Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Radio Megakick USB CD - nie działają porty

horsky 18 Sty 2009 13:04 4655 11
  • #1 18 Sty 2009 13:04
    horsky
    Poziom 11  

Witam!

Właśnie kupiłem /tanio/ cudactwo MEGAKICK CUBA - na Allegro - i sprzedawca miał kilka takich samych z tą samą wadą - /chyba dlatego kupiłem/ - nie czyta pamięci masowej??

Czy może mnie ktoś podpowiedzieć jaki jest standard naprawczy takiego zespołu objawów?? Może software?

Powtarzalność i wystepowalność w nowych modelach rodzi domysły o błąd systemowy. Powtarzający się więc fachowcom znany.

Proszę o pomoc

Pozdrawiam

0 11
  • #2 18 Sty 2009 16:15
    SlaweK
    Poziom 43  

Całe to radio to jeden wielki błąd a standardowy błąd to kupowanie tandety. Co można podpowiedzieć, sprawdzić zasilanie nośnika, obejrzeć dokładnie montaż wewnętrzny i jak nie pomoże to kubeł. Szukasz powtarzalnego błędu to szukaj w powtarzalnej marce.

SławeK

0
  • #3 18 Sty 2009 18:19
    horsky
    Poziom 11  

Witam!

Tego się spodziewałem - jednak sama końcówka warta jest 20zł a nie wiele więcej za to cudo dałem.

Nie mam go w rękach - idzie - ale podobnie myślę że 5V lub masa w zaslaniu pamięci masowej. Takie umieszczenie gniadzda często kończy się jego /całej płytki/ wyłamaniem.

Drugie podejrzenie - otóż zasilanie MP3 - ładowanie acu to przecież różne urządzenia i mające różne pobory prądu ładowania - a wtakim ...... nie będzie dobrej ładowarki przetwornicowej.

To są moje powody zakupu - ale proszę powiedzieć - co znaczy ciągle się sypie - procek jest ten sam co "markowych" odtwarzaczach?? a i miejsce montażu ....

Mam 15-20 letniego Clariona i jest naprawdę już przestarzały - kupiłem go wiele lat temu jako trupa - i po dość prostej operacji do dziś hula....

Pozdrawiam

0
  • #4 25 Sty 2009 21:41
    baki-baki
    Poziom 2  

Witam

a mozesz napisac czy dziala slot SD w tym radiu?

0
  • #5 25 Sty 2009 21:47
    horsky
    Poziom 11  

Witam!

Zła nazwa - to gniazdo - czytnika kart pamięci typu SD

0
  • #6 26 Sty 2009 12:50
    baki-baki
    Poziom 2  

czyli nie dzialalo ani USB ani SD? A udało Ci się jednak to naprawić?

0
  • #7 26 Sty 2009 13:01
    horsky
    Poziom 11  

Witam!

Zakupiłem na Allegro - ale jeszcze nie otrzymałem - i nie wiem czy otrzymam:?:

Jednak zastanawiam się już nad rozwiązaniem:
    Najbardziej prawdopodobne jest uszkodzenie mechaniczne - gniazdo USB często jest podatne na wyłamania - pęka wtedy - niestety - całą płytka i nie zawsze można ją "polepić". Czasem jednak problem jest z komunikacją pamięci masowej z procesorem radia - jednak wtedy coś się dzieje - oczywiście dziwnego - a w tym przypadku nic.

Ostatnia rzecz - najlepsza - to zwalone zasilanie 5V USB - często tanie radia mają słabe zasilacze ładowania - i przy rozładowanych MP3 padają.

To moje podejrzenia - czekam na radio - 11dni od wpłaty i poczekam jeszcze 3 - a później negat i zgłoszenie do właściwego terytorialnie U Skarbowego.

Pozdrawiam

0
  • #8 26 Sty 2009 18:10
    angelofdarknes
    Poziom 10  

Także mam to radio. Ja kupiłem nowe, nieużywane i wczoraj po zamontowaniu w bryce okazało się że radio FM działa bosko a MP3 z USB i SD odtwarza fatalnie. Widoczenie już wadą fabryczną jest upośledzony odczyt z USB i SD.

