Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

podłączenie emulatora zmieniarki XCarLink do VW gamma IV

abiden 17 Sty 2009 01:48 12393 2
  • #1 17 Sty 2009 01:48
    abiden
    Poziom 2  

Witam,

Mam w VW radio gamma IV oraz emulator zmieniarki CD firmy XCarLink.
    I mam problem: złącze zmieniarki w radiu jest 10-pinowe a wtyczka w emulatorze 8-pinowa. Emulator ponoć działa bez problemu z radiem gamma V z takim 8-pinowym złączem.

Zanim zdecydowałem się zawracać Wam głowę spróbowałem samemu coś wymyślić. Po przeprowadzonym dochodzeniu wymyśliłem że może rozwiązaniem będzie kabel-przejściówka.

Po przestudiowaniu opisów złącz zmieniarek z obu modeli gammy (znalezionych na http://studio24.prv.pl oraz http://forum.vw-passat.pl/) próbowałbym przejściówkę zrobić tak:

Zostałem z jednym problemem. Nie wiem jak połączyć pin 17 ze złącza 8-pinowego opisany jako "sygnał sterujący" (na studio24 jako "wyjście +12V wyłączane")...

Czy ktoś mógłby mi pomóc?
    Oczywiście proszę kolegów-fachowców o opinię o sensowności tego co napisałem i narysowałem wyżej...

Pozdrawiam,

Piotrek

0 2
  • #2 17 Sty 2009 18:55
    szymtro
    Poziom 30  

W wtyczce 10 pinowej masz wziąć piny 1,2,3,4,6.
    3-masa
    6-zasilanie 12v jak włączy się radio.
    Reszty na razie nie podłączaj.

Zobacz czy w ogóle zadziała ci to z G4.

Kiedyś pisałem tutaj czy G4 i G5 mają takie same protokoły ale nikt nie udzielił sensownej odpowiedzi.

Ja na razie potrafię przedstawić G4 że ma zmieniarkę i jakoś obsługiwać naciskanie guzików w radiu w trybie zmieniarki i coś tam pokazywać na wyświetlaczu - szczegóły są w tym dziale.

0
  • #3 18 Sty 2009 23:42
    abiden
    Poziom 2  

Witam ponownie,

i z radością stwierdzam że problem rozwiązany.

Ktoś doradził aby problematyczny pin 17 ze złącza 8pinowego dopiąć do pinu 6 w złączu 10pinowym.
    Zrobiłem kabel, podpiąłem emulator i działa :)

Poniżej zamieszczam ostateczny, sprawdzony schemat (jest drobna poprawka, w pierwszej wersji były zamienione kanały CD/L i CD/R):

Przy okazji, jeśli ktoś się zastanawia nad takim rozwiązaniem to donoszę, że jakość dźwięku jak z odtwarzacza mp3 - bomba :)

Pozdrawiam wszystkich,

Piotrek

Dodano po 5 [minuty]:

@szymtro:

Działa z G4 aż miło słuchać :)
    Jedyny problem to to, że G4 ma dość ograniczone sterowanie zmieniarką: można zmienić płytę (przciski 1-6) oraz zmieniać tracki w ramach płyty (przyciski strzałek w prawo i lewo).
    Da się jednak przeżyć, po miesiącach słuchania jedynie radia to i tak luksus :)

1
  Szukaj w 5mln produktów