Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Dzwięk mp3 z pendrive w USB odtwarzacza DVD

italodisco 17 Jan 2009 19:38 7687 26
    italodisco
    Level 10  
    Chcę kupić dwa odtwarzacze DVD jeden do wieży jako odtwarzacz mp3 drugi do TV, i naczytałem się sporo o tych USB 1,1 i 2,0 i mam pytanie czy 1,1 ma znaczenie przy odtwarzaniu muzyki MP3 z pendriva ( filmy czasami się wieszają a muzyka??.

P.S. po przeczytaniu z 10 forów RTV głowa mało nie pęknie

odtwarzacze DVD widzę że to najbardziej kontrowersyjny sprzęt elektroniczny jaki istnieje na rynku. opinie od 0 do 100 pkt, siedząc tydzień na chorobowym i czytająć te tysiące postów zdecydowałem się na :

Bellwood HD 308 U lub 311 U

Pozdrawiam PAweł
    italodisco
    Level 10  
    No tak tylko ten model 880 to dostał straszne baty na forach
    AxelNext
    Level 38  
    italodisco wrote:
    model 880 to dostał straszne baty na forach
    Zgadza się dlatego jeśli już jesteś zdecydowany na z USB 2.0 to polecam Pioneer 410 lub któryś z modeli PHILIPS'a.
    italodisco
    Level 10  
    ok a czy pendrive ma znaczenie , jaka firma , jaki zapis i odczyt - czy wszystko zależy od USB ?
    AxelNext
    Level 38  
    Płynność odtwarzania głównie zależy od USB odtwarzacza.
    Pendrive polecam firmowe np. Kingston, SanDisk.
    ekm5
    Level 2  
    Witam.
    Mam odtwarzacz DVD Philipsa model HTS3154 i mam pen drive San Disk U3 Smart i nie pójdzie z niego nic ani mp3 ani film ani zdjęcia , a jak kupowałem DVD to gość w sklepie pokazywał że idzie .Nie wiem jakiego miał pen drive.

Moje Pytanie czy na Kingstonie pójdzie .
    italodisco
    Level 10  
    już używam odtwarzacza Bellwood z USB i mam pendrive 16gb san disk czyta wszystko każdy film i narazie nie zacina w ogóle, jedyny problem to że syn wydarł mi na siłe pena z USB i teraz nie łapie za kazdym razem trzeba bardzo silno wciskac pena do gniazda aby czytał.

Mam pytanie czy takie uszkodzenie mi uznają w gwarancji ?? czy szkoda pieniędzy na kuriera aby odesłać DVD , lub może samemu jakoś ten czytnik usb podciągnąc do przodu??
    trall
    Level 2  
    do "ekm" nie jestem pewny ale może masz hasło na aplikacje w pen drive jeżeli tak to i do zwykłych plików bez podania hasła niema dostępu.
    djdrinker
    Level 15  
    Jestem użytkownikiem Bellwooda 301 USB i bez względu na to czy film odczytywany jest z pendrive'a (Goodram) czy z dysku usb nie ma najmniejszych zacięć przy oglądaniu filmu
    milosnik
    Level 10  
    A co polecacie do odtwarzania mp3 z pendrive 16gb bez tv.

Player mp3 + stick podpięty byłby do głośników przez jack 3,5.

Chodzi mi, żeby był jakiś wyswietlacz, żeby można było wybrać folder, utwór itp.

Oczywiście nie chce wydawać kupy kasy 100-200 zł max. lepiej 100 zł
    gary84
    Level 10  
    Witam.

Trochę odgrzewam temat. Zakupiłem Kino domowe Samsunga HT-TZ222 i w instrukcji pisze że jest to port zgodny z USB 1.1 i 2.0 ja kupiłem pena jakiś no-name 16GB ale w aukcji pisze że zgodny z 2.0. A chodzi o to że filmy przycinają przy szybszych ruchach/akcjach - przycina czasami nawet dźwięk się zerwie. No i nie wiem o co chodzi?
    Aha TV mam też samsunga wszystko jest podpięte pod HDMI i do tego jeszcze kabel Digital Audio jest podpięty. Ale ogólnie nie ma znaczenia na jakich kablach podpięty jest cały sprzęt i tak zacina. Dodam że z 3 filmów DivX jeden szedł płynnie.
    gary84
    Level 10  
    axelakis wrote:
    Kolego zrób trzy screen'y z tych trzech filmów, a konkretnie screeny'y wynikowe z programu GSpot http://www.dobreprogramy.pl/GSpot,Program,Windows,11901.html
    Zaznacz oczywiście który idzie płynnie, a który zacina to znajdziemy przyczynę.

