Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Łączność vhf 154 MHz legalnie 154.600

16 Sty 2009 19:11 7424 4
  • Poziom 12  
    Witam wszystkich,temat wałkowany był wiele razy,szukałem ,szperałem ale nie uzyskałem jednoznacznej odpowiedzi,teraz pewnei tez jej nie znajdę.chodzi mi o pracę , a własciwie na łącznosc prywatną między domem a ręczniakiem,na 154.600.lub 825 wiem ze istanieja pmr itd,ale po moich licznych testach uznałem ten zakre pasma za bardzo efektywny.Pytanie jest takie, czy mozna by przy odrobinie rozeznania rozmawiac sobie bez płacenie tej wielkiej sumy 1900 na rok od radia,zeby sobie rozmwiac do uzytku,zamiast telefonu.Wiem ze zaraz ktos powie ze to nielegalne, nikt przeciez nie chce mnie zachęcac do łamania prawa,Pewnie ktos zasugeruje mi zdani egazaminu na licencję na 2metry, owszem jest to w moich planach, ale raz z etrudno to zdac, nie wiadomo kiedy egzaminy (KRAKÓW), a ja potrzebuje gadac z rodzina i kolegami, a ,niestety licencji rodzinnych nie wydają:)ale.zyjemy w Kraju w którym trzeba kombinowac, na forum niektorzy sięchwala ze czaseme sobi egadają na 154,600 , 800, 825 , 850, czy ktos to kontroluje?J aosobiscie słyszen na tych kanałąch duzo ochrony hipermarketów, parkingowych, dzwigowych, czasem nawet narciarzy:) i ni esądze, aby wykupywali oni sobie uproszczona procedurę:) za tlyleepienieędzy,Prosze o osobiste doswiadczeniai także od strony praktycznej, bo posiadam antenę pałkę:) 136-174:) , i motorolę gp340 vhf, i alinco dr 130 te2:) , a na pasmie 433 lub 446 za duze by były straty na kablu i musiałbym kupic bardzo drogi kabel (40 metrów)Co o tym pomysl emysliecie sznowni forumowicz-elektrodowicze radioamatorzy

Czy w Krakowie wsadzają do więzienia za poprawne pisanie po Polsku. ???
    Proszę poprawić wpis zgodnie z regulaminem pkt. 15 . [SP5ANJ]
    Nie kasować wpisu. !!!

Poprawiłem tytuł z [mhz] na MHz. Wyciąg z regulaminu :
    15. Wszyscy polscy użytkownicy forum podlegają tej samej ocenie w zakresie: poprawnej pisowni, ortografii i sposobu logicznego formułowania myśli. Nie jest stosowana żadna taryfa ulgowa dla użytkowników z różnymi dysfunkcjami w tym zakresie.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Witam.
    Jak wiadomo aby pracować w paśmie 154MHz trzeba mieć "pozwolenie" itp.
    Jeżeli chcesz pracować na tym paśmie to twoja sprawa.
    I tak to napiszę. Nie można normalnie jak człowiek zdać licencji i pracować w paśmie 2m?

Łukasz_S napisał:
    Pewnie ktos zasugeruje mi zdani egazaminu na licencję na 2metry, owszem jest to w moich planach, ale raz z etrudno to zdac, nie wiadomo kiedy egzaminy (KRAKÓW), a ja potrzebuje gadac z rodzina i kolegami, a ,niestety licencji rodzinnych nie wydają:)

Kto koledze powiedział, że egzamin jest trudno zdać.
    Egzamin jest w formie testu i znane są odpowiedzi.
    Telegrafii już nie ma.
    Najbliższy egzamin w Krakowie jest: nie ma
    Najbliżej masz do Siemianowic Śląskich lub do Gilczarowa Górnego.
    Ale z twoimi problemami to nie widzę tego.
  • Poziom 36  
    Łukasz_S napisał:
    ... a ja potrzebuje gadac z rodzina i kolegami, ... także od strony praktycznej, bo posiadam antenę pałkę:) 136-174:) , i motorolę gp340 vhf, i alinco dr 130 te2:) , a na pasmie 433 lub 446 za duze by były straty na kablu i musiałbym kupic bardzo drogi kabel (40 metrów)Co o tym pomysl emysliecie sznowni forumowicz-elektrodowicze radioamatorzy
    Myślimy że nic dziwnego że 40m dobrego kabla dla uzyskania stałej bezopłatowej łączności uważasz jako za drogie.
    Z taką pisownią i podejściem do życia trudno o znalezienie pracy... Ale nie obraź się, masz szansę się poprawić.
    Masz różne możliwości:
    PMR868 np. Alan 860 (tez kosztuje, i jeszcze je trzeba przywieść !)
    PMR446, koniecznie z CTCSS (bo tylko 8 kanałów)
    CB27
    WLAN
    WLAN + bramka FRN do CB lub PMR
    łącze optyczne laserowe (są opisy DIY z materiałów ogólnodostępnych)
    linia przewodowa (rzadko możliwa, nie przez ulicę)
    Za darmo: żadne (oprócz "2 razy w rynnę i raz w parapet", mrugania latarkami, wrzasków itp.)
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic837558.html
  • Moderator
    Cześć.

Temat uważam za wyczerpany. Stosownych odpowiedzi i wyjaśnień udzielono. Temat zamykam.