Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Karta ATI mobility radeon hd3200 złe sterowniki

17 Jan 2009 22:03 11584 40
  • Level 14  
    Witam, od niedawna posiadam laptopa HP 6735s który jest zaopatrzony w wyżej wspomnianą kartę grafiki. Szukałem i znalazłem wiele tematów podobnych do tego, ale nikt nie miał na to złotego środka....
    Otóż, myślę ze karta zacina się z powodu złych sterowników (jak w innych przypadkach). Najdziwniejsze że zacina się na stronach internetowych i na filmach (choć nie zawsze), a na grze CS 1.6 chodzi na maxymalnych ustawieniach i nie ma najmniejszej ścinki.

Jeśli ma ktoś DOBRZE działające sterowniki do tej karty graficznej to bardzo bym prosił o pomoc.

Dziękuje z góry za pomoc

(Proszę Moderatorów o nie usuwanie tego tematu).
  • R.I.P. Meritorious for the elektroda.pl
    Oczywiście kolega ma na myśli sterowniki do RTOS ver abcd?
  • Level 14  
    nie znam sie na tym. mozesz sprecyzować pytanie?
    Precyzuję: mam po kolei wymieniać wszystkie systemy operacyjne żeby kolega raczył napisać do którego z nich poszukuje sterowników?
  • Level 14  
    juz rozumiem... (sorka za nie wiedze) posiadam WINDOWS XP SP 3
  • Level 43  
    Sprecyzuj co znaczy "zacina". Przypomnij sobie punkt 11 regulaminu!

Quote:

nie potrafisz mi pomoc a błędy wytykasz...

Kolego za kilka minut miną 24 godziny od udzielenia odpowiedzi przez kolegę jankolo w tym czasie gdyby koledze zależało na rozwiązaniu problemu , sprawdziłbyś na innych wersjach sterowników a nie czekasz aż ktoś poda Ci linki do sterowników. Tutaj kłania się punkt 16 regulaminu,którego jak sądzę nie przeczytałeś.
    lolej wrote:
    nie potrafisz mi pomoc a błędy wytykasz...

Przypomina mi się dowcip, o żydzie który wyrzucał Panu Bogu iż nie pozwala mu wygrać w totolotka, na co Pan Bóg powiedział do niego z wysoka: "Icek, ty daj mi szansę! Ty wypełnij i wyślij kupon!". Z kolegą jest podobnie.
    Najpierw musiałem od kolegi siłą wyciągnąc informację o systemie operacyjnym (i tak nie wiem, czy system jest oryginalny, czy też jest to jakaś mutacja, np. MX czy tez Gamer).
    A potem?
    lolej wrote:
    Otóż, myślę ze karta zacina się z powodu złych sterowników (jak w innych przypadkach).

Po wyduszeniu od kolegi informacji o systemie operacyjnym oczekiwałem, że kolega powie nam, dlaczego kolega podejrzewa złe sterowniki, czy były to sterowniki z płyty CD od płyty głównej, czy też jakieś inne ściągnięte skądś. Z tekstu napisanego przez kolege NIE WYNIKA że kolega ma zainstalowane sterowniki oryginalne, a narzuca się podejrzenie, że kolega zainstalował jakieś inne sterowniki niz właściwe.
    lolej wrote:
    Najdziwniejsze że zacina się na stronach internetowych i na filmach (choć nie zawsze)

I znowu nie wiemy co to dla kolegi oznacza "zacinanie się na stronach internetowych". A co do filmów, to nie wiemy, czy "zacinanie się" ma miejsce przy odtwarzaniu filmów z CD/DVD, czy z dysku czy też na przykład z Internetu (np. z YouTube).
  • Level 14  
    filmy odważane z dysku twardego. a np na youtube dobrze jest. Sterowniki dostałem na płycie wraz z laptopem, te same sa na stronie HP.

Zacinanie się oznacza przywieszanie na krotka chwile tego co miało się pojawić (Łapiesz za pasek przesuwania i przesuwasz to obraz tak jakby faluje)

Co do MX czy Gamer to nie wiem o czym mówisz bo sie na tym nie znam ale widzę że tutaj wszyscy się na wszystkim znają...
  • Helpful post
    Level 43  
    W takim układzie jak wyglądają temperatury ? Nie zaszkodzi również jak przedstawisz nam screen'y z programu HDTune - wszystkie zakładki.
    Kwestię sterowników na chwilę obecną zostawiłbym na boku.
  • Level 14  
    HDtune juz sprawdza dysk a co do temperatury to jak mam ja sprawdzic? i czego temperatury?
    (jeśli mogę wtrącić moją sugestie to nie zauważyłem żeby się jakoś grzał, komputer ostatnio chodzi dosyć długo i często oglądam strony internetowe)
  • Level 43  
    Temperaturki sprawdzisz choćby NHC (Notebook Hardware Control).
  • Level 14  
    robiłem wg tej instrukcji tylko eletroda nie przyjmuje Bmp

