Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Osiedlowa kablówka śnieży - czy to brak masy na kablu?

17 Sty 2009 13:48 1879 1
 • Poziom 15  
  Witam,

  Jak w temacie - mam w bloku "blokową" kablówkę, którą zarządza spółdzielnia. Kilka lat temu miałem remont i gniazdo zlikwidowałem łącząc na sztywno przewód schodzący z góry i idący do sąsiadów na dole. Teraz okazuje się, że sąsiedzi na dole nie mają sygnału, więc spółdzielnia domaga się ode mnie naprawy.

  A więc - dostałem się do zatynkowanego połączenia, podpiąłem pod telewizor i śnieży. Czy miernikiem mogę jakoś sprawdzić, czy jest masa na kablu. Bo może to teraz u sąsiada na górze (sygnał idzie z góry) coś nie styka?

  Michał
 • Poziom 35  
  Jeżeli optócz Ciebie w budynku jest więcej takich naprawiaczy to po drodze zgubiliście sygnał lub jest on bardzo kiepski.W każdym mieszkaniu musi być zabudowane prawidłowo gniazdo TV Sznur zasilający Twój TV powinien być zakończony z jednej strony wtyczką do TV a z drugiej strony specjalną wtyczką TV przeznaczoną do pobrania sygnału z gniazda.Jeżeli Masz sznur wpięty bez wtyczki bezpośrednio pod gniazdo następuje znaczne pogorszenie poziomu sygnału wskutek braku dopasowania elektrycznego.