Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z podłączeniem karty graficznej.

17 Sty 2009 17:59 2243 30
  • Poziom 10  
    Witam wszystkich.
    Mam pytanie w sprawie kompa.
    Komp ma już kilka ładnych lat, wiec postanowiłem wymienić karte graficzną. Trafił mi się okazyjnie radeon X800GTO na agp i wszystko by było wporzo, tylko że on ma dodatkowe zasilanie. Przejściówka jest taka że trzeba wpiąć dwa przewody zasilające jak do napędu czy dysku.
    Brakuje mi jednego. Sa może takie rozdzielki, czy muszę zaimwestować w nowy zasilacz. Obecny ma 350W.
  • Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści
  • Poziom 15  
    Owszem można kupić taki "rozdzielki" Proponuje Aledrogo lub najbliższy serwis/sklep komputerowy
  • Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści
  • Poziom 10  
    Dzięki wielkie.
    A zasilacz sobie poradzi?
  • Poziom 43  
    Witam,
    jamiol.p napisał:
    Witam wszystkich.
    Mam pytanie w sprawie kompa.
    Komp ma już kilka ładnych lat, wiec postanowiłem wymienić kart graficzną. Trafił mi się okazyjnie radeon X800GTO na agp i wszystko by było wporzo ?, tylko że on ma dodatkowe zasilanie. Przejściówka jest taka że trzeba wpiąć dwa przewody zasilające jak do napędu czy dysku.
    Brakuje mi jednego. Są może takie rozdzielki [a co to za neologizm? - dop. Quarz], czy muszę zainwestować w nowy zasilacz. Obecny ma 350W.
    oczywiście, że są a jak nie można ich kupić, to można sobie samemu taką wykonać ... :!: :idea: :D
    Czy to jest taka karta i z takim jak na niej złączem?

Jeśli tak, to u mnie wykonanie stosownego rozgałęźnika to pięć minut pracy ... :idea: :D ... a poza tym, to nie masz takiego złącza wolnego na przewodach z zasilacza?

Pozdrawiam
  • Poziom 23  
    Jest to zwykły molex, który powinieneś mieć w wiązce od zasilacza.
    Podaj markę twojego zasilacza, oraz najlepiej zrób zdjęcie tego złącza w karcie.
    Według danych w internecie karta wcina ok 48W
  • Poziom 10  
    Karta jest troche inna, i z innym wejściem, ale ma przejściówke jak już wcześniej pisałem, właśnie na takie gniazdo (tyle że na dwa) jak widać na zdjęciu.
    Mam takie złącze, ale tylko jedno.
  • Poziom 43  
    jamiol.p napisał:
    Karta jest troche inna, i z innym wejściem, ale ma przejściówke jak już wcześniej pisałem, właśnie na takie gniazdo (tyle że na dwa) jak widać na zdjęciu.
    Mam takie złącze, ale tylko jedno.
    Czyli potrzebujesz stosownego rozgałęźnika ... :!: :D
  • Poziom 10  
    Tak wygląda karta.

To jest gniazdo na karcie.

A to jest przejściówka.
  • Poziom 43  
    :arrow: jamiol.p, to w końcu w czym masz problem? Ja już nie "łapię" o co Tobie idzie ... :idea: :cry:
  • Poziom 23  
    Koledze chyba brakuje jednego molexa wolnego w zasilaczu :D.
    Bez problemu dostaniesz w komputerowym rozdzielacz molexa.
  • Poziom 10  
    Tak. Chodzi mi o tą rozdzielke molexa, a konkretnie o to czy jest coś takiego. Ale skoro jest to wpożo. wszystko już wiem.
    Dzięki za pomoc.
  • Poziom 23  
    Kolego Coperman nie pisz bzdur. Jest to zwykłe złącze molex z którego idą do grafiki dwie masy i linia 12V. I tak w przypadku obu końcówek. Zatem wystarczy zwykły rozdzielacz do molexa.

Dodano po 3 [minuty]:

Najlepiej byłoby odpiąć jeden molex np od napędu i do niego wpiąć rozdzielacz, a z niego jedno złącze do napędu drugie do tej przejściówki. Natomiast to jedno co masz wolne w zasilaczu to prosto do tej przejściówki. Mam nadzieję, że rozumiesz o co chodzi.

