Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sygnaliazacja włamania i pożaru centrala DSC

dgpx 17 Sty 2009 18:23 2236 5
  • #1 17 Sty 2009 18:23
    dgpx
    Poziom 14  

Witam Wszystkich ponownie,
    Ciągnąc dalej "walkę" z wyjściami PGM centrali DSC 1832 ver.4.2 chciałbym zapytać jak koledzy rozwiązuja takie zagadnienie:

w systemie alarmowym jest czujka pożarowa. Typ linii zadeklarowałem jako [08] czyli pożar 24h standardowa. Agencja ochrony przygotowała kilka przekażników m.in.: 1 - włamanie 2 - pożar itd. Sygnały o stanie centrali przekazuję za pomocą wyjść PGM. Typ wyjscia PGM 1 i 2 ustawiłem jako [01] - sygnalizacja pożaru i włamania.

I tu pytanie: Jak to rozgraniczyć ?
    tzn. chciałbym aby przy włamaniu włączał się PGM 1 i sygnał głośny syreny a przy pożarze PGM 2 i sygnał głośny syreny- teraz za kazdym, razem klikają mi 2 na raz bez względu na zdarzenie. W typach wyjść PGM nie znalazłem osobno sygnalizacji włamania i sygnalizacji pożaru
    Jak to pogodzić?

Z góry dziekuję za poświęcony czas
    dgpx

0 5
  • #2 17 Sty 2009 19:03
    Technik WAR-MA
    Poziom 11  

Kolego jeżeli nie ma w opcjach nie ma ustawienia tylko pożar to jedno z wyjść ustaw jako resetowalne zasilanie do czujnki dymu aby można było zresetować czujkę dymu po zadziałaniu. Linie czujki dymu ustaw jako nc podłącz bez rezystora, w ten sposób przy normalnej pracy będziesz miał mase potrzebną do zasilenia przekaźnika, "+" natomiast podłącz do "AUX +" urzuj zacisków "c" i "no" przekaźnika do podłączenia pod nadajnik ochrony. Przy zadziałaniu czujki dymu zniknie masa podawana przez ten czujnik co spowoduje wywołanie alarmu przez centrale i zmiane stanu przekażnika. Pamiętaj jednak o tym aby przekaźnik miał greca lub diode w obwodzie zasilania cewki przekaźnika.

0
  • #3 17 Sty 2009 23:18
    dgpx
    Poziom 14  

dodam tylko że jest to czujka ADR-20R firmy plon-alfa

0
  • Pomocny post
    #4 18 Sty 2009 00:14
    Technik WAR-MA
    Poziom 11  

Co Jeszcze moge dodać? Czujka jest przełączalna wiec może być nc i no tylko nie pamiętam czy ten przycisk służył do resetu czy do testu. Jeżeli do resetu to możesz podłączyć ją bezpośrednio do aux i wykożystać pgm do czegoś innego.
    https://obrazki.elektroda.pl/35_1232233750.jpg

0
  • Pomocny post
    #5 18 Sty 2009 07:30
    s6spn6
    Poziom 24  

podprogram 009
    PGM1 10
    PGM2 10

i w podprogramie 501 wylaczasz opcje 2,3,4,5,6,7,8 a zalaczasz opcje 1
    i w podprogramie 502 wylaczasz opcje. 1,3,4,5,6,7,8 a załaczasz opcje 2

co do czujke ADR20R nie wymagaja one zabrania zasilania zeby ja zresetowac ona sie sama resetuje.

0
  • #6 18 Sty 2009 12:43
    dgpx
    Poziom 14  

dziekuje wszystkim za podpowiedzi i za poswiecony czas
    Temat zamykam
    dgpx

0