Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Napełnianie kardridża Canon PIXMA 240

17 Sty 2009 08:34 7388 6
 • Poziom 10  
  Witam! Tak jak w temacie, zainteresowany jestem informacją, jak napełnić kardridż PG-512 w drukarce (urządzenie wielofunkcyjne) Canon Pixma 240 i jakim tuszem najlepiej. Jest to moja pierwsza drukarka nie mam pojęcia jak to się robi. Proszę o podpowiedzi.
 • Poziom 28  
  Jeżeli nie masz pojęcia jak to się robi to polecam Ci odpuścić ten temat. Niewiele zaoszczędzisz a możesz sobie kłopotu tylko narobić.
  Np możesz sobie zalać całą drukarkę tuszem i wówczas wyniesie Cię to dużo drożej.
  Przy obecnej cenie zamienników nie wiem czy warto brudzić sobie paluszki :)

  pozdrawiam
 • Poziom 10  
  Jak na razie nie ma zamienników do tego typu drukarki albo ja się mylę...więc proszę mnie poprawić.
 • Poziom 13  
  1. Napełniać tylko atramentem przeznaczonym do Canona PG-510 pewnie nie znajdziesz (najłatwiej dostać 5bk/6bk/8bk - starszych modeli nie polecam
  2. Napełniać dopóki jest jeszcze ok 1/3 atramentu
  3. od góry pod naklejką jest otwór przez który możesz wlać atrament strzykawką - wystarczy strzykawką przebić się przez naklejkę, miejsce można wyczuc pod palcem - charakterystyczne wgłębienie (ew. można oderwać całą górną pokrywę)
  4. jesli pojemnik jest już pusty napełnianie nie ma sensu - wydrukujesz góra kilka-kilkanaście stron, pojemnik zostanie zablokowany - niestety na razie nie znalazłem nigdzie sposobu na resetowanie/odblokowanie tego modelu atramentu.
 • Poziom 10  
  Powoli doszedłem do tego jak napełnić kardridż i jak wyłączyć w drukarce aby nie monitowała o stanie tuszu. Oczywiście co jakiś czas trzeba uzupełnić, bo drukarka nam nie pokazuje ile tuszu pozostało. Jak na razie napełniłem już trzy razy zbiorniki i drukuje bez problemu. Tuszu użyłem activ jet, może nie jest to najlepszy rodzaj tuszu, ale na moje potrzeby wystarcza i w sumie nie widzę różnicy pomiędzy tuszem canona a obecnym.
  Jeżeli byłby ktoś zainteresowany tematem proszę pisać, postaram się opisać jak to wszystko zrobić.
  PZDR!
 • Poziom 1  
  Witam

  Czy mógłbyś napisać jak wyłączyłeś w tej drukarce monitorowanie poziomu atramentów?
 • Poziom 10  
  jaggi napisał:
  Witam

  Czy mógłbyś napisać jak wyłączyłeś w tej drukarce monitorowanie poziomu atramentów?


  Trzeba nacisnąć przycisk pierwszy z prawej, pod przyciskiem SCAN taki z trójkącikiem na około 30sek i wyłączy się monit o stanie atramentu. Ja to zrobiłem kiedy pojawił się monit o tym, że kończy się atrament czarny. Od tamtej pory wyświetla się tylko napis- Brak informacji o atramencie. To samo zrobiłem z kolorem. Od tamtej pory co jakiś czas doleję po 2ml kolorowego tuszu do każdego otworu w kardridżu, a czarnego do pełna, a potem odciągnę 1ml i zaklejam otwory. Jak na razie działa bardzo dobrze. Informację na ten temat znalazłem w necie.