Dodano po 1 [minuty]:

jamiol.p napisał:
    A zasilacz sobie poradzi?

Podaj markę zasilacza.
  • Poziom 10  
    Pewnie że rozumiem.
    Marka to chyba "megabajt", ale nie bardzo rozumiem co ma marka do rzeczy. Pod uwagę bierze się moc. Tak?
  • Poziom 23  
    Pod uwagę bierze się markę potem moc(chociaż nie zawsze). Możesz spróbować odpalić tą kartę na tym zasilaczu, chociaż ja bym się bał. Podaj dla pewności resztę elementów komputera.
    Ogólnie jeśli masz jakiś zapas gotówki(myślę że tak do 100zł), to proponowałbym ci zakupić nowy lepszy zasilacz. W dziale komputery serwis masz podanych kilka takich do tej ceny i w miarę dobrych.
  • Poziom 10  
    A tak ewentualnie to co się może uszkidzić?
  • Poziom 23  
    Jak coś pójdzie źle to minimum to zasilacz. Maksimum to cały komputer: płyta, dysk, procek, ram
  • Poziom 10  
    To mam nadziejeże minimum :)
  • Poziom 23  
    Chodzi mi tu o to, że ten zasilacz nie należy do najlepszych. Wręcz należy do grupy kamikadze, czyli zabierających ze sobą w zaświaty inne elementy. Choć nie musi i nie zawsze tak jest.
  • Poziom 10  
    No a jeżeji miał bym się zdecydować, to jaki proponujesz.
    Konkret.
  • Poziom 43  
    jamiol.p napisał:
    Pewnie że rozumiem.
    Marka to chyba "megabajt", ale nie bardzo rozumiem co ma marka do rzeczy. Pod uwagę bierze się moc. Tak?
    Podaj dokładny model tego zasilacza, ponieważ były takie MegaBajty - co to "odchodziły" w spokoju, ale były i takie - co to "zabierały" ze sobą całe otoczenie ... :idea: :cry:
  • Poziom 10  
    model: MGB-350ATXP4
  • Poziom 43  
    jamiol.p napisał:
    model: MGB-350ATXP4
    Byłby porządny gdyby przeszedł przez moje ręce ... :idea: :cry:
    Nie ma zwyczaju "zabierania" otoczenia, ale zastosowana w nim duodioda - 'na wariackich papierach' w postaci dwóch pojedyńczych szybkich diod (przeważnie typu FR302 - 3A/200V - lub podobnych) i umieszczonych na wspólnej blaszce pseudo radiatorze - powoduje, iż przy trwałym obciążeniu szyny +12V prądem ponad 6A (choć ma podane na specyfikacji 15A) bardzo często "odchodzi do krainy" niedziałających eksponatów.
    Poza tym, to w obwodach +3.3V i +5.0V również zastosowano duodiody Schottky'ego na zbyt małą wartość nominalną prądu w stosunku do wartości podanych w jego specyfikacji.
    Po wymianie w/w diod na właściwe zasilaczowi nic zarzucić nie można, ale pod warunkiem nieprzekraczania dopuszczalnych obciążeń prądowych.
  • Poziom 10  
    Nie chce mi się w niego wkopywać, zresztą mósiał byś mi dokładnie wytłumaczyć co do czego.
  • Poziom 23  
    Z tego co pisze kolega Quartz wynika moim zdaniem, że najlepiej nie podłączaj tej kart w tym zasilaczu. Karta będzie brała trochę z linii 12V, a do tego na inne rzeczy komputer także potrzebuje, więc może odejść do krainy zaświatów.
  • Poziom 10  
    Lubie fajerwerki !!!
  • Poziom 23  
    Polubisz bardziej jak ci spali dysk, albo coś innego. :D. Nie warto żałować pieniędzy na dobry zasilacz. Jest to moim zdaniem ostatnia część na jakiej można zaoszczędzić w kompie.
  • Poziom 10  
    Pomyśle nad tym.
    Jaką marke polecacie?
  • Poziom 23  
    Chieftec, Tagan, Topower. Z tańszych to Delta, Fortron.
  • Poziom 10  
    A jaką moc brć?