Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Narzedzia, którymi robicie?

fixian 17 Sty 2009 20:06 10469 13
  • #1 17 Sty 2009 20:06
    fixian
    Poziom 21  

Witam! Chciałem was poprosić byście napisali jakie narzędzia polecacie jakich należy unikać. Sporo jest teraz tego i nie wiadomo co wybrac. Nie chodzi mi tu "super śrubokret marki castorama" tylko cos konkretnego za rozsądną cenę Proszę tylko by to były narzędzia których używamy wszyscy a nie specjalistyczne. Wkrętaki cęgi ciecia jakies mierniki może i Torby narzędziowe. Chodzi mi o cos w stylu spisu dla osób, które dopiero zaczynają swoja przygodę i chciały by skompletować sobie jakiś zestaw serwisowy. Prosze poprawic temat jesli macie jakies propozycje Marcin

0 13
  • #2 17 Sty 2009 20:57
    andrew2u
    Poziom 12  

Nie napisałeś jakie masz umiejętnosi ??!??!?!!?!.
    Mała rada Zauwazyłem jedną tendencje sprzedawcow , takie małe oszustwo . Multimetry juz nie wskazuja 3,5cyfry tylko 4,5 5 6 ... A dokładność mają marną :))))) Wieć niema co sie rzucać na takie cuda.
    Czyli miernik który wskazuje +-199999 czyli takie 5,5 cyfr mierzacy z dokładnością 0,5% , ma dokładność do 3miejsca A na reszczie cyfr moze być wszystko i jest w normie 199XXX. :))))))))))))

To taka metrologiczna zagwostka.

0
  • #3 17 Sty 2009 21:14
    fixian
    Poziom 21  

Ah juz poprawiam swój błąd :) Nie uważam siebie za fachowca. Ale też nie jestem amatorem Pracuje w zawodzie dopiero rok wiec jeszcze wiele przede mną i dlatego ten post Chciałbym sobie złożyć jakiś fajny zestaw. Oczywiście nie wszystko na raz bo kto kupuje to wie ile to kosztuje :) Może kiedyś założymy post z dobrymi hurtowniami elektrycznymi ?? objeździłem ich trochę i szczerze to nie warto sie do niektórych fatygować. pozdr. Marcin ps andrew2u myśle że umiejętności nie sa tu najmniejsze jak ktoś sie na tym nie zna to nie będzie kupował markowych narzędzi tylko pojedzie do castoramy i kupi zestaw 100 wkrętaków za 10 zł :)

0
  • #4 17 Sty 2009 23:07
    563113
    Użytkownik usunął konto  
  • #5 18 Lut 2009 17:28
    paluszasty
    Poziom 24  

Jeśli chodzi o narzędzie ręczne to staram się kupować jedynie te profesjonalne, mimo ze nie prowadzę żadnej firmy, ani nie pracuje jako elektronik(jestem chemikiem). Po prostu wg mnie nie opłaca się kupować tanich jednorazówek...No dobra koniec off-topicu, wracam do sedna sprawy.

Jeśli chodzi o klucze tu używam nasadowych BAHCO oraz płaskich/oczkowych PROXXONA. BAHCO to jedna z najlepszych firm narzędzi, dają wieczystą gwarancje. Jeśli chodzi o ich dystrybutora to polecam:
    http://www.machonko.poznan.pl/pl/bahco/
    bardzo mili ludzie.
    PROXXON produkuje szereg profesjonalnych narzędzi, z tych które ja posiadam jestem jak najbardziej zadowolony, są znacznie tańsze niż BAHCO, ale nie słyszałem ze ktoś na nie narzeka. W sumie dodatkową ich zaletą jest to ze można je dostać m.in w Castoramie, obejrzeć sobie je na miejscu itd.Odradzał bym narzędzie marki Stanley, kiedyś była to profesjonalna firma ostatnio z tego co wiem jakość ich produktów znacznie sie pogorszyła. Tyle o kluczach

Wkrętaki zarówno normalne jak i VDE oraz bity, znakomitej jakości produkuje firma Wiha, mają bardzo bogaty wybór. Jestem jak najbardziej zadowolony z ich produktów.Ich narzędzia również pojawiają się w Castoramie...Pozytywne opinie słyszałem też o firmach Wera, Felo, ale nie posiadam narzędzi tej marki.

