Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Biegi ciężko wchodzą oraz wyrzucanie oleju CC700

16 Sty 2009 22:26 6084 16
  • Poziom 11  
    Witam mam dwa problemy przy moim CC
    pierwszy to to ze zaczęło sie ciężko zmieniać bigi jaka może być przyczyna
    a drugi to to ze wyrzuca mi olej z silnika przez wężyk który wychodzi przy wlewie oleju
    jak może być przyczyna uszczelka pod głowica?
    gdy przy zapalonym silniku odkręcę korek wlewu oleju to leci powietrze a raczej opary

z góry dziękuje za pomoc
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 10  
    Jeśli chodzi o biegi to najprawdopodobniej masz za gęsty olej lub poprostu zóżyty i teraz przy mrozach tak będzie się dzialo. Proponuje zmienić na nowy może jakiś lepszy. A co do wycieku z silnika i oparów z korka wlewu oleju to niestety nieda się juz nic zrobic chyba że remont silnika. Silnik ma już przedmuchy pewnie już ma troszke przejechane, ale dopiki jezdzi to niema sęsu ładować kasy w naprawe bo tak możesz spokojnie jeżdzić!
  • Poziom 11  
    samochód ma przejechane dopiero 108tys.stało mi sie to wczoraj po prostu wszystko ochlapane od oleju to tak wygląda jak by nie odprowadzało tych oparów przez co robi sie ciśnienie w silniku i wywala olej.może należy aby coś przeczyścić?
    pierwszy raz mi sie takie coś stało dolałem oleju i na wolnych obrotach nic raczej na wyższych obrotach wywala olej
    a może być wina filtru powietrza?
  • Poziom 11  
    oczysc odme (przewod podłaczony przy wlewie oleju)gdy nazbieralo sie w nim duzo wody z olejem to mógł zamarznac,sprawdz po prostu czy jest on drożny do samego gaznika
  • Poziom 11  
    arek197910 napisał:
    oczysc odme (przewód podłączony przy wlewie oleju)gdy nazbieralo sie w nim duzo wody z olejem to mógł zamarznac,sprawdz po prostu czy jest on drożny do samego gaźnika

to jest taki krótki wężyk?
    od gaźnika do filtra powietrza?aha jak otwieram obudowę filtra powietrza to ta strzela jak by by było tam ciśnienia aha ten wężyk przy wlewie paliwa mam puszczony na dól nie mam podłączony pod odme i własnie przez tan wężyk co idzie od korka wlewu oleju na doł to wyrzucilo mi olej
  • Poziom 11  
    amandra napisał:
    arek197910 napisał:
    oczysc odme (przewód podłączony przy wlewie oleju)gdy nazbieralo sie w nim duzo wody z olejem to mógł zamarznac,sprawdz po prostu czy jest on drożny do samego gaźnika

to jest taki krótki wężyk?
    od gaźnika do filtra powietrza?aha jak otwieram obudowę filtra powietrza to ta strzela jak by by było tam ciśnienia aha ten wężyk przy wlewie paliwa mam puszczony na dól nie mam podłączony pod odme i własnie przez tan wężyk co idzie od korka wlewu oleju na doł to wyrzucilo mi olej
    nie bardzo rozumie co napisałes,co ma wlew paliwa do wyrzucania oleju?? wnioskuje ze odme masz odłaczona,wiec to normalne ze wydostaje sie z niej olej,słuzy ona do odpowietrzenia silnika,
  • Poziom 11  
    do wyrzucania oleju ale nie w takich ilościach ze cały silnik od oleju

pomylilem się przy wlewie oleju a nie jak napisalem paliwa
  • Poziom 11  
    temperatura wzrasta normalnie znajomy mechanik mowil ze albo uszczelka albo pierścinie
  • Poziom 21  
    Witam

Czy chodzi ci o przewód nr 8 na tym rysunku

Jeśli tak to zapewne jest pęknięty, co jest główną przyczyną wywalania oleju.
    Jest to specyficzna usterka w tym samochodzie.

Pozdrawiam
  • Poziom 11  
    tak to jest 8 tylko tyle ze nie mam tego podłaczone pod odme tylko mam taki waz ok30-40cm puszczony kolo filtra paliwa na dól pod silnik
  • Poziom 21  
    Witam

Nie dziw się że się tak robi skoro ten przewód jest nie podłączony pod filtr powietrza. Poszukaj przewodu na szrocie ( w sklepie będzie trochę kosztowało )występuje jako całość cienki połączony z grubym, wyczyść odmę i poskładaj tak jak powinno być. Odmę wyciągasz od wewnątrz korka wlewu oleju. Umyj ją w gorącej wodzie z mydłem lub płynem i po wysuszeniu załóż z powrotem.

Pozdrawiam i powodzenia
  • Poziom 11  
    samochód mam od ponad roku i pierwszy raz mi sie takkie cos stalo
  • Poziom 21  
    A czy korek wlewu oleju jest sprawny, czyli czy jest kompletny. Powinna się tam znajdować taki krążek wraz ze sprężynką na końcu

• Poziom 11  
    tak korek jest dobry w wakacje był nowy kupiony jak odkrece korek to mocno dmucha przy wyzszych obrotach wyrzuca olej
  • Poziom 14  
    Co do biegów, to masz wyrobione tulejki przy drążku zmiany biegów, lub krzyżak.
    Lewarek wchodzi do takiej skrzyneczki pod podwoziem, gdzie są plastikowe pierścienie. Trzeba je wymienić ( są reperaturki na allegro ) Z tej skrzynki idzie poziomy drążek do krzyżaka przy skrzyni. Ten krzyżak bardzo często ma luzy, co skutkuje trudnością w zmianie biegów.
    Robiłem to kiedyś u siebie. W dwie godziny sam załatwisz temat.
  • Poziom 11  
    w ostateczności skończyło sie na wymianie panewek pierścieni panewki były przegrzane i pierścienie na jednym tłoko a co do skrzyni to olej zgęstniał