Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Megane I ph II 2000r nie otwiera centralny zamek czy to UCH?

16 Sty 2009 19:54 4560 13
  • Poziom 10  
    Witam

Zakupiłem niedawno auto reno megane I ph II z 2000 r silnik 1,4 16V po paru dniach spostrzegłem że centralny zamek nie otwiera się ani z przycisku w środku ani z pilota w alarmie (cobra 7905) montowany w salonie, tzw. fabryczny.
    Zamyka się normalnie i z pilota i z przycisku w kabinie.
    Zamek powinien być sterowany dwoma masami po wyjęciu przycisku centralnego w kabinie (nad panelem nawiewów) sprawdziłem przewody fioletowy (zamknięcie) i różowy (otwarcie) na fioletowym jest ok impuls masowy a na różowym jest cały czas masa co dziwne u mnie w tym przycisku przewody różowy i fioletowy składają się z 3 kabelków jeden fabryczny drugi od alarmu a trzeci ??? sam nie wiem od czego.

wymontowałem też sterownik UCH spradziłem nie ma oznak zalania otworzyłem go w srodku też gołym okiem wygląda normalnie jak nowy)
    próbowałem też podać masę bezpośrednio na kabelek różowy przy sterowniku niestety tam jest to samo co przy przycisku?

Czy ktoś ma pomysł co mogę jeszcze zrobić, obawiam się najgorszego ze to sterownik UCH jest uszkodzony.

acha i zdarza się też że jak włącze lewy kierunek i przycisnę hamulec to miga mi kierunkowskaz podświetlenie deski rozdzielczej i kontrolka od przeciwmgielnych w rytm kierunkowskazu ale tylko jak są wyłączone swiatła drogowe.

Zdjęcie przycisku centralnego (kable luźne odłączyłem tylko do zdjęcia to kable od alarmu)
  • Poziom 42  
    malefisto napisał:
    Witam

po paru dniach spostrzegłem że centralny zamek nie otwiera się ani z przycisku w środku ani z pilota w alarmie (cobra 7905) montowany w salonie, tzw. fabryczny.
    Zamyka się normalnie i z pilota i z przycisku w kabinie.[/URL]

Ni jak tego nie kumam
    To z czego się zamyka a z czego nie i jakie masz piloty
  • Poziom 10  
    Tak jak napisałem zamyka się ze wszystkiego prawidłowo , tylko nie otwiera się, otwieram kluczem w zamku i potem po otworzeniu drzwi kierowcy dopiero automatycznie otwierają się wszystkie (czyli załapuje centralny) z pilota i z przycisku na konsoli nie otwiera się centralny zamek.

Pilota mam tylko od alarmu łezkę ale steruje on też centralnym , do auta dostałem tylko jeden kluczyk z immobilizerem bez pilota.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    jaki problem odciąć na chwilkę te dodatkowe przewody na otwieraniu i zobaczyć czy ruszy z przycisku lub czy nadal będzie stała masa?

Dodano po 43 [sekundy]:

dla mnie wygląda na sklejony przekaźnik w centralce alarmu, albo module zamka centralnego.
  • Poziom 10  
    Z tym nie ma żadnego problemu, jutro to będe robił jeden odłączyłem (pomarańczowy) nic się nie zmieniło jeszcze ten drugi który wygląda jak by był fabryczny sprawdzę.

Właśnie ktoś mi napisał że to może być przekaźnik, tylko czy otwieranie i zamykanie jest na jednym przekaźniku? Bo jeżeli nie to będzie ciężko chyba zlokalizować ten od otwierania niedziałający gdyz nie będzie wydawał odgłosów.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    ale będzie koło tego od zamykania :)
  • Poziom 10  
    No to ok .
    A jak rozpoznam że jest sklejony ? I czy wtedy jest do wymiany czy można go przywrócić do życia :)
  • Pomocny post
    VIP Zasłużony dla elektroda
    zobaczysz jak podniesiesz obudowę, lepiej wymienić, koszt max 5 pln
  • Poziom 10  
    Byłem rozebrałem słuchałem, nawet przy uzyciu stetoskopu ale nie wiem dalej który to przekaźnik najprawdopodobniej jeden z tych 3 czarnych ze zdjęcia (siemens i te dwa obok ) wydaję mi się że każdy pyka.

• Poziom 42  
    Palcami trzymasz za konektor , zobacz na wtyczce , który przewód jest od otwierania i odpowiada pinowi wtyczki , jedz po ścieżkach i dojdziesz , który to przekażnik.
  • Poziom 10  
    Sprawdząłem też palcami nic nie czuć , sam nie dojdę po scieżce to dla mnie czarna magia w tak skomplikowanej elektronice\

wiem że odpowiada za otwarcie i zamknięcie pin 5i 6 w kostce 15 pinowej (ta kosta obok tej z podójnym rzędem pinów) licząc od środka płytki
  • Poziom 42  
    Pokaż to jakiemuś kumatemu z elektryki , bo widzę , że przez internet nie poradzisz.
  • Poziom 10  
    Witam już wszystko działa, tak bywa ze pierwsza myśl jest najlepsza odrazu jak wyjmowałem ten przycisk i były 3 przewody do rózowego i 3 do fioletowego to coś mi nie grało ale wydawało mi się to za proste i nie chcialem ciąć niby fabrycznych przewodów.
    UCH wyglądało na sprawne i przekaźniki chodziły. dlatego postanowiłem (to też dzięki sugesti pawła_wawa) przeciąć przy różowym (otwieranie) ten przewód co był nieodizolowany i otwieranie zaczeło działać ciekawe tylko od czego ten przewód szedł ale musial gdzieś łapać lewą masę

Dzięki wszystkim za pomoc