Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Program pocztowy - jaki to potrafi?

Piobart 16 Sty 2009 13:07 2580 11
  • #1 16 Sty 2009 13:07
    Piobart
    Poziom 9  

Witam, potrzebuje programu pocztowego, który:

- będzie odbierał maile z poczty Onetu i kasował tylko te wiadomości, które skasuje w tym programie z serwera (inne mają zostać)

- będzie zapisywał na serwerze kopie wiadomości wysłanej, czyli jak wyśle z programu pocztowego maila to na innym komputerze używając przeglądarki intenretowej żebym mógł odczytać tego wysłanego maila.

- żeby odbierał maila co 10 minut i żeby dało się go zmimimalizować do traya

- żeby nie zamulał komputera

- polska wersja językowa ;)

Czy jest taki program?? Outlook tego nie potrafi:(

Pozdrawiam
    Piobart

0 11
  • #3 16 Sty 2009 13:33
    Piobart
    Poziom 9  

A jak to ustawić w Outlooku w przypadku poczty Onetu (darmowej), obsługuje to?

0
  • #4 16 Sty 2009 17:46
    melawa
    Poziom 11  

Opera ma wbudowany dobry program pocztowy! Masz bardzo dobrą przegladarkę i od razu i program pocztowy!

0
  • #5 16 Sty 2009 22:36
    oleksy009988
    Poziom 20  

Co do zapisu wysyłanych maili na poczcie www, to chyba żadnej program nie ma takiej opcji (ale mogę się mylić), choć nie powiem, był bym zadowolony z takiego programu.

A co do reszty, to polecam Mozilla Thunderbird.

0
  • #6 16 Sty 2009 22:43
    maxi85
    Poziom 9  

Zainteresuj się programem The Bat. Korzystam z niego od dawna. Posiada bardzo duże możliwości konfiguracji, ale niestety nie jest darmowy.

0
  • #7 17 Sty 2009 00:23
    zetdeel
    Poziom 38  

Musisz zaznaczyć odpowiednie opcje we właściwościach konta pocztowego (osobno dla każdego konta). Tak to wygląda w Outlook Expresie:

A tak w Thunderbirdzie (opcja usuwania z serwera nie została ustawiona).

0
  • #8 17 Sty 2009 01:45
    AddMaster
    Poziom 12  

Osobiście polecam Draco Organizer, ma sporo opcji, nie wszystkim sie spodoba, ale dla mnie super.

0
  • #9 17 Sty 2009 02:58
    WojtasJD
    VIP Zasłużony dla elektroda

Piobart napisał:
    A jak to ustawić w Outlooku w przypadku poczty Onetu (darmowej), obsługuje to?

Nie wiem - nie mam tam konta, najlepiej sprawdź bo jak widze niektórzy piszący w tym wątku 'leją wode' bez pojęcia

Zresztą już sprawdziłem - nie działa;
    na GMailu działa (np. pod Operą)

0
  • #10 17 Sty 2009 07:58
    szwagros
    Poziom 31  

Rozwiązanie jest banalne - używaj protokołu IMAP a nie POP3 :)
    Pozdrawiam

0
  • #11 17 Sty 2009 09:07
    Piobart
    Poziom 9  

Cytat:
    Rozwiązanie jest banalne - używaj protokołu IMAP a nie POP3
    Pozdrawiam

Może i banalne.... tylko jak to ustawić krok po kroku w Outlooku przy poczcie onetu? Próbowałem, ale bez rezultatów, nie pobiera listy folderów.

Pozdrawiam

0
  • #12 17 Sty 2009 09:31
    yuji
    Poziom 12  

Zdaje się, że Onet nie obsługuje IMAPu.
    Możesz też założyć konto pocztowe np. w mail.google.com, ustawić w nim pobieranie wiadomości z Twojego konta na poczta.onet.pl co 10min. Od tej pory cała poczta przychodząca będzie znajdować się na gmailu, gdzie bez problemu dostaniesz się za pomocą IMAPu
    Pocztę wychodzącą możesz dalej wysyłać przez serwery onetu (Np. Thunderbirda da się tak ustawić) a kopię wysłanych zapisywać w skrzynce gmail.

0