Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel Corsa C 2002r radio CDR2005 - brak reakcji wyświetlacza

opium24 17 Sty 2009 14:05 9605 6
  • #1 17 Sty 2009 14:05
    opium24
    Poziom 11  

Witam , zamontowałem w aucie (z tematu) seryjny radioodtwarzacz ( z salonu auto wyjechało z wymienionym radiem na blaupunkt kiel który nie był sprzężony z wyświetlaczem ) wiec auto od samego początku nie miało fabrycznego radia . Po włożeniu radia CDR2005 radio się włącz słychać ze obraca CD podświetla się lecz z wyświetlacza nie znika data . Po naciśnięciu przycisku AS i potem włączeniu radia nie słychać "piknięcia" w głośnikach co miałoby wskazywać na rozpoczętą procedurę wprowadzania kodu . Doczytałem juz ze to radio przełacza wyświetlacz w tryb radio/data za pomocą kabla od anteny autmatycznej natomiast dane do wyświetlacza wysyła po jakiejś tam szynie ( pewnie chodzi o te piny mrq itp ) . Wiem ze opel jeśli nie wyposażał nowego auta w radio fabryczne "przecinał" kabel od automatycznej anteny ( czy to prawda ? ) jeśli tak jest to w którym miejscu jest to przecięcie ? Czy radio może poprostu jest uszkodzone ?

Drugie pytanie w zasadzie na doczepke , chce założyc sterowanie na kierownice do tego radia czy ktoś wie czy jest juz seryjnie położona instalacja i wystarczy tylko zmienić kierownice i taśmę na taką z doma dodatkowymi kabelkami ?

Pozdrawiam i dziękuje za pomoc

0 6
  • #2 17 Sty 2009 16:20
    przemO7716
    Poziom 9  

Kolego radyjko pewnie działa. A temu nie wyświetla Ci się nic na wyświetlaczu bo musisz zaprogramować kompa. Podjedz do salonu hopla. A sterowania nie ma w kierownicy seryjnie!

0
  • #3 17 Sty 2009 17:17
    rybeh
    Poziom 26  

Jest taka dobra strona kolegi z forum
    http://www.studio24.prv.pl/
    W dziale <Kablomania> dowiesz się prawie wszystkiego.
    Poczytaj i zadawaj pytania.
    Ponoć w hoplu za odblokowanie wyświetlacza karzą sobie ciężko płacić.

0
  • #4 17 Sty 2009 19:29
    opium24
    Poziom 11  

Cytat:
    Kolego radyjko pewnie działa. A temu nie wyświetla Ci się nic na wyświetlaczu bo musisz zaprogramować kompa. Podjedz do salonu hopla. A sterowania nie ma w kierownicy seryjnie!

Tak też o tym wiem własnie programowanie to 50-150pln więc koszt nowego radia na mp3 (górna granica) przyznam szczerze, że po cichu liczyłem ze to nie będzie to ale jak gdzieś wyczytałem że ople które nie miały seryjnego radia mają zablokowane wyświetlacze, to juz wiedziałem ze prawdopodobnie będzie to to :( pozostaje skombinować kogoś z autem z fabrycznym radiem zeby sprawdzić radio wtedy pojechać na rozkodowanie wyświetlacza zeby nie utopić kasy ....

Stronkę z kablomanią znam i mam rozkminioną w zasadzie nie ma tam nic nowego :) nie chodzi tu o ilość lini bo nie wkładam nowszego radia do starszego auta i odwrotnie też nie tylko radio do auta ktore miało je fabrycznie montowane w innych wersjach więc organizacja nic tu nie zmieni :(

0
  • #5 17 Sty 2009 19:47
    przemO7716
    Poziom 9  

Oj kolego nie wiem czy Twoje radyjko pójdzie u kogoś innego(na wyświetlaczu). Sporo razy się przytrafiało że właśnie poprzez odłączenie aku wyświetlacz nie działał(sporadyczne sytuacje ale były). Podłącz swoje radio i wpisz cod i powinno działać bez wyświetlacza(wtedy zobaczysz czy wogóle działa) i ewentualnie zawitasz do ASO :D

0
  • #6 17 Sty 2009 20:31
    opium24
    Poziom 11  

przemO7716 napisał:
    Oj kolego nie wiem czy Twoje radyjko pójdzie u kogoś innego(na wyświetlaczu). Sporo razy się przytrafiało że właśnie poprzez odłączenie aku wyświetlacz nie działał(sporadyczne sytuacje ale były). Podłącz swoje radio i wpisz cod i powinno działać bez wyświetlacza(wtedy zobaczysz czy wogóle działa) i ewentualnie zawitasz do ASO :D

Cytat:
    Po naciśnięciu przycisku AS i potem włączeniu radia nie słychać "piknięcia" w głośnikach co miałoby wskazywać na rozpoczętą procedurę wprowadzania kodu .

:)

0
  • #7 17 Sty 2009 20:53
    przemO7716
    Poziom 9  

UPS sorka nie doczytałem:|

0
  Szukaj w 5mln produktów