Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Acer Aspire 3003NLMI - dołożenie bluetooth'a

16 Sty 2009 17:16 1550 6
  • Poziom 19  
    Witam. Czy w owym laptopie jest moduł bluetooth ? jak naciskam przycisk uruchamiający bluetooth to w prawym dolnym rogu na zielono pokazuje sie napis " no device ". Nie umiem znaleźć żadnego oprogramowania pod te bluetooth na stronie acera jest ale pod Viste. Jak połączyć sie np. telefonem z komputerem ? Pozdrawiam
  • Poziom 39  
    W tym modelu nie było montowane bluetooth (jest tylko miejsce...).
    Powinieneś kupić bluetooth na USB.
  • Poziom 13  
    Witam
    podłącze się pod ten temat :)
    Również posiadam komputer acer spire 3003NLMI i chciałbym dołożyć do niego wewnętrzny moduł bluetooth.
    Problemem jest to że nie wiem w którym miejscu znajduje się wewnętrzne gniazdu usb do którego podpina się moduł bluetooth
    raczej niema go pod przykywką od pamięci wifi i wiatraka
    znając życie to pewnie jest w najbardziej niedostępnym miejscu :/

jeśli ktoś wie dokładnie gdzie tego szukać to prosze o podpowiedź bo nie chce rozbierać całego kompa po kawałku

Pozdrawiam wszystkich
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 13  
    jestem pewnien na 99.999% ze to jest usb z niestandardowym złączem a nie minipci
    na zdjęciach z innego modelu widać 4 czy 5 kabelków idących od takego modułu czyli tyle co w usb a nie pci

ps:
    Udało mi sie rozwiązać problem samemu :):):)
    na poniższej fotce czerwonym kółkiem zaznaczone złącze usb do podłączenia bluetooth

a to link do strony na której to znalazłem

a na poniższym filmiku jest instrukcja jak rozebrać kompa ( wystarczy do kroku drugiego)

Link

a tutaj jeszcze znalazłem opis instalacji bluetootha

Zdjęcia dodajemy za pomocą przycisku "Dodaj obrazek".
    Proszę zapamiętać i stosować.
    mat_ed

Zamieszczone skany poczodzą z Miesięcznika Komputer Świat Ekspert 11/12 2008

Pozdrawiam
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 13  
    Niestety w tamtym miejscu o którym pisze w poprzednim poście niema złącza bluetooth (to jednak nie jest acer 3003)

rozkęcając po kolei mojego laptopa znalazłem pod klawiaturą podobne złącze
    ale to chyba jednak nie to bo niezabardzo jest tam miejsce na ten nieszczęsny bluetooth
    no chyba ze na jakiejś długiej taśmie

Zdjęcia dodajemy za pomocą przycisku "Dodaj obrazek".
    Proszę zapamiętać i stosować.
    mat_ed

Jeśli ktoś wie czy to jest właśnie to czego szukam to proszę o podpowiedź

Pozdrawiam