Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
TermoPasty.pl
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Audi A6-sygnalizacja zużytych klocków

jaceksu25 18 Sty 2009 08:58 9670 10
  • #1 18 Sty 2009 08:58
    jaceksu25
    Poziom 19  

Witam,
    Mam problem z sygnalizatorem ( na wyświetlaczu) zużytych klocków hamulcowych.
    Polega to na tym, że sygnalizator nie chce zgasnąć mimo wymiany klocków. Wiem, że to wygląda banalnie, ale nie mogę znaleźć przerywanego połączenia. Może ktoś ma jakiś dobry sposób jak to wyeliminować? Przy okazji jakiś mały schemat jak przebiegają przewody od czujników klocków. Auto jest z 1999roku 4.2 quattro.

0 10
  • TermoPasty.pl
  • #2 18 Sty 2009 11:04
    andrzej00000
    Poziom 11  

czy wymieniles czujnik na nowy czy zalozyles stary? z tego co pamietam to czujnik musi byc zwarty sprawdz miernikiem jezeli jest rozwarty beda swiecic

0
  • #3 18 Sty 2009 11:14
    jaceksu25
    Poziom 19  

Czujniki są łącznie z klockami( kostka płaska 2-u pinowa). Zaciski lucas-a, 4 klocki na jeden zacisk ( na jednym klocku jest czujnik).

0
  • TermoPasty.pl
  • #4 18 Sty 2009 11:35
    jjacekkx
    Poziom 13  

zmostkuj przewodem bezpośrednio we wtyczce, sprawdź czy kontrolka zgasła i będziesz wiedział na czym stoisz ;)
    oczyść dokładnie wtyczkę, popsiukaj czymś i wtedy spróbuj spiąć, częsta dolegliwość po wymianie klocków na nowe.
    Pozdrawiam
    ps.spotkałem się z asami, którzy ucinają kable, mostkują, izolują i mają spokój z kontrolką do końca istnienia auta ale nie o to przecież chodzi.

0
  • #5 18 Sty 2009 12:47
    janusz2008
    Poziom 33  

Można też wylaczyć programowo.

0
  • #6 18 Sty 2009 12:54
    pioart
    Poziom 37  

Witam
    Zobacz czy poprawnie zamontowałeś czujniki , może gdzieś są przywarte przewody abo przycięte. Jeśli czujniki działały poprawnie to nie szukał bym usterki w elektronice. Usterka tkwi w miejscu gdzie ostatnio ingerowałeś

0
  • #7 18 Sty 2009 13:26
    jaceksu25
    Poziom 19  

Programowo tzn. jak?
    Podpinałem tester i nic tam nie ma do czego mogę się przyczepić.

Czujniki są fabrycznie z klockiem. Nie można nic zepsuć w podłączeniu wtyczki 2-u pinowej.

Dodano po 5 [minuty]:

Tak jak mówiłem- wygląda to banalnie, ale takie nie jest... Nie jestem amatorem i nie pierwszy raz wymieniałem kolcki..
    Poprzedni właściciel coś kombinował z zegarami ( miał choineczkę- Dział Początkujący hmmm..??). Dlatego też w pierwszym poście zapytałem, czy ktoś może posiada schemat tego niby banalnego układu ( może coś w samych zegarach skasztanił) - wyświetlane informacja o zużytych klockach jest na wyświetlaczu, nie kontrolką.

0
  • #8 18 Sty 2009 14:05
    pioart
    Poziom 37  

A czy przed tą wymianą był okres w którym kontrolka się normalnie zachowywała ? czy od razu miałeś ten problem i dlatego wymieniałeś klocki? Wiem że przy klockach są nowe czujniki ale może gdzieś się przycięły?

2
  • #9 18 Sty 2009 14:07
    Radeon 24
    Poziom 24  

Witam!
    Jak nie znajdziesz tego uszkodzenia to przekoduj zegary. Bylo juz to na elektrodzie.

Pozdrawiam!

0
  • #10 19 Sty 2009 14:23
    jaceksu25
    Poziom 19  

Przed wymianą także była informacja o klockach.

Szukam kodowania i nie mogę znaleźć. Może jakaś mała podpowiedź? :-)

0
  • #11 19 Sty 2009 18:50
    jjacekkx
    Poziom 13  

??xxx:
    +01 - Bremsbelagverschleißanzeige aktiv
    po prostu odejmujesz od pierwszych dwóch cyfr: 1 (jeden) ;)
    Pozdrawiam

2