Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Keepon i TOFU - roboty społeczne

Yuki7 17 Sty 2009 14:29 2499 3
  • Keepon i TOFU - roboty społeczne

Nie wiem czy wszyscy znają te dwa roboty społeczne. Jeśli nie, to warto poznać gdyż są naprawdę przyjemne :)

Niestety niewiele wiadomo na temat jak są zbudowane, jednak nie o to chodzi. Najważniejszym elementem tych robotów jest ich interakcja z otoczeniem - jak się zachowują, jakie emocje wywołują w otoczeniu.

Trzeba przyznać, że oba roboty są dość śmieszne i potrafią poruszać się w rytm muzyki.

Keepon posiada:
    - cztery napędy
    - gumową skórę
    - po jednej kamerze w każdym oku
    - mikrofon ... w nosie

To pozwala mu na interakcję z otoczeniem.

O TOFU wiadomo trochę mniej. Właściwie nic ponad to że jest włochaty, został zbudowany na uczelni MIT oraz że ma oczy wykonane w technologii OLED.

Link

Link

Źródło:
    http://en.wikipedia.org/wiki/Keepon
    http://robotic.media.mit.edu/projects/robots/tofu/overview/overview.html

Fajne! Ranking DIY
    Potrafisz napisać podobny artykuł? Wyślij do mnie a otrzymasz kartę SD 64GB.
    O autorze
    Yuki7
    Tłumacz Redaktor
    Yuki7 napisał 55 postów o ocenie 16, pomógł 0 razy. Jest z nami od 2008 roku.
    agii
    Poziom 15  
    ojejia :D
    podoba mi sie Keepoon...
    choc ten wlochaty tez niezly..

hmm nie udalo mi sie znalezc info jak to dziala.. zastanawiam sie,czy one maja jakies czujniki moze na czestotliwosc drgan powietrza i dzieki temu ruszaja sie do rytmu?
    patrx
    Poziom 16  
    Mnie się TOFU bardziej podoba - niesamowite ma spojrzenie :).
    Przyjemne zabaweczki.
    Kiedyś myślałem nad stworzeniem takiego potworka, który między innymi porusza oczyma - można by wykorzystać piłeczki pingpongowe.
    Potworek miał mieć właśnie takie przenikliwe spojrzenie, którym śledziłby poruszających się domowników.
    jurekpiwko
    Poziom 10  
    bardzo mi się spodobał keepon może ktoś wie czy można go gdzieś kupić?