Kombinerki, szczypce, (zwykłe VDE)ja posiadam marki CK (CARL KAMMERLING), i tez jestem bardzo zadowolony. Można je kupić m.in. w TME (www.tme.pl). Świetne narzędzia tego typu robi tez firma KNIPEX.

Elektronarzędzie tutaj wybór jest bardzo duży, zależnie od tego czym się zajmujesz. Ogólnie firmy takie jak Makita czy Hitachi są bardzo cenione, jednak są bardzo drogie...Ja używam głównie narzędzi Black&Deckera i Bosha to taka średnia półka.

Jeśli chodzi o zakup miernika to tutaj musisz się bardziej określić jakie pomiary będziesz wykonywał. Ja używam BRYMEN BM857 i jestem naprawdę zadowolony, świetny przyrząd za rozsądne pieniądze.

A jeśli chodzi o to jakie konkretnie narzędzie się najczęściej przydają to mam taką liste:

-Wkrętaki izolowane (VDE) płaskie 2,5;3,0;4,0;5,5;6,5;
    -Wkrętaki izolowane (VDE) Philips PH0,PH1,PH2
    - Wkrętaki izolowane (VDE) Pozidrive PZ0,PZ1,PZ2
    (naprawdę warto kupić zarówno Philipsy i Pozdrive, nei kosztuje to majątku a naprawdę lepiej się "kręci")
    -Jeśli zajmujesz się elektryką to warto pomyśleć o wkrętakach +/- (chodzi coś takiego http://www.wiha.com/poland/Katalog-produktow/...taw-wkretakow-SoftFinish-electric-Xeno-2-szt)
    -Zestaw wkrętaków precyzyjnych
    -Przydać się mogą również nieizolowane wkrętaki w analogicznych rozmiarach (czasem te VDE się nie mieszczą w otwory, jeśli chcesz kupić takie najlepiej w wersji ESD)
    -Coraz częściej przydają sie wkrętaki Torx
    -Kombinerki VDE
    -Szczypce boczne (obcinaczki) VDE
    -Szczypce boczne (obcinaczki) precyzyjne
    -Automatyczna ściągaczka izolacji, przydatna szczególnie jak mamy mało kabla...
    -zestaw kluczy płaskich 6-22
    -zestaw kluczy płasko-oczkowych 6-22
    -zestaw kluczy nasadowych 4-22 wraz z grzechotką
    -zestaw imbusów 1,5-10
    -Wkrętarka akumulatorowa
    -Wiertarka udarowa
    -Szlifierka kątowa

Pozdrawiam

0
  • #6 18 Lut 2009 20:29
    Roli
    Poziom 26  

Wyznaję zasadę że lepiej zapłacić raz a dobrze więc staram sie kupować narzędzia może nie tyle markowe jak sprawdzone, ale najczęściej sprowadza sie to do narzędzi markowych:
    - zestaw 1/2" - klucze nasadowe krótkie 6-kątne King Tony
    - zestaw 1/4" - klucze nasadowe krótkie 6-kątne Proxxon
    - klucz dynamometryczny 1/2" - Teng Tools
    - zestaw nasadek długich 1/2" - Yato
    - nasadki Torx 1/2" - Honiton
    - grzechotka 3/8" - Stanley
    - zestaw przedłużek 1/2", 1/4", 3/8" - Honiton
    - opalarka - Skil

