Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Swiatla w fiacie bravo - dzialaja tylko pozycyjne

Teqel 18 Sty 2009 14:03 5403 9
  • #1 18 Sty 2009 14:03
    Teqel
    Poziom 10  

Mam problem, wczoraj przestaly mi dzialac swiala drogowe i mijania.
    Pozycyjne dzialaja nadal i drogowymi moge mignac ( poruszajac manetka w gore).

Szukam przyczyny i moze to sa bezpieczniki albo przekaznik.
    Moze ktos z was wie ktore bezpieczniki odpowiadaja za swiatla albo gdzie w fiacie bravo znajduje sie przekaznik?

Niestety nie posiadam zadnej ksiazki do niego..

Z gory wielkie dzieki za pomoc!

0 9
  • #2 18 Sty 2009 14:09
    AREK_GDYNIA
    Poziom 18  

Najprawdopodobniej uszkodzony przelacznik swiatel. Odepnij wtyczke z tylu przelaczniki i zobacz czy widac slady przegrzania plastiku.

0
  • #3 25 Sty 2009 13:11
    MaJsTeR_1987
    Poziom 10  

A posiada może ktoś Instrukcję do Fiata Bravo 1.4 z 97' ?

0
  • #4 25 Sty 2009 14:32
    rico37p
    Poziom 28  

Dlaczego nie skorzystasz z rady ARKA i nie sprawdzisz przełącznika.

0
  • #5 01 Lut 2009 00:29
    next22
    Poziom 18  

Przyłącze się do pytania (jeśli można ) ktoś ma schemat elektryki do BRAVO ?

Problem : brak świateł mijania , długich , wycieraczek , wentylatora nagrzewnicy .

Podejrzewam stacyjkę , brak obwodu rozłączanego podczas pracy rozrusznika , ale kto wie .

0
  • #6 01 Lut 2009 08:57
    nico77
    Poziom 9  

Witam, widzę że ten problem dotyczy większej grupy Fiata . Jestem szczęśliwym posiadaczem Fiata Brava 1.6 16V, też mam problem z światłami mijania, autko wstawiłem do warsztatu, pan Kazio nie opanował problemu, z braku czasu poradziłem sobie robiąc zworkę z świateł pozycyjnych na mijania. W tym samym czasie jak się pojawiła awaria świateł, zapaliła się czerwona kontrolka air bag ,poduszka jest ok. Jedyny wniosek jaki mi przychodzi do głowy to wymiana autka na inną markę.
    Pozdrawiam.

0
  • #7 01 Lut 2009 11:16
    next22
    Poziom 18  

Jaki staż na forum taka wypowiedz :)

0
  • #8 01 Lut 2009 11:57
    vvaldek
    Poziom 28  

usterka jest banalnie prosta,Wypalona wtyczka od przelacznika swiatel na kierownicy. taki sam temat juz byl wystarczylo poszukac

0
  • #9 02 Lut 2009 16:13
    next22
    Poziom 18  

Usterka naprawiona , jak kolega pisał wypalona wsówka.
    Dziękuje

2
  • #10 14 Paź 2009 16:44
    Adam_Brava_97
    Poziom 1  

Tutaj link do podobnego tematu na tym samym forum:
    TUTAJ

Miałem ten sam problem w Fiacie Brava 1,6 16V 1997r.
    czyli nagle utraciłem nawiew, światla z wyjątkiem postojowych i wycieraczki.

przyczyną moze byc:
    1. wypalone styki przy wtyczce która jest podłączana do przełącznika zespolonego
    (należy ja wyjąć i sprawdzić czy plastik nie jest nadpalony lub czy styki nie są zczarniale)
    2. uszkodzone styki w samym przełączniku zespolonym, mimo że go rozłożylem nie widać nigdzie uszkodzenia, jak pisał ktos z forum

Cytat:
    Rozebrałem dzisiaj cały przełącznik. I już wiem, że to jest właśnie jego wina. Jest tak jak mówiłeś, masa jest ale prąd nie dochodzi do wnętrza przełącznika, znika gdzieś za pinem. Pociągnąłem kabelek z prądem z tyłu podłączonej kostki a drugim końcem dotknąłem do blaszki z którą styka się przełącznik i światła się zapaliły.

Odsyłam albo do zakupów na allegro okolo 80-100zl albo zakupów oryginalnej części u Fiata, ponad 1000zl,
    można pokusić się także o naprawę samemu, należy wtedy przeciagnac przewod od pinu do wewnetrznej blaszki odpowiedniego styku w przelaczniku zespolonym

ja kupilem caly przelacznik zespolony na allegro, ktory przestal dzialac po 2 miesiacach, wiec tym razem bede naprawiac samemu

kolejna sprawa to swiecaca lampka od poduszki, stalo sie tak poniewaz aby
    wymienic przelacznik zespolony trzeba odlaczyc poduszke na czas majsterkowania, po ponownym podlaczeniu poduszki lampka bedzie swiecic
    rada to zresetowanie w komputerze ze poduszka zostala odlaczona, robia to albo w fiacie, albo elektrycy z interfejsem do komputera

0