Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Avensis 2004 co przeciąć? Założenie alarmu Seo Perfect.

gregpv 17 Sty 2009 22:42 2655 9
  • #1 17 Sty 2009 22:42
    gregpv
    Poziom 2  

Jestem nowym użytkownikiem serwisu, ale jedno z pierwszych moich bardziej poważnych, działających do dziś urządzeń elektronicznych - sterownik parkietu podświetlanego działa bezawaryjnie od 1989r (koniec technikum) do dziś. W czasie studiów 1990- 1995 instalowałem systemy alarmowe w samochodach i obiektach. Później z racji wykonywanej pracy odszedłem nieco od praktyki instalatorskiej. Ale w ostatnim czasie z powodu zakupu samochodu Toyota Avensis 2004 z Niemiec od kolegi właściciela chciałbym go własnoręcznie wyposażyć w alarm Seo Perfect (bez dodatkowego pilota) i immobiliser Mikro-bir. Szanownych kolegów proszę o informacje, które obwody w tym samochodzie mogę przeciąć dla zabezpieczenia antykradzieżowego bez obawy o sygnalizację usterek w samochodzie.

0 9
  • #2 17 Sty 2009 22:44
    homesky
    Poziom 13  

Pompa paliwa sprawdzone...

0
  • #3 18 Sty 2009 07:51
    252257
    Użytkownik usunął konto  
  • #4 18 Sty 2009 09:40
    homesky
    Poziom 13  

norbert.s. napisał:
    Jeden lepszy od drugiego.
    Pierwszy pyta o odcięcie, nie podając rodzaju silnika, a drugi od razu odpowiada, że pompę paliwa...
    ...no to ja odpowiem, że na pewno, to starter.

kolega sie czepia ja chetnie tez jaka roznica czy odetniemy zasilanie pompy paliwa w benzynie czy dieslu??

0
  • #5 18 Sty 2009 10:54
    252257
    Użytkownik usunął konto  
  • #6 18 Sty 2009 11:42
    carrier
    Specjalista - Alarmy Samochodowe

Benzyna - niebiesko czarny lewy próg (pompa)
    Diesel - czarno czerwony przy gnieździe stacyjki I14 IG 2- 6

0
  • #7 18 Sty 2009 17:44
    gregpv
    Poziom 2  

Dzięki za odpowiedzi. Rzeczywiście nie podałem typu silnika - benzyna 1,8. Czy można w tym samochodzie przeciąć obwód czujnika położenia wału, wałka rozrządu lub innego czujnika - proszę o sugestie - bez obawy o zapisanie błędu w sterowniku silnika? Mam mozliwość przecięcia 3 obwodów: myślę że standardowo rozrusznik, zgodnie z sugestią pompa i pozostaje trzeci obwód.

0
  • #8 06 Gru 2011 19:12
    sadek1979
    Spec od samochodów

Nie chcę zaśmiecać forum (wiem ,że ponad rok temu założono ten temat ) dlatego tu postaram się zadać pytanie a mianowicie , autko jak w temacie Toyota Avensis 2003 rok grudzień pytanie odnośnie odcięcia jakiegoś obwodu lub układu . Tak jak pisał kolega wyżej może być to pompa paliwa lecz prosiłbym o opinie co jeszcze innego mogę odciąć . Na pompę jest już elektrozawór i dlatego szukam innego miejsca . Kolego norbert.s mógłbyś dokładniej opisać ''starter '' . Proszę również o inne sugestię . Alarm SEO B.P
    pozdrawiam

0
  • #9 06 Gru 2011 20:49
    Ireneo
    Poziom 40  

tomasz sadowski napisał:
    Kolego norbert.s mógłbyś dokładniej opisać ''starter ''

Kolego Tomaszu wujek google i znajdziesz że to rozrusznik.

0
  • #10 06 Gru 2011 22:01
    sadek1979
    Spec od samochodów

Dziękuję uprzejmie za interpretację (taką jak moja ) . Chodziło mi bardziej o kolorystykę kabli , bo znalazłem w opisie Challengera ,że przeciąć przewód niebiesko-czerwony a nie wiem od czego jest i dlatego wolę zapytać kogoś kto przerabiał już Avensis a nie robić na ''czuja'' . Nie mniej jednak dziękuję i nadal czekam na kolegów podpowiedzi

0