- w bliskich planach zestaw nasadek krótkich 6-kątnych 3/4" - King Tony

0
  • #7 18 Lut 2009 21:58
    mimor555
    Poziom 24  

z narzedi elektrycznych polecam SKIL dobra i tania firma a przy tym walizka w zestawie z super osprzetem:) polecam :P (jak mam kase to tylko skill) a inne nie bede sie rozpisywał bo jak kupisz za 9,99 komplet kl;uczy to w pacach je połamiesz:P

0
  • #8 19 Lut 2009 00:33
    Krzysztof L.
    Poziom 34  

Narzędzia pomiarowe:

Velleman HPS 40

Niedrogi, funkcjonalny, pomocny, z zasilaniem bateryjnym - choć wolę analogowe rzeczy, ale nie zawsze są poręczne ;)

0
  • #9 25 Kwi 2009 21:57
    fixian
    Poziom 21  

"paluszasty" wielkie dzięki za profesjonalne podejście do tematu. Pracuje, jako elektromonter od roku i co do narzędzi to sie z Toba całkowicie zgadzam. Jeśli chodzi o firmę Felo to pracowałem wkrętakami elektrycznymi z Seri ERGONIC i co fakt to praca nimi jest naprawdę przyjemna. Jeśli ktoś wkrętaki często używa to wydaje mi się, że warto zainwestować. Fakt szybko sie ścierają napisy z nich, ale to według mnie nie jest wadą. Ja bardzo dużo używam w firmie styczników i bezpieczników. Z mojej praktyki widzę ze nie warto inwestować w wkrętaki "+" "-" ale dobrze je mieć najwięcej to płaskie do styczników 40-63A 5, 5 mm i Felo tu sie bardzo dobrze sprawdza. Jeśli chodzi o elektronarzędzia to Bosch zielony tak szczerze to wole kupić cos taniego ( jak kupisz jakaś tania np. wkrętarkę z akum minimum 14, 4 v to moc jest wystarczająca a jeśli sie popsuje (gwarancja 2lata rok normalnie + rok rękojmia) i wymieniają na nową), Jeśli kupisz np. na fakturę nie masz gwarancji. Firma taka jak dremel na fakturę rok gwarancji bez faktury 2 lata. Nie będę sie wypowiadał, co lepiej każdy wie, czego chce. Ja osobiście jestem zwolennikiem marek w kolejności hilti (bitów nie polecam), ale elektronarzędzia tak makita metabo i ew. Hitachi. Ta ostatnia wykończyłem 2 sztuki, ale komfort pracy jest na przyzwoitym poziomie. Jeśli chodzi o firmę Stanley to ja nie polecam (chyba, że torby na narzędzia) tu macie stronke. Kiedyś może i była to dobra firma, ale... Co do vde byłem naprawdę miło zaskoczony. Bardzo chwale sobie też ciecia od chwili, kiedy je kupiłem nie używam standardowych bocznych nawet odstawiłem ściągacz izolacji, bo troszkę wprawy i obiera sie szybciej niż ściągaczem, ponieważ jestem w zawodzie od niedawna proszę o poprawienie moich ewentualnych błędów i dziękuje za zainteresowanie tematem Marcin

0
  • #10 26 Kwi 2009 00:34
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #11 26 Kwi 2009 00:38
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #12 26 Kwi 2009 00:41
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #13 06 Maj 2009 15:59
    Waldek Grass
    Poziom 9  

Ja polecam Celmę - polski sprzęt, ale naprawdę nie do zajechania. Mój ojciec ma wiertarkę celmy (taką jak tu http://wnarzedzia.pl/wiertarka-2-biegowa-prcr-106s-celma-cat-81-id-377.aspx
    i używa jej w warsztacie samochodowym od 12-14 lat - wymienia tylko szczotki.
    Ja sam lubię też Black&Decker - dobra jakość w porównaniu do ceny Link

Natomiast zielonego Boscha - chłam, szkoda pieniędzy.

0
  • #14 06 Maj 2009 16:02
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto