Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Optex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Rejestrator AVC776 prośba o pomoc przy konfiguracji

18 Sty 2009 00:14 1377 4
  • Poziom 36  
    Witam.

Podłączyłem pierwsze trzy kamery do rejestratora AVC776 i próbuję go skonfigurować. Domyślnie włącza się widok 9-ciu kamer jak poniżej:

Pierwsze 3 wyświetlają się prawidłowo, natomiast na kanale 8 pojawia się jakiś ala-zmiksowany obraz ze wszystkich trzech kamer. Poza tym rejestrator ciągle wyje mi i wyświetla symbol nożyczek na kamerach, które nie są podłączone, mimo, że w setupie są one ustawione na OFF:

Jakieś pomysły?
  • Poziom 21  
    Ja bym spróbował zorbić na nim factory reset/default i skonfigurować ponownie, ale szczerze wygląda mi na rejestrator, który należy zapakować i odesłać do dostawcy z kartą gwarancyjną i opisem, że nie działa.
  • specjalista-kamery przemysłowe
    wyglada na walniety rejestrator! do tego dlaczego masz menu po angielsku?! odeslij, opisz niech robia gwarancyjnie. Niestety kupiles najtaniej..... i teraz masz efekty.
  • Poziom 36  
    Ano próbowałem się z nim jeszcze trochę w nocy bawić. Niestety bez efektu. Programowo wykonany reset do ustawień fabrycznych nie pomógł. Faktycznie wygląda to na problem albo softu albo jakiegoś wewnętrznego zwarcia kanałów (?). Bo niby dlaczego po podłączeniu dowolnej kamery na ósmym pojawia się jakikolwiek obraz?

Pozostaje mi więc rejestratorek odesłać, a szkoda. Dziwne, tym bardziej, że przed wysyłką podobno był testowany (każdy kanał z osobna, i podobno problemów nie było).

Przy okazji tematu chciałbym zadać kilka pytań, na temat tego, jak powinien działać sprawny model AVC776.

1. Ile kamer powinno zostać wyświetlone po włączeniu rejestratora? Maksymalna ilość, czy tylko te podłączone?

2. Czy można na stałe klawiszami przełączać się pomiędzy kamerami? U mnie po wybraniu cyfry mam pełen obraz z tej kamery na jakąś sekundę, a później wraca do trybu wyświetlania wszystkich obrazów.

3. Jak na stałe wyłączyć nieużywane kamery tak aby rejestrator nie brał ich od uwagę? U mnie, mimo wyłączenia niepotrzebnych kamer w setupie (o ile dobrze to zrobiłem), wyświetla je w postaci niebieskiego obrazu z symbolem nożyczek (które oznaczają jak mniemam brak sygnału i generują alarmy).

4. Jak wygląda sprawa wykorzystywania przestrzeni dyskowej? Powinien nagrywać obrazy tylko z włączonych kamer? Bo ja przeglądając nagranie mam możliwość oglądać wszystkie kanały (włącznie z niebieskimi, które jak przypuszczam zajmują tylko niepotrzebne miejsce na dysku)?
  • Poziom 15  
    Rejestrator jest na pewno uszkodzony.To typowe dla uszkodzenie dla tego typu.Miałem kilka takich uszkodzeń i w większości niestety to uszkodzenia przepięciowe. Jeżeli chodzi o widok kamer to możesz przełączać się przyciskiem z kratką pomiędzy podziałem 9/4. Po wybraniu określonej kamery na stałe masz ta kamerę do wyłączenia. Kamery zablokowane zawsze widać z niebieskim tłem. Nożyczki mówią o odciętym sygnale z wejścia, czyli był i w trakcie trwania pracy zabrakło sygnału na wejściu.