Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

problem z przerejestrowaniem skutera. HELP!!

pitersonek 18 Sty 2009 15:17 996 3
  • #1 18 Sty 2009 15:17
    pitersonek
    Poziom 2  

Witam wszystkich!
    mam problem z przerejestrowaniem skutera piaggio nrg a mianowicie:
    Kupilem go od typa ktory nie przerejestrowal go. jezdzil tylko na umowie. umowe aktualnie zgubil wiec nie moge ani isc do wydzialu rej. zeby go przerej. na siebie bo nie mam umowy miedzy wlascicielem z dowodu a nim i mna a nim. czy moge spisac umowe z wlascicielem z dowodu? czy nie bd zadnych problemow? ( skoro wydzial nie wiem o wlascicielu tym posrednim)

0 3
  • #2 18 Sty 2009 16:28
    slenart
    Poziom 10  

tak możesz, jeżeli tylko poprzedni właściciel się zgodzi.
    Problem w tym, że może się nie zgodzić, bo jeżeli w czasie kiedy skuter użytkował gość od którego go kupiłeś miało miejsce jakieś nieciekawe wydarzenie(np. wypadek z winy kierującego skuterem lub zatankował na stacji i nie zapłacił itp.) do odpowiedzialności zostanie pociągnięty ten na kogo skuter był prawnie zarejestrowany(czyli ten z kim musiałbyś spisać umowę) i to jest powód dla którego może się nie zgodzić.
    Jest jeszcze możliwość że ten ktoś po sprzedaży skutera udał się do urzędu komunikacji z umową sprzedaży i go wyrejestrował. Wtedy będzie trochę więcej papierkowej roboty ale na pewno wszystko się załatwi.

0
  • #3 18 Sty 2009 17:31
    pitersonek
    Poziom 2  

hmm no wlasnie. dzwonilem do niego i okazalo sie ze on niby gdzies to zglaszal. ( po jakims czasie przyszlo oc i sie kapnal ze ten nowy nie przerejestrowal) ale znowu ten od ktorego wzialem nie odstwal na 100% zadnych zawiadomien! wiec ten z dowodu moze zglosil ale do ubezpieczalni a nie do wydzialu ? mowisz ze da sie zrobic a bedzie wiecej papierkowej roboty... tzn jakiej? poradz mi co mam zrobic prosze

0
  • #4 18 Sty 2009 18:42
    slenart
    Poziom 10  

to lepiej porozmawiaj z poprzednim właścicielem i dowiedz się czy był w wydziale komunikacji bo jeżeli nie to jest to kwestia tylko niepłacenia OC i wystarczy zapłacić zaległe składki i spisać umowę z właścicielem(tak jakby umowy z gościem od którego kupiłeś nie bylo).
    Przedzwoń do urzędu komunikacji, a najlepiej udaj się tam osobiście i zapytaj oni powinni udzielić ci szczegółowych i aktualnych informacji.

0