programator i dioda mrugała (4 razy) co wskazuje podobno na hydrostat.
  Zastanawia mnie brak grzania grzałki, która przed wymianą sondy była wydaje się po zewnętrznych oznakach sprawna. Może wstawić starą sondę i zobaczyć co wskazuje dioda.
  Proszę o wszelkie sugestie tylko z wyrozumiałością jeżeli chodzi o moją b. nikłą wiedzę techniczną.
 • Moderator AGD
  Witam.
  prawdopodobnie zablokowana pompa (np.monetą)
  lub silnik pompy do wymiany
  może być również niedrożny układ hydrostatu
 • Poziom 9  
  W jaki sposób to najszybciej sprawdzić, w którym miejscu szukać. pralka wodę pobiera i usuwa. Jak wspominałem jestem laikiem w tych tematach
 • Pomocny post
  Moderator AGD
  Witam
  od hydrostatu odchodzi wężyk w stronę zbiornika dmuchając w niego ma nie dawać oporu
 • Poziom 9  
  nie ma oporu po dmuchnięciu w wężyk od termostatu. Co dalej? a jak sprawdzić pompę i gdzie jej szukać

  Dodano po 1 [godziny] 42 [minuty]:

  znalazłem pompę, jeden z wężyków od bębna był totalnie zapchany przez osad, oczyściłem, przepłukałem i zobaczymy co się będzie działo, włączam pranie próbne
 • Pomocny post
  Moderator AGD
  Witam
  Będzie dobrze to tu ją bolało
 • Poziom 9  
  Dzięki wielkie !!!! wszystko gra i buczy, przyczyną awarii był zapchany jeden z wężyków od pompy. Jako anegdotkę dodam że przyczyną nie działania grzałki była wymiana sondy NTC przez "speców" którzy przyszli do pralki. zamienili dobrą sondę na złą, no cóż ale to tak bywa.