Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Komputer nie uznaje przytrzymania przycisków myszy

damian1125 17 Sty 2009 12:08 1329 3
  • #1 17 Sty 2009 12:08
    damian1125
    Poziom 9  

Witam!
    Problem jest następujący - dość poważny, dlatego piszę z drugiego komputera.
    Wczoraj, po włączeniu gry, która zawsze działała w porządku, odczułem pierwsze problemy (Nie była zawirusowana, to pewne).
    Nie mogłem włączyć zapisów, ale to nie ważne.
    Wyłączyłem ją, jestem na pulpicie - problem się uaktywnia.
    Gdy przycisnę przycisk START - od razu znika, a powinno przecież to zostać.
    Przyciskając wtedy ALT a odpowiednim momencie udaje się to zatrzymać - tym sposobem można maksymalnie wyłączyć komputer. Sprawdzałem czy wina myszki i klawiatury - wyłączałem najpierw jedną, potem drugą, problem był nadal. Wszelkie znaki są usuwane - napiszę M, to widnieje przez 0,3 sekundy i znika, jakby usunięte za pomocą BACKSPACE.
    Gdy próbuję wykonać myszką zaznaczenie danego obszaru na pulpicie - nie da się, gdyż efekt jest taki, jak bym natychmiast puścił przycisk myszy.
    Wywoływanie wszelkich menu kontekstowych działa tak samo - nacisnę i momentalnie znika, chyba że przytrzymam alt.
    W dodatku, łącząc CONTROL z SHIFTEM uruchamia mi się menadżer procesów - muszę trzymać ALT, jeśli nie chcę, by się wyłączył przy jednym kliknięciu. Zakańczałem dużo procesów, których pochodzenia pewien nie byłem, jednak nie przestało.
    Niestety okazuje się, że nie ma możliwości przywrócenia systemu.
    Komputer się pytał, czy włączyć tą usługę - stąd nie może być żadnych punktów kontrolnych.
    Dodam, że to obejmuje cały system - totalnie nic nie da się napisać.
    Także hasła do użytkowników - tutaj litera się nawet nie wydobędzie.
    Wejść udało mi się tylko dlatego, że mój jeden użytkownik (Administrator)
    nie miał hasła.
    Ogólnie problem dotyczy jedynie działania myszki i klawiatury, nie kryje się on jednak w tych urządzeniach.
    To tyle, szukałem w internecie, jednak nie mam żadnego pojęcia na temat tego problemu, czym on właściwie jest.
    Komputer był włączany, wyłączany, resetowany..
    Dla mnie ważne jest tylko, by znaleźć rozwiązanie, które przywróci dawną sprawność systemu.
    Dodam jeszcze, że przypadkiem zainstalował mi się program Nortona (z jakąś aplikacją) i zeskanował mi komputer w poszukiwaniu wirusów - znalazł 77, skan i tak nie był na całym komputerze, tylko na cząstkowej części dysku twardego C.
    Wirusy, których jestem świadom, to podszywające się pod foldery, w których przebywają. Przykład:
    Komputer nie uznaje przytrzymania przycisków myszy
    To tyle, z góry dziękuję za pomoc, prosiłbym o możliwe wskazówki do przywrócenia poprzedniego stanu systemu (zważając na okoliczności)[/img]

0 3
  • #2 17 Sty 2009 12:43
    lElektryk
    Poziom 18  

A w awaryjnym próbowałeś coś działać? Jeżeli masz dostęp do drugiego kompa, to ściągnij z neta jakiś system operacyjny typu live, i próbuj odsyfiać antywirusem.

Pozdrawiam.

0
  • #3 17 Sty 2009 14:31
    marek003
    Poziom 40  

damian1125 napisał:

Dodam jeszcze, że przypadkiem zainstalował mi się program Nortona (z jakąś aplikacją) i zeskanował mi komputer w poszukiwaniu wirusów - znalazł 77, skan i tak nie był na całym komputerze, tylko na cząstkowej części dysku twardego C.

Aby przywrócić system musisz odwirusować i odrobaczyć kompa inaczej się nie da. Spróbuj wejść na stronę antywirusa online (chociaż bez możliwości użycia klawiatury i myszki jakoś tego nie widzę).
    Jednak chyba najlepiej wyjąć dysk podłączyć go do kompa z aktualnym i działającym antywirem i przeskanować.
    Dla pewności sprawdził bym jeszcze dysk ze względu na robaki itp. czyli wgrać hijack'a i combofix'a. Podpiąć dysk do swojego kompa. Uruchomić najpierw hijacka - zapisać log a później combofix'a i załączyć logi na forum.

0
  • #4 18 Sty 2009 01:03
    pipinet
    Poziom 18  

Spróbuj uruchomić komputer w trybie awaryjnym, jeśli to możliwe przedstaw logi z hijackthis i combofix.

0