Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

SONY DSC-S730 Obiektyw

18 Sty 2009 14:07 2708 7
 • Poziom 9  
  Witam, mam pytanie do fachowców od naprawy aparatów cyfrowych. Mam aparat SONY DSC-S730 z uszkodzonym obiektywem, tzn. aparat sam w sobie działa, robi zdjęcia ale użycie zoomu z reguły kończy się wyłączeniem samoistnym aparatu, aparat również wyłącza się przy przeglądaniu zdjęć, w okolicach piątej fotki. Obiektyw po wyłączeniu zatrzymuje się w różnych pozycjach, nigdy nie chowa się do końca. Mam okazje zakupić SONY DSC-S650 ze sprawnym obiektywem i chciał bym zamienić w nich obiektywy, ale muszę mieć pewność czy są ze sobą kompatybilne.
 • Poziom 32  
  Teoretycznie jest to ten sam obiektyw, tylko że przekładnia może mieć inne przełożenie, a z przekładnią współpracuje oprogramowanie aparatu. Różnica nawet jednego ząbka na trybie poskutkuje tym że aparat będzie się zawieszał. Jeśli jest tanio, możesz kupić i ostatecznie z dwóch obiektywów zrobić jeden.
 • Poziom 9  
  Rozumiem, że miałeś obydwa rozebrane na stole? Czy to tylko opinia wizualna? Jeśli miał byś takie 2 na stole to może są jakieś tam numery części? Druga sprawa że ten S650 jest sprawny oprócz tego że na zdjęciach robi poprzeczne paski. Może to było by lepiej naprawić. Paski mają kolor porównywalny do artefaktów przy uszkodzonej karcie graficznej.
 • Poziom 32  
  Poprzeczne paski mogą być wynikiem uszkodzenia przysłony w obiektywie, jeśli zapis video jest bez zakłóceń to na pewno tak jest.
 • Poziom 9  
  Czyli rozumiem że to też raczej uszkodzony obiektyw i raczej na nic mi się on nie zda?
 • Poziom 21  
  W aparatach Sony poprzeczne paski na zdjęciach najczęściej są wynikiem uszkodzonego przetwornika CCD a nie obiektywu.
 • Poziom 9  
  Reasumując, stawiasz na uszkodzoną matrycę a nie obiektyw? A co sądzisz o kompatybilności tych obydwu obiektywów?
 • Pomocny post
  Poziom 13  
  W s730 i s650 są różne obiektywy. Inna jest konstrukcja i ogniskowa. Natomiast to, że aparat wyłącza się podczas przeglądania zdjęć lub w innych przypadkowych momentach może świadczyć o uszkodzeniu płyty głównej (choć nie musi).
  Jeśli interesuje Cię obiektyw do s730 to pisz na PW, mam kilka. Płyty mam też.