Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka ARISTON LD 87 nie działa grzanie wody

17 Sty 2009 14:01 4608 3
  • Poziom 10  
    Witam
    Nie działa u mnie grzałka. Prawdopodobnie z tego powodu zegar się zatrzymuje. Czy wiecie który z czujników decyduje o włączeniu się grzałki. Dodam że sprawdziłem samą grzałkę - działa.
    Pozdrawiam Andrzej
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Poziom 10  
    Pokazuje się błąd AL 08
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Poziom 16  
    Błąd F08 jest to błąd przekroczony czas grzania wody [60min] .Jeżeli grzałka sprawna proszę sprawdzić bezpiecznik na grzałce jeżeli bezpiecznik ok to pozostaje moduł sterujący możesz sprawdzić czujnik ntc który jest zamocowany obok dozownika detergentów wartość czujnika w temperaturze pokojowej 50-60kohm , występuje w komplecie z modułem .Możesz sprawdzić też przekażnik na module jeżeli to wszystko sprawdziłeś i nadal nie grzeje to bez wymiany modułu się nie obejdzie koszt 200-300 zł.

Dodano po 1 [sekundy]:

Błąd F08 jest to błąd przekroczony czas grzania wody [60min] .Jeżeli grzałka sprawna proszę sprawdzić bezpiecznik na grzałce jeżeli bezpiecznik ok to pozostaje moduł sterujący możesz sprawdzić czujnik ntc który jest zamocowany obok dozownika detergentów wartość czujnika w temperaturze pokojowej 50-60kohm , występuje w komplecie z modułem .Możesz sprawdzić też przekażnik na module jeżeli to wszystko sprawdziłeś i nadal nie grzeje to bez wymiany modułu się nie obejdzie koszt 200-300 zł.
  • Poziom 10  
    Witam
    Dziękuję bardzo za podpowiedź.

Grzałkę podpiąłem bezpośrednio pod 220V i działa.
    Sprawdziłem ten czujnik (suszarką). Przy podgrzaniu zmywarka przechodzi do końca programu.
    Przekaźnik wygląda na sprawny.
    Jadę zamówić moduł.
    Pozdrawiam.
    Odezwę się za jakieś 2 tygodnie bo tyle trzeba na sprowadzenie modułu.
    Będzie kosztował 300zł