Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
PCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

instalacja neostrady na obudowie AirLive WMU-6500FS

tegol 18 Sty 2009 11:38 1201 0
    tegol
    Poziom 9  
    dzięki pewnemu JKR, wspomniana obudowa posiada całkiem fajna komunikacje z użytkownikiem, jednak linux, który jest w firmwarze jest na jaju 2.4.x. próbuje od dłuższego czasu zainstalować na nim neostrade. aby w ogóle coś na niej skompilować należy dodatkowo pobrać środowisko uclibc-basic jak i źródła danego firmwaru.
    w celu instalacji neostrady postępowałem w następujący sposób:
    1. ściągnąłem sterowniki modemu (fast 800) z http://www.sagem.com/support/site/driver/Fast8x0_3-0-6.tgz
    2. odpaliłem środowisko do kompilacji chroot . /bin/su -
    3. skopiowałem źródła kernela do katalogu /usr/src/linux
    4. zrobiłem coś takiego
    cd /usr/src/linux
    cp arch/i386/defconfig config
    make oldconfig
    make dep
    5. rozpakowałem źródła modemu w katalogu home w uclibc-basic (to z jadrem zrobilem tez tam)
    6. zrobiłem tak
    cd /home/eagle-usb
    ./appli_patch
    cd eagle-usb-src
    ./configure
    make
    make install
    7. pobrałem źródła depmod i zainstalowałem, skopiowałem depmod do /bin i skopiowałem (cp /bin/depmod depmod.old) to bylo konieczne bo bez takiej operacji nie chciało chodzić depmod, ale jest kłopot bo nie wiem czy dla jadra 2.4.x depmod działa poprawnie. depmod jest potrzebne do skonfigurowania modemu
    8. przeszedłem do katalogu /usr/local/sbin
    9. uruchomilem ./eagleconfig
    10. i tu po podaniu strefy w której modem działa, loginu i hasla neostrady było napisane loading module... i po jakimś czasie pojawił sie error
    czy ktoś może mi cos poradzić?

czy w ogóle da sie ten modem zainstalować na jaju 2.4.x? (to znaczy zainstalować sie da, są kłopoty z konfiguracja)
    lub czy ktoś mógłby mi udzielić wskazówek jak należy przygotować firmware na jadrze 2.6.x (obudowa ma tylko 4MB pamięci flash na firmware, ale część systemu może znajdować sie na dysku, jest tez pomysł, aby we fleszu obudowy zamieścić loader który uruchomi system z dysku - i czy tu ktoś mi mógłby poradzić skąd można ściągnąć źródła podobnego loadera).
    proszę tylko nie piszcie www.google.pl, trochę szukałem już, a obecna praca nie daje mi zbyt wiele czasu na tego rodzaju eksperymenty
  • PCBway