Dodano po 9 [minuty]:

fajny ten programik :) NHC ...
    Temperatura CPU 40-50 Stopni
    nie wiem czemu nie mam żadnych wskazań z temperatury HD
  • Level 43  
    Kolego, WYRAŹNIE prosiłem o screen'y z WSZYSTKICH zakładek a Ty dajesz z jednej! Wklej pozostałe screen'y tym razem na forum zmieniając rozszerzenie z *.bmp na *.jpg.
  • Level 14  

Dodano po 30 [sekundy]:

jeszcze ten ostatni ale on sie długo sprawdza

Dodano po 19 [minuty]:

temperatura podskoczyla do 70*C

Dodano po 26 [minuty]:

• Level 43  
    Quote:

temperatura podskoczyla do 70*C

I to przez wysoką temperaturę możesz mieć te "zacinki". Proponuję rozebrać laptop i nałożyć nową warstwę pasty termo. po czym wykonać testy. Dysk wygląda OK.
  • Level 14  
    Możliwe, ale jak gram z 3godz i pozniej patrze temp. mam 70*C ale jak mam świeżo odpalonego kompa to też te strony sie zacinaja
  • Moderator of Cars
    Ściągnij najnowsze oficjalne sterowniki ze strony ATI, uruchom instalację aby się wypakowały na dysk (domyślnie do C:ATI/SUPPORT/) po czym zamknij instalator. Zmodyfikuj je tym programem i zainstaluj.
  • Level 14  
    jak mam je zmodyfikować?
    Jak ściagam najnowsze to po restarcie laptopa ekran ma 800x600 rozdzielczosć i 4bit...

Dodano po 14 [minuty]:

pytam bo sie na tym nie znam i nie chce czegoś popsuć
  • Moderator of Cars
    Na stronie jest opis krok po kroku...
    Ściągasz sterowniki ATI.
    Wypakowujesz je na dysk (uruchamiasz instalator i gdy wypakuje pliki zamykasz go).
    Uruchamiasz Mobility Modder i wskazujesz mu ścieżkę gdzie instalator ATI wypakował pliki, klikasz 'Modify' i czekasz...
    Przechodzisz do katalogu ze sterownikami, odnajdujesz w nim plik setup.exe i go uruchamiasz.

Ew. spróbuj zmodyfikować te (Catalyst 7.4) sterowniki.
  • Level 14  
    zrobiłem tak jak opisałeś. jak patrze np na aukcje allegro przykładowo (numer 534190588) to ścina mi sie jak pojawiają się te screen'y
  • Helpful post
    Moderator of Cars
    Strona z taką ilością grafiki przy szybkim przewijaniu ma prawo się przycinać (zwłaszcza jeśli przewijasz kiedy obrazki się jeszcze nie ściągnęły do końca), a filmik na YT z tej aukcji tnie się dość ostro - tak już został zakodowany.
  • Level 14  
    ale ogólnie widzę poprawę lepiej stronki chodzą :)
    Co do tej aukcji to jestem troche zawiedziony że dałem tyle kasy na laptopa a mi się tną strony internetowe, no ale co ja mogę zrobić
    Dziekuje wszystkim za pomoc
    pozdrawiam
  • Moderator of Cars
    ...nie przesadzaj z tym że wydałeś "tyle kasy", przy cenie ok 1700zł to raczej laptop z dolnej półki.

Poza tym trzeba było kupić z preinstalowanym systemem i nie kombinować, bo przychylę się do opinii kolegów, że zapewne sterowniki do grafiki nie są jedynymi których Ci brakuje, zainstalowałeś wszystkie sterowniki z tej płyty dołączonej do laptopa? Były tam sterowniki chipsetu/płyty głównej? Zainstalowałeś je jako pierwsze po instalacji systemu?
  • Level 14  
    kolega mi instalował co sie zna na tym wiec raczej tak,
    co do tego ze mowisz z dolnej półki to co? dla mnie to jest duzy wydatek i chciałbym żeby to działało porządnie
  • Level 10  
    Tu jest sterownik bezpośrednio od ATI. Działa bardzo dobrze:

https://a248.e.akamai.net/f/674/9206/0/www2.a...om/gamesite/9-1_xp32_dd_ccc_wdm_enu_74230.exe

Po zainstalowaniu tego sterownika należy we właściwościach ekranu wybrać zakładkę ustawienia a następnie zaawansowane, następnie zakładkę rozwiązywanie problemów i suwak "Przyspieszenie sprzętowe" ustawić na "Wyłącz przyspieszenia kursora i mapy bitowej..." i daj zastosuj. Bez tego przy pracy z programami graficznymi oraz przy włączonej skórce na windows xp pojawiają się artefakty na ekranie.
  • Level 14  
    skąd wiesz że działa bardzo dobrze? sprawdzałeś ją na 6735S ?
  • Level 10  
    Mam tego lapka i te sterowniki zainstalowane :)
  • Moderator of Cars
    To co opisał miru87 jest dobre ale do celów diagnostycznych - jeśli bez tego zabiegu karta nie działa właściwie to albo brak sterowników chipsetu albo jest uszkodzona karta ew. istnieje jakiś konflikt sprzętowy lub sterowników. Takie ustawienie wyłącza część funkji karty.