Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Opel Corsa 1.2 16v 2003r Z12XE dziwne stukotanie

lechumb 17 Jan 2009 09:44 12448 10
    lechumb
    Level 10  
    Witam wszystkich!!! Ostatnio wszedłem w posiadanie corsy 1.2 16v Z12XE z 2003 roku z sekwencyjnym gazem. moją uwagę zwróciło dziwne stukotanie w okolicach pompy wody i rozrządu. auto ma przejechane 200000 km i podobno był rozrząd wymieniany ale możliwe że jednak sprzedający tylko miał zamiar wymienić bo nie znalazłem żadnego potwierdzenia tejże wymiany choć na wszystkie inne nawet na nowe wykładziny do auta były paragony. Bardzo proszę o jakieś wskazówki skąd i z jakiej przyczyny jest to stukotanie i jakie co należy wymienić przy rozrządzie i czy da radę to samemu zrobić.

Aha jeszcze dodam że auto troszeczkę późno reaguje na gaz (nie ma różnicy czy to na benz. czy lpg) na jałowym biegu i w czasie jazdy trochę się przydusi i jedzie i po przekroczeniu 110 czasem lubi zapalić się kontrolka autka z kluczykiem lubo nieraz silniczka. Po podpinaniu pod kompa żadnych błędów.

Z góry dziękuję za wskazówki.
    Pozdrawiam
    przemO7716
    Level 10  
    hey. Pompa raczej nie stuka. A rozrząd by szumiał bardziej niż stukał! (chociaż jest opcja że napinacz ma luz i stukać może) Łańcuszka się nie zmienia wcale wedle konstruktorów hopla. niby... A prawda jest taka że zmieniałem co samochód miał przejechane 70 tys. raczej tego nie zrobisz samemu bo trzeba mieć blokady żeby to zgrać wszystko.
    plaster180
    Level 13  
    witam , kolego na benzynie też ci stuka?? nieraz jest tak,że stukają elektrozaworki od gazu...
    lechumb
    Level 10  
    Witam!!! na benzynie rownież stuka . pompa to napewno nie jest bo wymienialem ja bo stara ciekła. a z tym stukaniem to jak sie przysłuchałem to jest roznie czyli jak mu sie przypomnie to stuka i poprzedni wlasciciel po rozmowie z nim powiedzial mi ze on nowosci tak bylo i w serwisie zapewniali ze tak ma byc. ale bardziej mnie martwi to zbyt pozne reagowanie na gaz czy to na benz. czy lpg i potrafi przy zmianie biegów troche szarpac i te kontrolki. a z tym duszeniem to moze byc przyczyną, tak jak wyczytałem na forum jakis zawór EGR?? jesli moze tak byc to powiedzcie gdze on sie znajduje i czy mozna go czyscic??

Pozdrawiam
    rav08
    Level 11  
    Nie wiem jaki rozrzad ma silnik 1,2 ale w mojej corsie 1,0 jest łańcuch i tez stuka czy szumi to zależy od predkości wiec pewno to jest to.Co do reszty to powinno pomoc wyczyszczenie zaworu recylkulacji spalin (EGR) i pasowało by gaźnik wyczyścić zapewne nie ruszny od nowosci.Gaźnik można acetonem potraktować dobrze rozpuszcza nagar.Z EGR jest wiekszy problem bo trzeba grzybek otwierać przy czyszczeniu.Na forum opla corsy jest gdzies jest dokładny opis jak to zrobić.Tu jest link
    http://www.corsaclub.pl/forum/
    goldwinger
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Jaki gaźnik?
    Ja pierniczę to dopiero numer, krokowy się chowa
    rav08
    Level 11  
    goldwinger chcesz mnie uswiadomoc ze ta korsa nie posiada gaznika??:(
    goldwinger
    VIP Meritorious for electroda.pl
    A Ty mnie że on tam jest? (wiem że to głupio odpowiadać pytaniem na pytanie ale nie mogłem się powstrzymać)
    rav08
    Level 11  
    wnosze mała poprawke to co nazwałem gaznikiem nazywa sie sam nie wiem jak ale po wyczyszczeniu silnik chodzil duzo lepiej.a na krokowca mi pomoglo wd-40 pewno to tez smiesznie zabrzmi ale dostał sporą dawke pod gume i działa od 4 miesiecy.a mechy mowiły tylko wymiana.

to cos co wyczyscilem czyli gardziel przepustnicy
    http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=54102d624d968ce6

http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=7c433a905b3c938e
    User removed account
    User removed account  
    rav08
    Level 11  
    Jak przynajmniej pomogłem to prosze sie ze mnie nie nabijac za ten gaźnik;)
    lepiej popatrzcie co w moim fiaciku 126 naprawic:((((