Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Ochrona arkusza EXCEL

Marcin_Sk 17 Jan 2009 21:56 22114 13
    Marcin_Sk
    Level 10  
    Witam wszystkich !

Mam dwa pytania:
    1. Czy jest możliwe założenie hasła wejścia do arkusza ( nie chodzi mi o ochronę komórek, tylko o całkowite wejście do arkusza skoroszytu na hasło - pewne arkusze mają być widoczne, niektóre nie ) ?

2. Powiedzcie mi jak zablokować górny zakres i dolny ? Tak aby przewijał się pasek tylko w środku a górna część wierszy i dolna poniżej zaznaczenia stała nieruchomo ?
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
    MarekPPN
    Level 35  
    Ad 1.
    Można. Jeśli posiadasz Office 2007.
    User removed account
    User removed account  
    Marcin_Sk
    Level 10  
    Posiadam MS OFFICE 2003
    marek003
    Level 40  
    We wszystkich excelach można to zabezpieczyć.
    Podczas zapisywania pliku (zapisz jako ...) po pojawieniu się monitu jak ma się nazywać plik i gdzie ma być zapisany wciskasz Narzędzia i wybierasz"Opcje ogólne ... " tam ustawiasz hasło.

Co do drugiego punktu to będzie ciężko

Owszem możesz zablokować górne wiersze i pierwsze kolumny - ale górną i ostatnią ??? Chyba że poprzez podział okna.

dodano po chwili
    -----------------------
    Nie doczytałem dokładnie teskstu w nawiasie (moja wina). Moja rada blokuje dostęp do wszystkich arkuszy - niestety nie mam wersji 2007. W tych co znam nie da się tego zmienić

Dodano po 19 [minuty]:

Ale jest wyjście przy starszych excelach. Ukryj je pod VB.
    Nie wpłynie to na wprowadzenie kodu VB więc przy otwarciu nię będzie pytania o makro.
    Wejdz w kod. Zaznacz arkusz który chcesz ukryć. Następnie w properties zaznacz "0"
    Arkusz zostanie ukryty.
    Daj hasło na VB i nikt tego nie otworzy.
    Tu masz niewielki przykładzik:
    Ochrona arkusza EXCEL

Aby "ohasłować"

Ochrona arkusza EXCEL
    Ochrona arkusza EXCEL
    Marcin_Sk
    Level 10  
    Hasło na VB ?
    Możesz mi podpowiedzieć ?

Czyli jeżeli będę chciał wejśc na ten arkusze, będę musiał wejść z powrotem w VB ?

Dodano po 3 [minuty]:

Hasło już znalazłem - jest OK ?
    Tylko jakaś prostsza metoda przywrócenia tego arkusza ...
    marek003
    Level 40  
    W tej sytuacji nie przychodzi mi na myśl prostsza wersja. VB i we właściwościach arkusza Visable -1. Aby było szybciej przy projektowaniu dodaj przycisk do menu standardowego.

Ochrona arkusza EXCEL

Ewentualnie nie hasłuj projektu w VB (mało ludzi wie że można tam zajrzeć - a ci co wiedzą i chcą poznać do końca "metody" po pewnym "doszkoleniu" potrafią wejść w szczegóły mimo hasła.
    Marcin_Sk
    Level 10  
    a w MS OFFICE 2007 jest taka możliwość ?
  • Helpful post
    marek003
    Level 40  
    Jak już pisałem nie mam 2007 więc nie mam jak sprawdzić. Ewentualnie dopiero w poniedziałek. Do tej pory może ktoś inny (mający 2007) odpowie ci na to.

Może być prościej przy wykorzystaniu przycisku (włącz wyłącz - z hasłem). Ale wtedy przy wchodzeniu do pliku będzie monit o to by włączyć makra. (że plik zawiera makro) Nie wszyscy to lubią (makrom nie do końca się ufa)
    Marcin_Sk
    Level 10  
    marek003 wrote:
    Jak już pisałem nie mam 2007 więc nie mam jak sprawdzić. Ewentualnie dopiero w poniedziałek. Do tej pory może ktoś inny (mający 2007) odpowie ci na to.

Ja ze swojej strony serdecznie Ci dziękuję :-)
    User removed account
    User removed account  
    Marcin_Sk
    Level 10  
    Marcin230 wrote:
    Prawym klawiszem na wybrany arkusz i "Chroń arkusz", jeśli chcesz ukryć to wybierasz "Ukryj". Później dajesz "Chroń skoroszyt" w opcjach Recenzja z zaznaczeniem pola "Struktura" i nie ma możliwości odkrycia arkusza. Założone hasło nie jest wywoływane przy otwieraniu dokumentu. Trzeba je wprowadzić tylko w celu zaprzestania ochrony skoroszytu.

Dziękuję bardzo !

Rozumie, że to się tyczy tylko MS OFFICE 2007
  • Helpful post
    adamas_nt
    Moderator of Programming
    Marcin_Sk wrote:
    Marcin230 wrote:
    Prawym klawiszem na wybrany arkusz i "Chroń arkusz", jeśli chcesz ukryć to wybierasz "Ukryj". Później dajesz "Chroń skoroszyt" w opcjach Recenzja z zaznaczeniem pola "Struktura" i nie ma możliwości odkrycia arkusza. Założone hasło nie jest wywoływane przy otwieraniu dokumentu. Trzeba je wprowadzić tylko w celu zaprzestania ochrony skoroszytu.

Dziękuję bardzo !

Nie tylko. W Office 2003:
    Menu>Format>Arkusz>Ukryj.../Odkryj...
    Menu>Narzędzia>Ochrona>Chroń skoroszyt...
    Marcin_Sk
    Level 10  
    adamas_nt wrote:
    Marcin_Sk wrote:
    Marcin230 wrote:

Dziękuję bardzo !

Nie tylko. W Office 2003:
    Menu>Format>Arkusz>Ukryj.../Odkryj...
    Menu>Narzędzia>Ochrona>Chroń skoroszyt...

No... do tego jeszcze nigdy nie doszedłem. Przekombinowane, ale od biedy może być. Trochę za dużo czynności z tym zabezpieczaniem i odbezpiezaniem. Ale tak jak powiedziałem jest to jakiegoś rodezaju rozwiązanie i za to bardzo dziękuję