Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Xsara Picasso-znikły kontrolki

17 Sty 2009 00:29 13408 5
  • Poziom 2  
    Witam Po 2 dniach postoju, po przekręceniu kluczyka brak jakichkolwiek kontrolek, wyświetlacze ciemne...czyli niba kicha ....ale....pali spoko, elektryka działa światła, wycieraczki, klima)
    bsi - wyjęty suchy, ... uff
    akumulator sprawdzony(naładowany, klemy oczyszczone), odłączana masa kilkakrotnie - nie wiem czy w odpowiedniej kolejności - bo z tym multipleksem to nie mam pojęcia jak czynić
    3 dni wyjęte z życia- co może być proszę Was pomocyyy...
    Działa "prawie wszystko, można jechać, ABS działa, przy kierunkowskazie brak "klik klik" oraz kontrolki, oba wyświetlacze nie działają Jeżeli jest ktoś , kto ma jakieś podejrzenia niech się ujawni
    Pozdrawiam .... i wierzę w Was bardzo
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Moderator Samochody
    Picasso i BSI nic dobrego nie wróży. Jeżeli elektronika pokładowa działa, to znaczy, że BSI pracuje. Najpierw odłącz akumulator na kilka minut i podłącz z powrotem. Jeżeli będzie bez zmian, to sprawdź bezpieczniki, szczególnie F4, F7 i F27, dalej podłączenie elektryczne panelu. Jeżeli tutaj jest wszystko OK, to przełóż zworę SH (znajduje się pomiędzy F5 i F6) w pozycję Park, włącz zapłon, następnie wyłącz i wróć do starego ustawienia. Jeżeli nadal nic, to sam więcej nie zdziałasz - tylko dobrze wyposażony serwis, lub ASO. Czasami pomaga programowy reset BSI, ale często też zdarzają się w tym diabelskim urządzeniu takie usterki, z którymi ASO nie może sobie poradzić.
    We własnym zakresie możesz sprawdzić jeszcze tylko połączenia elektryczne BSI- Panel i zasilania na BSI - te "przed stacyjką" i te po.

Dorzucę plik, może Ci trochę pomoże :)
  • Poziom 2  
    Łał....myślę o pliku ...
    Do bezpieczników rano zaglądnę............ mam sporą nadzieję że pomoże
    Sprawdzałem je i chcę wierzyć że zworę wsadziłem nie tam - czyli jak w innych autach w szeregu innych bezpieczników - czas pokaże opiszę wszystko dla dobra nauki i innych posiadaxzy ksarki picusia
  • Poziom 39  
    W Xsara Picasso to sie zdarza. Pomaga odpiecie panela na wlaczonym zaplonie i ponowne wpiecie.

Jezeli to nowe Picasso na CAN-ie (rozpoznac je mozna po zintegrowanym przelaczniku swiatel i wycieraczek, tzw. COM) to mozna sprobowac wbic nowy program do BSI.

Pozdrawiam
  • Poziom 2  
    Cuda
    Po manewrze z bezpiecznikami nic... się nie zmieniło...
    A rano następnego dnia Xsara jak nowa wszystko ok.
    Dzięki za pomoc.
  • Moderator Samochody
    One czasem mają takie "trzaski" :).