Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

CA6 i modul MGSM3.0E - programowanie wyjsc

tester_pl 18 Jan 2009 00:23 1485 7
    tester_pl
    Level 10  
    Witam

Potrzebuje pomocy w konfiguracji wyjsc w centralce CA6 wspolpracujacej z modulem GSM. Modul potrzebny jest tylko do wysylania SMSow - nie ma podlaczonych zadnych czujek ani sygnalizatorow.

Opis moich ustawien wedlug instrukcji:

Na Out1 chcialem miec sygnalizacje alarmu wlamaniowego i pozarowego:

typ wyjscia: 02
    czas dzialania: 05s
    opcje dzialania: polaryzacja +12v

Na Out2 chcialem miec kontrole zasilania 220V w domu:

typ wyjscia: 25
    czas dzialania: 05s
    opcje dzialania: polaryzacja +12v

Na Out3 chcialem miec informacje o uzbrajaniu i rozbrajaniu alarmu:

Tu mam problem

Typ wyjscia: 33
    czas dzialania : nie wiem
    opcje dzialania: nie wiem

Mysle ze powinien tu byc przelacznik bistabilny, czyli jak ktos rozbraja alarm - dostaje smsa "alarm rozbrojony" jak ktos uzbraja system dostaje smsa "system uzbrojony" Mam nadzieje zreszta ze da sie to zrobic na jednym wyjsciu. Mysle (tu potrzebuje potwierdzenia jezeli tak jest) ze w sumie w tym typie wyjscia nie ma to znaczenia poniewaz reakcje dzialania na sygnal na OUT3 ustawiamy w module GSM czyli tam moge ustawic typ wejscia "bistabilny" i kazda zmiana stanu bedzie aktywowala wyslanie smsa. Jak jednak ustawic modul uwzgledniajac ponizszy opis wyjscia:

"33 - sygnalizacja wlaczenia czuwania/wylaczenia czuwania/wylaczenia czuwania i kasowania alarmu- wyjscie sygnalizuje odpowiednio jednym, dwoma lub czterema impulsami po 0,16s poszczegolne stany systemu"

Skoro poszczegolne stany systemu roznia sie iloscia impulsow to jak ustawic typ wejcia w module zeby wysylal odpowiedniego smsa w zaleznosci od ilosci impulsow.

Prosze o pomoc

Pozdrowka
    kris35l
    Level 14  
    Witam.
    Proponuje wykorzystać wyjścia OUT5 i OUT6.
    Wyjście OUT5 połączyć z wejściem I3 w module i zaprogramowac typ jako 25 awaria zasilania AC.
    OUT6 połączyć z I4 i opisać jako 32 wskaźnik czuwania wszystkiego. W obu wyjściach zaznaczyć zatrzask. Będą działać do ustąpienia stanu ( końca czuwania , powrotu 230V).
    Wyjście OUT1 zaprogramowanego jako 2 alarm pożarowo-włamaniowy połączyć I1 modułu czas działania 1-2 minuty, wtedy pod to wyjście w CA-6 możemy podpiąć sygnalizator a moduł nie będzie nas zasypywał SMS w razie kolejnych naruszeń czujnika.
    Masy modułu i centrali należy połączyć.
    Pozdrawiam.
    tester_pl
    Level 10  
    Ja wykorzystalem wyjscia 3, 4 i 5 tylko dla uproszczenia opisu wpisalem pierwsze trzy (O ile pamietam w CA6 jest tylko 5 wyjsc)

Dzieki za rade
    User removed account
    Level 1  
    tester_pl
    Level 10  
    Teraz mi skomplikowales sprawe:)
    Moglbys to dokladniej wyjasnic?
    kris35l
    Level 14  
    Te wyjścia w stanien aktywnym podają masę dlatego proponowałem podłaczyć je do wejść I3, I4 w module które działają na zwarcie lub rozwarcie od masy, I1, I2 mogą być wyzwalane plusem.Faktycznie moja pomyłka w numeracji wyjśc , powinno być OUT4 i OUT5.
    tester_pl
    Level 10  
    Zrobione - wszystko dziala prawidlowo

Dziwne tylko ze jka mialem lapka podlaczonego do centrali modulu, to modul nie wysylal zadnych smsow. Dopiero jak zrezygnowany odlaczylem laptop i wykonalem ostatni test rozpaczy okazalo sie ze wszystko dziala OK :-)
    User removed account
    Level 1