Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

licznik pompek - pierwszy projekt

this 17 Sty 2009 21:30 1568 4
  • #1 17 Sty 2009 21:30
    this
    Poziom 2  

Witam!
    Za kilka tygodni będziemy mieć w firmie zawody w pompkach :-D i już ludzie kombinują jak to będzie liczone, na razie stanęło na tym, że ktoś będzie trzymał pięść pod klatą machającego i liczył. Pomyślałem, że fajnie by było mieć coś bardziej ...hmmm... uczciwego :-)
    Myślałem o jakimś ?przycisku? wsadzonym np. w ?poduszkę? i podłączonym do kompa po jakimś prostym interfejsie(com czy lpt) i jakiś prosty programik który to zlicza. Problem jest taki, że nie mam zielonego pojęcia o elektronice. Wydaje mi się(może się mylę), że to powinno być dosyć proste. Byłbym wdzięczny za pomysły z czego i jak można takie coś stworzyć, ewentualnie informację, że jestem w błędzie i jest to nie do wykonania dla elektronicznego ignoranta w ciągu 5 tygodni.

Dzięki, pozdrówka

0 4
  • #2 17 Sty 2009 22:22
    Pi0trek121
    Poziom 23  

Jak dla osoby która się nie zna kompletnie na elektronice mogę polecić banalnie prosty układ który się składa z z źródła zasilania diody bądź żarówki i nacisku, po naciśnięciu nacisku dioda-żarówka się zapali - mrugnie i ktoś będzie musiał to liczyć...

0
  • #3 18 Sty 2009 12:19
    Karol966
    Poziom 30  

Już prościej było by napisać mały programik na uC, podłączyć do niego wyświetlacz segmentowy x2 i dać jakiś stycznik, włącznik do zliczania impulsów. Oczywiście nie ma żadnego problemu aby zbierać w ten sposób dane od wszystkich zawodników i wyświetlać je na jednym komputerze ;) jednakże skoro nie masz zielonego pojęcia o elektronice to jest to dla Ciebie nie wykonalne ;)

0
  • #4 18 Sty 2009 12:32
    zbyrek
    Poziom 23  

Stycznik może być mało skuteczny. Ja bym to zrobił przez dioda IR i odbiornik.

0
  • #5 18 Sty 2009 19:59
    tomol
    Poziom 13  

Najłatwiej wykorzystać... kalkulator ;) Podłączyć przycisk-czujnik do przycisku "=" w kalkulatorze, wcisnąć 1, potem "+" i pompujemy :)

0