logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Dioda protect mruga. Wzmacniacz Westfalia Technica 2x 100w.

nabial 18 Sty 2009 08:53 3410 7
REKLAMA
  • #1 6015550
    nabial
    Poziom 11  
    Witam posiadam wzmacniacz Westfalia Technica 2x 100w na początku przy basie przygasała dioda zielona a zapalała się czerwona teraz wzmacniacz nie odpala mruga na przemian czerwona i zielona jak pokręcę potencjometrem w środku to tylko zmienia się częstotliwość mrugań. Proszę o pomoc Dioda protect mruga. Wzmacniacz Westfalia Technica 2x 100w.
  • REKLAMA
  • #2 6016420
    xwaldek1
    Poziom 20  
    Tranzystory w końcówce mocy są nieoryginalne, tranzystory w przetwornicy również poza tym brakuje dwóch sztuk , SMPS chodzi tylko na 2 sztukach.
    Należałoby zacząć od pomiaru tranzystorów BUZ i końcówki mocy, wyniki wskażą usterkę-winowajce.Do prawidłowego działania należy uzupełnić brakujące tranzystory przetwornicy oraz rezystor sterujący
  • REKLAMA
  • #3 6016733
    nabial
    Poziom 11  
    tych tranzystorów buz11 już tam nie było jak go kupiłem i grał normalnie jak chciałem je dołożyć to tak się stało
  • REKLAMA
  • #4 6018602
    xwaldek1
    Poziom 20  
    Jak mogło się stać to podczas "dodatkowych" tranzystorów
    coś kręcisz kolego.....po pierwsze nie miały by prawa zadziałać , napewno Q22 , do bramki idzie 4k7 więc nie będzie otwarty, poza tym przecięta zwora zasilania.....a wiec jak to było?

    Jak by nie było , w chwili obecnej zakładając, że prawdą jest to co opisujesz należy dokonać pomiaru tranzystorów; jeżeli wiesz jak i gdzie możesz dla celów pomiarowych wnętrza wzmacniacza, odczepić zasilanie symetryczne układu końcówki mocy aby wyeliminować działanie prawidłowe/nieprawidłowe przetwornicy.
  • #5 6018798
    nabial
    Poziom 11  
    A więc tak nic nie kręcę po co miałbym to robić skoro chce go naprawić.. Ale mniejsza z tym jak go kupiłem to były tylko dwa tranzystory zobaczyłem że jest miejsce wiec kupiłem rezystorki i tranzystory i wlutowałem no i wtedy przestał działać i je wylutowałem a zworki i oporniki odciąłem ale to nic nie dało. Pyt. czy wystarczy wylutować D12 i D13 aby sprawdzić czy działa przetwornica??
  • #6 6019493
    Pshfp
    Poziom 10  
    nie znam sie na elektronice ale w gornym prawym rogu przy oznaczeniu J32 widze 2 przerwane polaczenia
  • #7 6020809
    xwaldek1
    Poziom 20  
    Podnieś środkowe nogi do góry (D12 i D13) i na nich wykonaj pomiar względem "zera"
  • REKLAMA
  • #8 6028589
    nabial
    Poziom 11  
    zrobiłem tak jak mówiłeś przetwornica działa. Jak wylutowałem Q25 to zaświeciła się zielona dioda ale Q23 i R59 się strasznie grzeją wręcz przepalają. Podsumowując wzmacniacz nie spełnia swojej roli
REKLAMA