Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung CLP-310n regeneracja tonera

Spojlerus 16 Sty 2009 15:31 4002 9
  • #1 16 Sty 2009 15:31
    Spojlerus
    Poziom 9  

Witam

Mam problem takiej materii iż: mam drukarkę Samsung CLP-310n i właśnie skończył mi się czarny toner a nigdzie nie mogę znaleźć go.
    Czy jest jakiś sposób na uzupełnienie go??

Pozdrawiam

1 9
  • #2 24 Maj 2010 17:51
    wojtekflis
    Poziom 19  

Po lewej stronie jest zaślepka. Należy ją wyciągnąć a pod nią jest koreczek. Kombinerkami należy go wyciągnąć i tam sypiemy toner. A kaseta jest nowa czy startówka??

0
  • #3 14 Mar 2011 23:47
    arturocki
    Poziom 10  

Odświeżę trochę temat, aby nie zakładać nowego wątku.
    Mam w/w drukarkę od pół roku na kasetach startowych bez chipów, od kilkunastu dni zaczęła migać czerwona dioda od czarnego toneru i wydruki stały się słabszej jakości. Dosypałem proszku do czarnej kasety i jakość wydruków spowrotem się polepszyła, ale nie przestała migotać czerwona dioda. Pytanie czym to grozi i czy przejmować się taką sytuacją? ...jak na razie w drukowaniu to nie przeszkadza. Proszę o wyrozumiałość jestem laikiem w tych sprawach ;)

0
  • #4 15 Mar 2011 08:30
    mario_j
    Poziom 20  

Drukarka na tonerach startowych może wykonać określoną ilość wydruków (CLP-310 jest chyba ustawiona na 600) , po tym należy założyć tonery niestartowe lub uzupełnić proch oraz wymienić chipa, inaczej drukarka zatrzyma całkowicie pracę. Niestety chipy są bardzo drogie bo ich cena jest na poziomie 35zł/szt a wydajność tylko 1000 str.
    Można również kupić chip wieczny w serwisie na A i zamontować w drukarce (lub zlecić to serwisowi) albo samemu pokusić się o przeprogramowanie drukarki (jest osobny wątek na ten temat).

0
  • #5 23 Mar 2011 15:05
    arturocki
    Poziom 10  

Pociągnę jeszcze temat... zrobiłem sobie wczoraj CONFIGURATION REPORT i poniżej zamieszczam informacje dotyczące toneru czarnego:
    Toner Remaining: 3% (P6)
    Page Count: 727 Pages
    Serial-No: CRUM-000000000000
    Supplier: INI(INI)
    .
    Czy to oznacza, że jeżeli toner się skończy wg wyliczeń drukarki oczywiście (Toner Remaining: 0%), bo jak wspominałem wcześniej dosypałem proszek do kasety, to drukarka stanie i nie będzie drukować?

Poza tym zastanowiło mnie jeszcze parę kwestii:
    [Consumables Life]
    Fuser Life: 990 Pages
    Transfer Roller Life: 714 Pages
    Tray Roller Life: 716 Pages
    Transfer Belt Life: 992 Images

Domyślam się, że jeżeli którykolwiek z podzespołów skończy swój "żywot" wg wyliczeń zaprogramowanych w pamięci, czeka mnie powtórka i drukarka ponownie może się zatrzymać? A może dopiero przestanie drukować na "czarno" kiedy skończy "żywot" np. któraś z rolek? Proszę o rozwianie moich wątpliwości, bo nie wiem czy opłaci mi się jeszcze inwestować w tą drukarkę?

0
  • #6 23 Mar 2011 16:53
    wojtekflis
    Poziom 19  

Kup wieczny chip montowany na płytę drukarki. Jest o tym wątek na elektrodzie. Pozdrawiam

0
  • #7 20 Mar 2012 06:42
    Gembiak2
    Poziom 16  

Nie lepiej kup wieczysty chip po usb :) będziesz miał gwarancje cały czas na A, co do liczników wszystko da się resetować.

0
  • #8 20 Mar 2012 08:56
    arturocki
    Poziom 10  

Wieczysty chip po USB? ...jak to działa, możesz podać link z opisem chipa do tej drukarki?

0
  • #9 20 Mar 2012 09:46
    Gembiak2
    Poziom 16  

Linku Ci nie podam bo linki wygasają ale właśnie rozmawiasz z jedyną osobą oferującą tego typu usługę. Działą to tak:
    Po sprawdzeniu wersji firmware i podaniu modelu drukarki i numeru seryjnego zostaje wygenerowany fix, który się instaluje. Fix wprowadza modyfikację na część albo całe oprogramowanie drukarki i ona już nie liczy stron z chipa na tonerze tylko liczy strony od nowa po każdym włączeniu. Dodatkowo moja firma jako jedyna daje dodatkową usługę i gwarancję. Przywrócenia oryginalnego firmware drukarki - nie ma żadnych śladów jej przerobienia - gwarancja producenta działa dalej. Od kwietnia na allegro będę prowadził zmasowaną kampanię reklamową i znacząco obniżę koszty kupna. Docelową doprowadzę do sytuacji odblokowania każdej drukarki za śmieszne pieniądze :).
    Śmiać mi się chcę jak widzę oferty innych firm działających w tym zakresie piszą jak to wyprzedzają konkurencje a sprzedają chipa uniwersalnego do kilku drukarek, bez żadnej gwarancji za ogromne pieniądze.

0