Oczywiście już ściągam film ale on na kompie chodzi płynnie. Tylko na DVD chodzi kiepsko ale zrobię co mówisz.
    Zaraz coś zdziałam

Ok o to screeny:
    Film który przycina -
    kolejny:

A tu film który dla mnie chodzi poprawnie :
    AxelNext
    Level 38  
    gary84 wrote:
    Oczywiście już ściągam film
    Ściągasz :?:
    To nie masz tego filmu w .avi na dysku w komputerze :?:
    gary84
    Level 10  
    nie mam przejęzyczenie :) ściągam plik który mi dałeś :) proszę bardzo... nad twoim postem są screeny.
    Pozdrawiam
    AxelNext
    Level 38  
    Drugi i trzeci to ten sam.
    Zrób porządek z tymi screenami bo już się pogubiłem :D
    gary84
    Level 10  
    Porządek mówisz :)... ok

Dałem dwa filmy które przycinają i jeden który nie czyli:
    Filmy które przycinają:
    Film : Fired.Up.2009.PL.BDRip.XviD-MoRtal

Film 2 : Generał

Film który chodzi płynnie:
    Film : Confessions.Of.A

Jak dla mnie te filmy się różnią jakimiś opcjami w tym programie który podałeś mi do ściągnięcia ale czy to aż taka ważna różnica?
    AxelNext
    Level 38  
    Przypuszczam że wina leży po stronie zbyt dużego bitrate pliku, konkretnie kbps 2166 i procesor nie radzi sobie ze zbyt dużą ilością danych. Zmiana bitrate filmu łączy się z ponowną kompresją filmu co trochę czasu trwa dlatego spróbujemy wykluczyć dwa inne najczęściej występujące problemy przy przycinaniu filmu.

1. Zmiana dźwięku z VBR na CBR
    Pobierz VirtualDub http://www.dobreprogramy.pl/VirtualDub,Program,Windows,13335.html
    -------------------------------------------------------------------------
    File - Open video file (wskazujemy plik filmu)
    Video - Direct stream copy
    Audio - Full processing mode
    Audio - Compression -> LAME mp3 -> wskazujemy np. 44100 Hz, 128 kbps CBR, Stereo -> OK
    Audio - Conversion -> 44100 Hz -> OK
    File - Save as AVI

LAME mp3 czyli "LAME ACM MP3 Codec" pobieramy z
    http://www.free-codecs.com/download/LAME_ACM_Codec.htm

Pewnie zastanawiasz się dlaczego masz zrobić konwersję dźwięku jeśli przycina się obraz :?: :D
    Niejeden się dziwił, a po konwersji się zdziwił :D

Cała operacja trwa dosłownie kilka minut. Napisz jaki będzie efekt :!:
    gary84
    Level 10  
    ok ... ale możesz w skrócie napisać jak działa ten program ? :) bo mam go ale hmmm... nastała ciemność :)
    AxelNext
    Level 38  
    Przecież wszystko opisałem Ci jak przedszkolakowi w poprzednim poście :|
    Prościej nie można bo się nie da :!:

Kodek LAME ACM MP3 instalujesz klikając PPM na LameACM.inf i "Zainstaluj" :idea:
    gary84
    Level 10  
    ok ale do czego jest ten kodek ? sorry ale troche nie zrozumiałem twojej odpowiedzi... film przerobiłem juz w programie zgrywam na pena zobaczymy czy cos sie zmienilo.
    AxelNext
    Level 38  
    Kodek Lame ACM umożliwia kodowanie dźwięku MP3 za pomocą zewnętrznych programów, np. VirtualDub.

Jeśli filmy dalej będą przycinały to zrobimy sposób drugi z PB Packet Bitstream.
    gary84
    Level 10  
    ok zrobiłem to co mi poradziłeś i ... to samo. Ale sprawdziłem na innym urządzeniu tj. xbox360 i tam idzie super... jak na kompie bez przycinania i problemów.
    AxelNext
    Level 38  
    gary84 wrote:
    ok zrobiłem to co mi poradziłeś i ... to samo.
    OK.
    Spróbujemy drugiego sposobu z PB.

2. Zmiana Packet Bitstream.
    Pobierz MPG4Modifier http://www.pobieralnia.pl/plik-1294-mpeg4-modifier-1.3.4.html
    Program wymaga instalacji pakietu .NET FRAMEWORK
    -------------------------------------------------------------------------
    Jeśli w oknie User Data / Metadata występuje DivX503b1393p to poprzez Edit zmieniamy na DivX999b000p i zapisujemy -> Save

Cała operacja trwa dosłownie kilka minut. Napisz jaki będzie efekt :!: :D

Co do tego że, film odtwarza się bez problemów na XBOX i na kompie to już w poprzednim poście napisałem...
    Code:
    wina leży po stronie zbyt dużego bitrate pliku, konkretnie kbps 2166 i procesor nie radzi sobie ze zbyt dużą ilością danych
    Miałem na myśli procesor twojego odtwarzacza DVD.

Jeśli MPG4 Modifier nie pomoże to czeka cię rekompresja filmu ze zmniejszeniem bitrate z 2166 kbps na około 1100 - max. 1400 kbps.
    Cała operacja trwa do godziny i uzależniona jest od możliwości komputera :D
    gary84
    Level 10  
    no niestety to samo :(.
    Ale sprawdziłem w programie MPG4Modifier film który chodzi płynnie i on miał opcje DiviX503b1393p więc jak to jest? :)
    AxelNext
    Level 38  
    Ale miał mniejsze bitrate (955 kbps) i Packet Bitstream mógł mu nie przeszkadzać w takim stopniu.
    Czyli po prostu twój odtwarzacz nie radzi sobie z wyższym bitrate filmu.
    Fimy najczęściej mają około 1000 - 1400 kbps, maksymalnie do 1500 kbps także pozostaje Ci rekompresja filmu.
    Jest wiele programów do tego stworzonych, od siebie polecę SUPER © 2009 build 36 , ale możesz też to zrobić posiadanym już przez Ciebie programem VirtualDub, albo opisanym Avi ReComp http://www.videoaudio.pl/art-26_rekompresja-plikow-avi-za-pomoca-avi-recomp.htm