Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Vista 32 Home Premium a Vista 64 Home Premium

16 Sty 2009 21:25 1856 9
  • Poziom 31  
    Witam,
    na dniach stanę się posiadaczem laptopa C2D, 4GB RAM.
    Czytam w różnych miejscach, że Vista 32 nie widzi 4GB RAM. Jak to jest z wersją 64bit? Czy działają na niej wszystkie aplikacje (tzn jak działa na 32 to na 64 też musi)? Kwestię sterowników już znam-muszą być specjalnie dla 64bit.
    Co jeszcze muszę wiedzieć o tych 2 wersjach?
  • Pomocny post
    Poziom 31  
    Witam.
    x32 sp1 wykrywa pełne 4gb (tylko w moim przypadku na "luzie" wskaźnik pokazuje, że zajęte jest 39% co jest trochę dziwne...)
    EDIT:
    Vista 32 Home Premium a Vista 64 Home Premium
  • Pomocny post
    VIP Zasłużony dla elektroda
  • Poziom 31  
    sebasebaseba napisał:

Trochę mi to pomogło i chyba będę korzystał z 32bit..

Mieliście/macie styczność z wersją 64? Jakie były problemy?
  • Pomocny post
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Ficu napisał:
    sebasebaseba napisał:

Trochę mi to pomogło i chyba będę korzystał z 32bit..

Mieliście/macie styczność z wersją 64? Jakie były problemy?

Tak miałem - 2dni. Po tym zmieniłem na 32bit. Większość gier nie działa...tyle zauważyłem + problemy ze sterownikami.
  • Poziom 31  
    A jak jest z rejestracją 64bit-działa na kluczu od 32bit?
  • Poziom 25  
    Używam Visty Home Premium 64 bit ponad 8mcy - te problemy włóż między bajki .
    Jak ktoś nie potrafi obsłużyć systemu , znaleźć sterowników niech zostanie przy Win95.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 31  
    Więc mam Asusa N50VN-FP031C; 4GB RAM, 1GB VRAM.
    Vista wykrywa 4GB Ram, ale używa tylko 3070MB - gdzie jeszcze 1GB?
    Z tego co widzę 1GB się marnuje i jest nie używany ;/
  • Poziom 9  
    Jestem użytkownikiem Visty 64 Bit od kilku miesięcy. Nie jest tak źle jak większość pisze. Nie gram w gry , bo nie mam czasu, ale jeśli chodzi o programy nie zauważyłem znaczących problemów. Większość aplikacji pod 32 bit uruchamia się i chodzi bez problemu. Sam Windows na początku pożera więcej ram (ok 900mb) niż wersja 32 bitowa. System w porównaniu z normalną Vistą szybciej reaguje i da się zauważyć różnicę. Jeśli masz 4gb pamięci ram to nie rób błędu , nie instaluj wersji 32 bitowej. Idź w przyszłość , 64 bit to jest coś.

Pozdrawiam
  • Poziom 31  
    Ja jednak gram w gry, potrzebuje używać programatorów na USB, do których ciężko o sterowniki do visty, a co dopiero do x64.