0
  • #9 05 Lut 2009 12:59
    horsky
    Poziom 11  

Witam!

Jak rozumieć słowo fatalnie?? nie umie znaleźć plików, wybierać czy przetwornik /dźwięk/ jest fatalny?

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

Witam!

Nikt nie pisze więc sam będę pisał.

Radio po włożeniu karty SD lub podłączeniu USB podaje komunikat o tym fakcie. Odłącza radio - i jest cisza. Manipulowanie klawiszami nic nie daje - można na chwilę uzyskać napis "00-" stan podłączonej pamięci - jednak nie wynika on z rzeczywistego sprawdzenia nośnika a są to pierwsze znaki jakiegoś działania.

Radio ma "flaki" przygotowane do czytania CD - i zwierając "coś" na płytce można uzyskać komunikat normalny dla czytania zasobów CD - więc widać że umie szukać - niestety tego czego nie ma.

Nie umiem znaleźć scalaka odpowiedzialnego za odczyt SD i USB - muszę odkręcić i niestety odlepić płytkę na czołownicy - chyba gdzieś pod/ koło wyświetlacza może być - sprawdziłem pozostałe IC /nie wszystkie mnie się udało/ ale nic nie wskazuje że one są odpowiedzialne ze problem.

Jeszcze jedna rzecz do portu USB podłączyłem sprawny czytnik kart - i przy pomocy diod powinien on potwierdzić - dla każdego typu karty zapala się dioda /sterownik z radio/ że wykrył odpowiednią kartę. Nic takiego nie następuje - świeci jedynie dioda sygnalizująca podłączenie - 5V zasilania??/

PC przez USB też nie widzi radio. Myślę że IC odpowiedzialny za tą sprawę jest "zablokowany" - i że należy go "zresetować" do oryginalnych ustawień. Ale tylko myślę - może ktoś podzieli swoim doświadczeniem??
    Będę wdzięczny.

Pozdrawiam
    KJN

Nie pisz wiadomości pod wiadomością używaj funkcji zmień. Scaliłem. [TW]

0
  • #10 24 Mar 2009 00:26
    voltar666
    Poziom 10  

Mam podobny problem w identycznym radiu tzn. USB i karta SD nie działa po wpięciu USB cisza a jak włożę kartę SD to pisze memory-card a zaraz po tym ERROR-12 :(
    Przemierzyłem napięcia i do pamięci USB dochodzi 5V... pewnie kontroler usb nie do ożywienia

0
  • #11 24 Mar 2009 00:38
    horsky
    Poziom 11  

Witam!

To chyba nie kontroler - to trochę dalej - sygnał kontroler nie jest identyfikowany przez procesor.
    Ale czekam może komuś się uda - jak straciłem na to kilka dni i sobie podarowałem - mam już słabe oczy i gdybym miał lutować IC - pewnie nic by nie wyszło. Zmieniłem nieco "kontur" - tam przydałoby się ograniczyć działanie progu tłumienia wysokich - wchodzą dopiero przy dość wysokim poziomie sygnału - a tak to radyjko doje 4KHz.

Pozdrawiam i czekam na Pan relacje - ja już się napracowałem..:D

0
  • #12 28 Paź 2011 18:39
    bamson
    Poziom 9  

WItam, mam podobny problem tyle że z radiem SilverCrest z Lidla ... :) też w nim nie działają porty usb ani karty sd - po chwili wyskakuje ERROR 12, z płyty odtwarza wszystko normalnie. Myślałem że to kontroler tych portów padł (Tamul), a że miałem taki z innego radia to go przelutowałem, sprawdziełm także kwarc, okoliczne rezystory i kondensatory (wszystko było dobre) nic to nie pomogło, więc wygląda na to że to coś z tym głównym procesorem jest który steruje całym tym odtwarzaniem muzyki z nośników ...
    Czy może ktoś to rozpracował?

0
  Szukaj w 5mln produktów